Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci uratowali starszą panią przed zamarznięciem

Policjanci uratowali starszą panią przed zamarznięciem

policja1Policjanci z KPP w Poddębicach udzielili pomocy 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która znajdowała się w sytuacji zagrożenia własnego życia i zdrowia. Dzięki ich natychmiastowej reakcji nie doszło do nieszczęścia.

 

16 stycznia funkcjonariusze poddębickiej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań we wsi na terenie powiatu poddębickiego starsza kobieta może potrzebować pilnej pomocy. 85-latka nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia osoby przebywającej w mieszkaniu, podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka. Na łóżku leżała staruszka, która nie mogła wstać o własnych siłach. W mieszkaniu było bardzo zimno. Funkcjonariusze przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, podali kobiecie ciepły napój oraz okryli kocami. Ciężko było nawiązać z nią kontakt, mówiła nielogicznie i nie wiedziała co się dzieje. Policjant natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło 85-latkę do szpitala.
Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

KPP w Poddębicach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u