Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Fotel niezależności'' od dzieci z Lubczyna dla Janiny Ochojskiej

,,Fotel niezależności'' od dzieci z Lubczyna dla Janiny Ochojskiej

fotel1Jak zapowiadali, tak zrobili! Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, Fundacji Happy Kids oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Lubczynie przekazali „Fotel niezależności” Janinie Ochojskiej – szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej. Ze względu na pandemię nagrodzona skontaktowała się z uczestnikami wydarzenie online.

 

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, Janina Ochojska będzie pierwszą właścicielką „Fotela Niezależności”. Przypominamy, że jest to inicjatywa Urzędu Miasta w Wieruszowie oraz łódzkiej Fundacji Happy Kids. Takie fotele będą trafiały do osób, które swoim działaniem wpisują się we wspólną ideę projektu.
- Na naszym terenie działają trzy Rodzinne Domy Dziecka, prowadzone przez Fundację Happy Kids. Jest to fantastyczna fundacja, która, mówiąc wprost, wyciąga dzieciaki z tych wielkich „biduli” i tworzy im oczywiście namiastkę, ale tę lepszą namiastkę domu. Te pomysły popłynęły od Aleksandra Kartasińskiego, czyli prezesa fundacji, że chcielibyśmy zaangażować w to działanie ludzi, którzy są niezależni. „Fotel Niezależności” to pewnego rodzaju nagroda dla osób, które cechują się niezależnością. To jest też asumpt do dyskusji na temat, czy jesteśmy niezależni, w jakim stopniu jesteśmy niezależni, na czym ta niezależność polega. Ten akurat mebel będzie przeznaczony dla Janiny Ochojskiej, kapituła jednogłośnie podjęła taką decyzję. Pani Janiny nie trzeba nikomu przedstawiać, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, europarlamentarzysty, tej, która mimo różnych przeszkód, w tym zdrowotnych, jest osobą szczególnie niezależną. Sama akcja ma też na celu zbiórkę pieniędzy na Rodzinny Dom Pomocy Społecznej. Teraz fundacja wyciąga dzieci z domów dziecka, one funkcjonują bardzo dobrze w tych rodzinnych domach do 25. roku życia. Dzieci zdrowe ułożą sobie życie, pójdą własnym torem, natomiast, powiedzmy sobie szczerze, są dzieciaki, które mają głębokie dysfunkcje, które później znów trafią do wielkiego obiektu, tym razem do Domu Pomocy Społecznej, a tego chcielibyśmy uniknąć – mówił w RZW burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył. Wspólna akcja Fundacji Happy Kids i Urzędu Miasta w Wieruszowie nabiera tempa. Kolejną osobę, do której trafi specjalny fotel, wytypują w głosowaniu internauci.
Oficjalne przekazanie „Fotela Niezależności” miało miejsce we Wrocławiu. Kolejnych właścicieli tego nietypowego wyróżnienia wytypują osoby biorące udział w głosowaniach opracowanych przez Urząd Gminy.

(opr. KJB)

fot: miasto.wieruszow.pl

fotel4

fotel3

fotel2

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u