Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Po to są. Jak trzeba pomagają!

Po to są. Jak trzeba pomagają!

264-126595Policjanci z wieluńskiej drogówki udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą rodzicom wiozącym do lekarza chorego syna, który tracił przytomność. Dzięki policjantom dziecko szybko i bezpiecznie trafiło pod opiekę medyków.

 

22 lutego przed godziną 10 policjanci pełniąc służbę na terenie Wielunia, na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej i Sikorskiego zauważyli Nissana, którego kierowca wyprzedzał inne samochody. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Zatrzymali kierowcę do kontroli. Szybko okazało się, że 37- latek jechał wraz żoną i 7- letnim synem, który wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej. Z relacji rodziców wynikało, że stan zdrowia dziecka nagle się pogorszył, chłopiec tracił przytomność.
Młodszy aspirant Marek Bator i sierżant sztabowy Przemysław Wielgosiński wiedzieli, jak ważny jest czas w tej sytuacji. Przekazali informację oficerowi dyżurnemu wieluńskiej komendy i natychmiast podjęli decyzję o pilotażu. Używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych eskortowali radiowozem rodzinę z chłopcem do jednej z wieluńskich placówek zdrowia. Tam dziecku została udzielona fachowa pomoc lekarska.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u