Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pięciolecie "Podkowy" ocenione na piątkę

Pięciolecie "Podkowy" ocenione na piątkę

logoLokalna Grupa Działania "Podkowa" obchodzi w lutym tego roku piątą rocznicę istnienia. Początkowo skupiała działaczy z gminy Zduńska Wola i Zapolice. Ostatnio dołączyli do niej mieszkańcy gminy i miasta Szadek. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć. Spotkanie odbyło się w gościnnych Zapolicach.

W obecności samorządowych VIPów z powiatu zduńskowolskiego. A na spotkanie dotarli: Wojciech Rychlik - starosta powiatu zduńskowolskiego, Krzysztof Nowak - przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego, Henryk Staniucha - wójt Gminy Zduńska Wola, Jan Zaborowski - wójt Gminy Zapolice, Artur Ławniczak - burmistrz Gminy i Miasta Szadek, radni gmin partnerskich LGD, skarbnicy i sekretarze jednostek samorządowych, dyrektorzy ośrodków kultury i bibliotek gminnych, członkinie kół gospodyń wiejskich, sołtysi, laureaci konkursu fotograficznego, sympatycy i przyjaciele stowarzyszenia oraz głównie bohaterowie jubileuszu - członkowie "Podkowy".
- Niewątpliwie za sukces należy uznać, że dzięki działalności na naszym terenie Lokalnej Grupy Działania "Podkowa" zrealizowanych i rozliczonych zostało już 14 projektów na łączną kwotę blisko miliona złotych, a na kolejnym pięciu została przyznana pomoc finansowa. Ponadto organizacja podejmuje własne inicjatywy, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez regionu - wyliczał Paweł Mataśka, prezes zarządu LGD. Podziękował także za pomoc i dotychczasową współpracę wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu stowarzyszenia. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu fotograficznego "Z obiektywem w terenie - Lokalna Grupa Działania PODKOWA", który przeprowadzony został pod koniec ubiegłego roku. I miejsce przyznano Łukaszowi Szymczakowi za ,,River of silence", II miejsce zajął Wojciech Glinkowski za ,,Słońce zachodzące nad Sieradzem. Widok ze Strońska", a III miejsce - Adam Kaczmarek za ,,Malowniczy zakątek - widok znad stawu w parku strońskim". Wyróżnienia otrzymali: Marta Glinkowska za pracę zatytułowaną ,,Odważni strażacy z Gminy Zapolice", Barbara Kulda za,,Mroźny dmuchawiec" i Tomasz Woźniak za ,,Piękno natury rzadko dostrzegane".

 

ED

Fot. LGD Podkowa

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u