Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

pogrzebLeszek Benke, aktor filmowy i teatralny, nie żyje. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, aktor zmarł w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej, w gminie Ostrówek, w powiecie wieluńskim. Miał 69 lat.

 

Leszek Benke urodził się w 1952 roku. W 1972 roku ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, a w 1977 roku studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po studiach występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w produkcjach filmowych (m.in. główna rola w serialu Pan na Żuławach), ale jego pasją aktorską był monodram. Za ,,Konopielkę'' według Edwarda Redlińskiego trzykrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych. Najbardziej znany był jednak z roli komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w cyklicznym telewizyjnym programie rozrywkowym ,,Spotkanie z Balladą''.
Leszek Benke na stałe mieszkał w Krakowie, ale jego domem była Ziemia Wieluńska. Tutaj wracał, tutaj uczył się roli i tutaj miał przyjaciół. Wielokrotnie był gościem Radia Ziemi Wieluńskiej gdzie dzielił się z słuchaczami swoją pasją, radością i wspaniałym dowcipem. Jeszcze kilkanaście dni temu cieszył się na nowe, kolejne występy na scenie. Odszedł nagle. Był wielkim przyjacielem Radia ZW, wielkim artystą i wspaniałym człowiekiem.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u