Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tomasz, ach Tomasz! Czyli spotkanie z redaktorem Zimochem

Tomasz, ach Tomasz! Czyli spotkanie z redaktorem Zimochem

zimoch4Interesujesz się sportem? A może dziennikarstwem? To spotkania są dla ciebie! Sieradzkie Centrum Kultury oraz redakcja siewie.tv zapraszają na spotkanie z dziennikarzem, komentatorem sportowym I Programu Polskiego Radia, Tomaszem Zimochem.

Chyba większość słyszała jego pasjonujące komentarze, wspaniałe wypowiedzi o sporcie i sportowcach. Nie ma drugiego komentatora, który tak okazuje swoje emocje podczas meczów. I pewnie właśnie dlatego jest ulubieńcem tak wielu kibiców. We wtorek 12 lutego red. Tomasz Zimoch odwiedzi Sieradz. Wszyscy zainteresowani będą mogli go zobaczyć, posłuchać, czy zadać mu pytania. Nie tylko te związane z jego pracą! Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie, które odbędzie się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Początek o godz. 16.

Tomasz Zimoch od ponad 30 lat pracuje w Polskim Radiu, choć współpracował też z TVP. jego relacje można oglądać na TVP Historia w nadawanych archiwalnych wydaniach Wiadomości. Znany jest jednak z tego, że na antenie radia relacjonuje mecze reprezentacji narodowej oraz Ekstraklasy (studio S-13). Jego sympatycy podczas ważnych meczów twierdzą, że warto w telewizorze wyłączyć fonię, pozostawić obraz, a relacji słuchać w wydaniu Zimocha. Znany jest od lat z żywiołowych komentarzy z imprez sportowych. Kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Widzew Łódź ? Broendby Kopenhaga w 1996 roku. Po strzeleniu gola dającego drużynie polskiej awans, Tomasz Zimoch w końcówce meczu "zachęcał" tureckiego sędziego Ahmeta Çakara do jak najszybszego odgwizdania końca pojedynku. Do historii przeszło wypowiedziane wtedy przez komentatora zdanie "Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!" Nagranie tego komentarza stało się jednym z przebojów Internetu. Jest pomysłodawcą nagrody Skok Roku. W 2009 otrzymał Złoty Mikrofon ?za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu?. 27 marca 2010 został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi za dokonania w pracy dziennikarskiej, za propagowanie kultury fizycznej oraz idei olimpijskiej. Inne znane cytaty komentatora znajdziecie tutaj: http://pl.wikiquote.org/wiki/Tomasz_Zimoch.
Kolejnymi zajęciami w ramach warsztatów dziennikarskich siewie.tv i SCK będzie spotkanie z innym znakomitym dziennikarzem a zarazem prezenterem telewizyjnym, red. Tomaszem Lasotą z Ośrodka Terenowego Telewizji Polskiej w Łodzi, kierownikiem Regionalnej Agencji Producenckiej tego Ośrodka TVP. Spotkanie zatytułowane ,,Twarz TVP Łódź'' rozpocznie się o godz.17 w piątek 15 lutego w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18. Warsztaty w okresie ferii zimowych zakończą spotkania z red. Jerzym Witaszczykiem, znakomitym felietonistą, dziennikarzem prasowym, radiowym i telewizyjnym, współpracownikiem ,,Dziennika Łódzkiego''. Pierwsze z nich odbędzie się we wtorek 19 lutego o godz.15 w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Drugie tamże również o godz.15, ale w czwartek 21 lutego. Oba spotkania łączy nie tylko osoba zaproszonego gościa, ale i temat: ,,Tajemnice felietonu''.

ECz. i ED.

Zapraszamy! Czekamy!

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u