Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Oszukiwała NFZ, korumpowała urzędników, została zatrzymana

Oszukiwała NFZ, korumpowała urzędników, została zatrzymana

policja22Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali właścicielkę poradni zdrowia w Sieradzu, która usłyszała już 27 zarzutów poświadczenia nieprawdy w ofertach złożonych na potrzeby konkursów ogłoszonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Związane to było bezpośrednio z kontraktami na świadczenie usług medycznych. Za przestępstwo odpowiedzą także dwaj pracownicy NFZ, którzy próbowali zatuszować w swych raportach nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli.

 

W poniedziałek, 11 lutego 2013 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu, zatrzymali trzy osoby związane z nielegalnym procederem wprowadzenia w błąd Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród podejrzanych jest 57-letnia właścicielka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sieradzu oraz dwoje pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił już na przedstawienie 27 zarzutów nieuczciwej sieradzance. Czyny obejmują okres od 2005 do 2011 roku. Dotyczą one poświadczenia nieprawdy w ofertach złożonych na potrzeby organizowanych przez NFZ konkursów w efekcie, których zawierane były kontakty na świadczenie usług medycznych finansowanych ze środków publicznych. Między innymi podawano, że w poradni jest winda co było istotne przy umowie na zabiegi rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych podczas, gdy takiego dźwigu osobowego nie było. Za tzw. fałszerstwo intelektualne, jeżeli sprawca działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała jako środek zapobiegawczy poręczenie majątkowe w wysokości 5000 złotych.
Dwoje funkcjonariuszy publicznych w wieku 30 i 57 lat zatrudnionych w NFZ odpowie za przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w protokołach kontroli za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności Usłyszeli także zarzuty niedopełnienia obowiązków wobec stwierdzonych podczas kontroli nieprawidłowości dzięki czemu oferta 57-latki nie została odrzucona i dopuszczono ją do dalszego postępowania konkursowego, działając tym samym na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia i innych oferentów starających się o kontrakt. Wobec urzędników prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe w wysokości 3.000 i 4.000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u