Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Zduńskiej Woli trwa walka z azbestem. Zbierane są dane

W Zduńskiej Woli trwa walka z azbestem. Zbierane są dane

azbestzdPrzedstawiciele firmy Ekolog na zlecenie Urzędu Miasta Zduńska Wola zapytają mieszkańców o zdemontowane i zgromadzone na posesjach wyroby azbestowe. To konieczne, by Zduńska Wola mogła wystąpić o dotacje na ich unieszkodliwienie.

 

Urzędnicy muszą oszacować, ile jeszcze materiałów azbestowych jest na terenie miasta. – Co roku pozyskujemy fundusze zewnętrzne na ich demontaż i wywóz. Pieniądze te trafiają do mieszkańców w formie dotacji na usuwanie z posesji oraz z dachów eternitu, który zawiera azbest. To drogi proces, bo takie pokrycie mogą zdjąć i unieszkodliwić tylko specjalistyczne firmy – mówi Alina Kubiak, kierownik Działu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Informacje pozyskane przez poznańską firmę Ekolog pozwolą urzędowi zaktualizować program usuwania wyrobów zawierających azbest i wystąpić z wnioskiem o kolejną dotację.
– Dlatego prosimy mieszkańców, by udzielili ankieterom rzetelnych, prawdziwych informacji. Tylko w ten sposób będziemy mogli oszacować, ile jeszcze środków potrzebujemy na usunięcie płyt azbestowych z terenu miasta – dodaje Alina Kubiak. Inwentaryzacja potrwa do 31 sierpnia. Ankieterzy są wyposażeni w upoważnienia magistraty, które powinni okazać na żądanie mieszkańców. Azbest zbudowany jest z włókien, które przedostają się do dróg oddechowych i mogą powodować pylicę oraz nowotwory. Rada Miasta uchwaliła program jego likwidacji w Zduńskiej Woli. Dotychczas udało się usunąć z miasta 10 tys. m kw. płyt azbestowych. Osoby mające pytania jak pozbyć się azbestu ze swojej działki lub domu mogą skontaktować się z UM pod nr tel.43 825 02 37.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u