Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Będzie jednak konkurs na dyrektora Łaskiego Domu Kultury. Burmistrz Łasku zmienia zdanie. Cezary Gabryjączyk może startować w konkursie

Będzie jednak konkurs na dyrektora Łaskiego Domu Kultury. Burmistrz Łasku zmienia zdanie. Cezary Gabryjączyk może startować w konkursie

laskidomkultury"Już był w ogródku, już witał się gąską" - jak pisał wieszcz Adam Mickiewicz, ale dwie doby, zmasowana fala krytyki w mediach społecznościowych i wszystko się zmieniło! W związku z planowanym przez Gabriela Szkudlarka, burmistrza Łasku, powierzeniem od 1 lutego br. pełnienia obowiązków dyrektora Łaskiego Domu Kultury Cezaremu Gabryjączykowi ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12877-byy-starosta-aski-nowym-dyrektorem-askiego-domu-kultury) , po fali krytyki, głównie na FB, burmistrz postanowił zmienić swoją poprzednią decyzję z wtorku.

 

I w piątek, 22 stycznia poinformował, że w magistracie w Łasku odbyło się spotkanie radnych Bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego. Po burzliwej debacie Gabriel Szkudlarek podjął decyzję o odstąpieniu od wcześniejszego zamiaru powierzenia tego stanowiska Gabryjączykowi. Ten może czuć się wielce zawiedziony. Ale wychodzi na to, że Szkudlarek zdanie internautów wziął sobie "do serca". Zdanie zmienił, choć dyrektorowanie miało być tymczasowe od 1 lutego do końca sierpnia br. W najbliższym możliwym terminie - jak zapowiada burmistrz - zostanie przeprowadzony konkurs na stanowisko nowego dyrektora Łaskiego Domu Kultury.
- Pytają Państwo, czym kierowałem się zamierzając podjąć ostatnie decyzje. W mojej ocenie zrobiono Panu Cezaremu Gabryjączykowi krzywdę w sprawie dotychczasowego zatrudnienia. Dlatego – tak jak zawsze czyniłem to w swoim życiu – starałem się człowiekowi pomóc. Nie ma żadnego drugiego dna, czy wzajemnego uzależnienia. Jednocześnie pamiętam, że samorząd gminny ma służyć mieszkańcom, dlatego nie mogę zlekceważyć tak szerokiego obioru społecznego, wyrażonego wobec zamierzonej mojej decyzji - informuje w oficjalnym komunikacie na stronie urzędu miejskiego w Łasku burmistrz Gabriel Szkudlarek.
Zatem wszystko wskazuje, że jeśli zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora ŁDK. Cezary Gabryjączyk może w nim wystartować. Póki co, placówką kieruje wciąż, po rezygnacji z tej funkcji Adama Łoniewskiego w lipcu 2020 roku, Magdalena Kelnerowska.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u