Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarte dla małych i dużych

Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarte dla małych i dużych

zaproW czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu otwiera swe podwoje dla dzieci i młodzieży spędzających ten czas w domach. Nie zapomniało jednak o dorosłych. Program jest wyjątkowo bogaty, różnorodny i powinien zadowolić gusta dużych i małych (szczegóły także na plakatach).

11 i 18 lutego (poniedziałki) godz. 10 zaplanowano spotkania pod hasłem "Wycinanka ludowa". Uczestnicy zajęć wykonają wycinanki z kolorowego papieru. 12 i 19 lutego ( wtorki) o godz. 10 w muzeum odbywać się będą spotkania "Tancerki flamenco". Ich uczestnicy wykonywać będą lalki z bibuły.
13 lutego (środa) o godz. 12 zaplanowano otwarcie wystawy "Okno w przeszłość. Badania archeologiczne starego miasta w Wieluniu".Będzie na niej można zobaczyć zabytki znalezione podczas badań archeologicznych w centrum miasta w latach 2010-2011, w obrębie wieluńskiej starówki, pomiędzy ulicami Królewską i Barycz. Znaleziono wówczas około 50 tys. przedmiotów, z czego jednak zdecydowana większość to pomniejsze fragmenty. Na wystawie zaprezentowane zostaną głównie przedmioty codziennego użytku oraz rzemiosło z XIV i XV wieku.
14 i 21 lutego (czwartki) o godz. 10 przybyli do placówki będą mogli podążać "Śladami Mikołaja Kopernika. Odkrywanie tajemnic kosmosu", a 20 lutego (środa) o godz. 10 zapoznać się z "Pradziejową techniką niecenia ognia z wykorzystaniem krzemienia, krzesiwa i podpałki". 15 i 22 lutego (piątki) o godz. 10 spotkaniu towarzyszyć będzie hasło "Z wizytą w domu Mikołaja". Zagadki, rebusy, puzzle i inne niespodzianki skierowane są dla najmłodszych, do uczniów z klas I-III szkół podstawowych.

 

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u