Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 18-latek podciął sobie żyły. Uratowali go zduńskowolscy policjanci

18-latek podciął sobie żyły. Uratowali go zduńskowolscy policjanci

samobojcaSzybka i zdecydowana reakcja policjantów ze Zduńskiej Woli uratowała życie 18–latka, który samookaleczył się żyletką. Podciął sobie żyły na szyi i na nadgarstku. Liczył, że w ten sposób szybko się wykrwawi i skończy żywot. Nie wiadomo, co skłoniło młodego zduńskowolanina do tego desperackiego kroku. Nieoficjalnie mówi się, że chodziło o kłopoty rodzinne i szkolne.

 

We wtorek 26 stycznia, już o zmierzchu, po godzinie 17, przy ulicy Zielonej w Zduńskiej Woli uwagę policjantów zwrócił słaniający się na nogach mężczyzna, który potem upadł na chodnik. Gdy zbliżyli się do leżącego okazało się, że ma zakrwawione ubranie, a krew obficie sączy mu się z okolicy szyi i nadgarstka. Udzielili pierwszej pomocy medycznej, jak się potem okazało zaledwie 18-latkowi. Opatrzyli rany, a następnie uciskali je, by zatamować wypływającą krew. Gdy sytuacja była już opanowana, monitorowali jego czynności życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Okryli ofiarę kocem termicznym, aby uniknąć wychłodzenia słabnącego "w oczach" mężczyzny oraz mówili do niego, by nie stracił przytomności.
Przybyli na miejsce ratownicy medyczni natychmiast przewieźli go do szpitala. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów zduńskowolanin przeżył. Przebywa w szpitalu. Jego stan określany jest jako stabilny.

KaMi S

fot: zdunska-wola.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u