Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Usiłowali wprowadzić do obrotu znaczne ilości narkotyków

Usiłowali wprowadzić do obrotu znaczne ilości narkotyków

269-128499Bogatego dyngusa mieli zduńskowolscy dzielnicowi, którzy zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz trzy inne osoby, pomagające mu w ukrywaniu środków odurzających. Za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości marihuany, metamfetaminy oraz tabletek extazy zduńskowolaninowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w centrum Zduńskiej Woli 5 kwietnia wieczorem. Uwagę dzielnicowych zwrócili dwaj młodzi mężczyźni, którzy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Podjęli więc wobec dwóch 21-latków interwencję. W trakcie tych działań jeden z mężczyzn był pobudzony, zachowywał się arogancko i lekceważąco. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od niego specyficzny zapach marihuany. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim dwa gramy suszu roślinnego i zatrzymali go. Tego samego dnia funkcjonariusze pojechali do miejsca jego zamieszkania, aby sprawdzić, czy nie ma tam więcej narkotyków. Gdy dzielnicowi dotarli pod wskazany adres, zastali pod blokiem matkę zatrzymanego oraz jego kompana, który wcześniej towarzyszył mu podczas interwencji oraz jeszcze jednego mężczyznę, 23-letniego zduńskowolanina, siedzącego za kierownicą odpalonego samochodu marki Audi. Okazało się, że 41-letnia matka zatrzymanego wraz z jego kolegą właśnie wkładali do auta walizkę wypełnioną narkotykami. Towarzyszący wcześniej zatrzymanemu młody mężczyzna poszedł do mieszkania kolegi, gdyż chciał schować narkotyki, które ukrywał 21-letni podejrzany. Policjanci dotarli tam na czas i udaremnili plan ukrycia narkotyków. Wszyscy zostali zatrzymani.
Policjanci zabezpieczyli ponad 167 gramów suszu roślinnego, 112 gramów metamfetaminy oraz 41 sztuk tabletek extazy. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zduńskiej Woli sąd tymczasowo aresztował 21-latka na trzy miesiące. Wobec jego matki i kolegi zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Tekst i foto: KPP w Zduńskiej Woli

269-128502

269-128503

269-128498

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u