Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności COVID-19 W REGIONIE. DANE Z 6 KWIETNIA. ROK TEMU W ŁÓDZKIEM BYŁO TYLKO 18 CHORYCH I DWA ZGONY

COVID-19 W REGIONIE. DANE Z 6 KWIETNIA. ROK TEMU W ŁÓDZKIEM BYŁO TYLKO 18 CHORYCH I DWA ZGONY

koronawirusW kraju liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła dwa miliony czterysta pięćdziesiąt tysięcy. Zmarło już ponad 55 tysięcy chorych. W Sieradzkiem do tej pory najwięcej zgonów odnotowano w powiecie sieradzkim - 198. W wieluńskim - 115, a w zduńskowolskim 106. W środę 7 bm., a najpóźniej w czwartek rząd ma poinformować, co dalej z lockdownem i jakie obostrzenia będą obowiązywać po 9 kwietnia, a które mogą być zniesione.

 

Na pewno od 12 kwietnia nie wrócą do szkół uczniowie. Nawet ci z najniższych klas szkół podstawowych. Co do starszych roczników we wtorek ministerstwo edukacji podało, że powrót do nauki stacjonarnej planowany jest dla nich najszybciej w maju lub w czerwcu. Wszystko zależy jednak od tego, jak rozwijać się będzie pandemia. Brane pod uwagę będą nie tylko nowe zakażenia, ale głównie liczba chorych przebywających w szpitalach, liczba zajętych respiratorów oraz liczba zgonów. Zamknięte mają być do końca przyszłego tygodnia przedszkola i żłobki. Posyłać do nich dzieci mogą wyłącznie rodzice, którzy zawodowo związani są z wojskiem, służbą zdrowia, policją i strażą pożarną.
Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku, 12 kwietnia na szczepienia przeciw COVID-18 zapisywać się będą mogły osoby z roczników od 1962 do 1973. Każdy rocznik będzie miał jednak tylko jeden dzień na taki zapis (szczegóły na; https://www.gov.pl/web/szczepimysie/przyspieszamy-narodowy-program-szczepien--zmiany-zasad-w-ii-kwartale-2021-r ). Do wyboru będzie kilka metod zapisów. Można skorzystać z platformy internetowej e-Rejestracja, zadzwonić na infolinię 989, wysłać SMS o treści "Szczepimy Się" na numer 880 333 333 lub zapisać się – najlepiej telefonicznie – bezpośrednio w punkcie szczepień w miejscu zamieszkania. Aktualizowane na bieżąco adresy takich punktów w Łódzkiem dostępne są pod linkiem od strony 5 na : --> http://pis.lodz.pl/data/other/punkty_szczep_gis_2019.pdf), na portalu: --> https://www.nocowanie.pl/wojewodztwo-lodzkie---gdzie-zaszczepimy-sie-przeciwko-covid-19.html oraz na oficjalnych stronach samorządów miast i gmin oraz https://lodzkie.pl/.
Dla porównania danych obecnych przypominamy te sprzed roku z 6 kwietnia 2020 roku. Był to wówczas 35. dzień pandemii w kraju: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 18-stu osób z powodu koronawirusa. Byli to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Nowe zakażenia pochodziły: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego,7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem dokładnie przed rokiem w Polsce dotyczyła 4.532. Zmarło do tego dnia 111 osób.

Poniżej dane z raportu dobowego Ministerstwa Zdrowia z 6 kwietnia br.:
Kraj: - liczba dotychczasowych zakażeń od 4 marca 2020 roku (od tzw. pacjenta zero, którym był 66-letni Mieczysław Opałka. Mieszkaniec Cybinki w woj. lubuskim. COVID-19 zaraził się w Niemczech, najprawdopodobniej podczas karnawału w Düsseldorfie. Objawy, jakich wtedy doświadczył, to były gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu i smaku. Przyjechał autokarem z Nadrenii Północnej-Westfalii do Świecka, a stamtąd do Cybinki pojechał samochodem. Wraz z nim autokarem podróżowało jeszcze 46 osób. U trzech z nich również wykryto koronawirusa... i tak się zaczęło...Rok po przejściu COVID-19 Opałka czuje się dobrze. - Bardziej szanuję życie - mówił w marcu mediom): 2.456.709;
- liczba nowych zakażeń: 8.245;
- liczba zgonów (dotychczas - z poprzedniej doby): 55.065 - 60;
- liczba testów wykonanych poprzedniej doby: tylko 22.835 (okres poświąteczny, wówczas pracowało mniej laboratoriów), a np. 2 kwietnia wykonano ich 101.437;
- liczba podanych dotąd szczepionek do 6 kwietnia włącznie: 6.665.384 (dla porównania na 5 bm. odnotowano ich 6.658.909).
Województwo łódzkie (nowe zakażenia - zgony): 497 - 2 (oba z powiatu sieradzkiego).
Sieradzkie (nowe zakażenia - liczba dotychczas potwierdzonych zgonów w powiatach):
- powiat łaski: 7/67,
- powiat pajęczański: 3/92,
- powiat poddębicki: 5/57,
- powiat sieradzki: 21/198 (dwa kolejne zgony),
- powiat wieluński: 5/115,
- powiat wieruszowski: 13/82,
- powiat zduńskowolski: 4/106.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u