Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 2 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 2 WRZEŚNIA

belen2021To pierwszy, powakacyjny weekend. Większość bibliotek w Sieradzkiem w sobotę, 4 bm. zaprasza na X Narodowe Czytanie. W tym roku na "tapetę" idzie "Moralność Pani Dulskiej". Godziny czytań warto sprawdzić na stronach książnic oraz to, czy odbędą się w plenerze, czy też w razie niepogody w ich siedzibach. W Beleniu odbędzie się inscenizacja walk, jakie na linii Warty odbyły się wrześniu 1939 roku. W Grabnie MotoFolk, w Pajęcznie świętować będą jubileusz 70-lecvia LKS "ZAWISZA", a Działoszyn zaprasza ludzi o dobrych sercach na Festyn Charytatywny. Oby tylko dopisała pogoda! Co odbędzie się jeszcze w Sieradzkiem i gdzie się warto wybrać? O tym tradycyjnie poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

BELEŃ-ZAGÓRZE, GMINA ZAPOLICE

- 4 września. Od godz. 15. Po dwuletniej przerwie powraca do Belenia inscenizacja walk, jakie na linii Warty odbyły się wrześniu 1939 roku. Szczegóły na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13853-inscenizacja-walk-z-1939-roku-w-beleniu-ze-wsparciem-marszaka-wojewodztwa-odzkiego

GRABNO, GMINA SĘDZIEJOWICE

- 4-5 września, w Grabnie odbędzie się MotoFolk' 2021. Jednym z elementów wydarzenia będą Dożynki Gminno-Parafialne. Wydarzenie tradycyjnie połączone będzie z promocją sołectw z terenu Gminy Sędziejowice.

BRATOSZEWICE

- 5 września. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z s. w Bratoszewicach zaprasza na Targi AGRO-Bratoszewice 2021 połączone z Dniem Kukurydzy na Kiszonkę oraz z Dożynkami Gminy Stryków.

KONOPNICA

3 września. Dzień patrona Szkoły Podstawowej w Konopnicy. 72. Pułku Piechoty ,,Radom'', który wsławił się w walkach obronnych 3 września 1939 r., na linii obrony rzeki Warty pomiędzy Konopnicą a Osjakowem. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 10 apelem poległych miejscowym cmentarzu. Będą także pokazy sprzętu wojskowego, w tym śmigłowców bojowych na wyposażeniu Wojska Polskiego.

PAJĘCZNO

- 4 września. Obchody 70-lecia Ludowego Klubu Sportowego ZAWISZA PAJĘCZNO. Od godz. 11 do 22 na stadionie miejskim. Szczegóły na plakacie.

DZIAŁOSZYN

- 5 września. godz. 14, PARK STRAŻAKA - FESTYN CHARYTATYWNY "RATUJMY SERDUSZKO OSKARA".

BŁASZKI

- 5 września. Godz. 9, Szkoła Podstawowa w Błaszkach - III Turniej w warcabach 64-polowych klasycznych, brazyliskich o Puchar KRS “SKARBEK” Skalmierz. Turniej ma charakter otwarty. Zgłoszenia na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 4 września do godz. 24.

SZADEK

- 5 września Dożynki Gminno-Parafialne, szczegóły na plakacie.

SIERADZ

- 2 - 30 września, Biuro Wystaw Artystycznych. Czynna wystawa "Siga, siga" Fotografia Kasjana Farbisza syna. - 3 września, Biuro Wystaw Artystycznych, godz. 16 - wernisaż wystawy Agnieszki Wasiak pt. RYTM PIĘKNA. Z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.

- 3 września, sto dwudzieste piąte spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, które odbędzie się w piątek, 3 września 2021 r. o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE Szczegóły na : --> https://pbp.sieradz.pl/125-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta,n2810.html

- 3 września. Godz. 20, Amfiteatr w Parku Staromiejskim. Koncert na zakończenie wakacji. Gwiazdą będzie Daria Zawiałow.

- 3-4-5 września, ZLOT FOOD TRUCK'ÓW W SIERADZU. Od godz. 11 do 21 w piątek i sobotę, a do godz. 20 w niedzielę. Organizatorzy zapraszają na rodzinny piknik w ramach kultowego już zlotu – tym razem z okazji pożegnania lata. Do Sieradza zawita kilkanaście food trucków, które będą serwować oryginalne potrawy kuchni z kilku kontynentów. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek, deserów oraz napojów, w tym aromatycznych kaw i pysznej lemoniady. Organizatorem zlotu są Galeria Sieradzka i organizacja FUTRAKI. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13848-food-trucki-ponownie-w-sieradzu-smaczne-poegnanie-lata

- 4 września, w godz. 8 - 14 na antenie Naszego Radia 04,7 FM - Narodowe Czytanie. W tym roku będzie to "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

- 4 września, godz. 18. ZAKOŃCZENIE WAKACJI '2021 - wystąpi Waldemar Malicki i FILHARMONIA DOWCIPU, Amfiteatr w Parku Staromiejskim.

- 4 września. KINO na leżakach – film „Na noże”, godzina 20:30. Teren zielony obok Białego Mostu w Sieradzu.

- 4 września w Sieradzkim Parku Etnograficznym odbędą się XX Spotkania Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje”. Przegląd konkursowy organizowany jest nieprzerwanie od 19 lat. Spotkania są najważniejszą imprezą folklorystyczną na terenie powiatu sieradzkiego i j jedną z największych w Polsce Centralnej. Konkurs gromadzi artystów ludowych prezentujących folklor muzyczny i taneczny regionów:sieradzkiego, kaliskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, piotrkowskiego, radomskiego, rawskiego, wieluńskiego, i wieruszowskiego. W spotkaniach biorą udział wielokrotni laureaci przeglądów w Kazimierzu Dolnym, a także zdobywcy nagród im. Oskara Kolberga. Tegoroczny konkurs odbywać się będzie w 6 kategoriach: kapele autentyczne, kapele opracowane, soliści-instrumentaliści, pary taneczne, grupy taneczne oraz zespoły inspirowane folklorem. Dla laureatów przeglądu konkursowego przewidziane są nagrody. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza artystów i zespoły ludowe do udziału w konkursie. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza również wszystkich miłośników folkloru do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Przeglądowi towarzyszyć będą pokazy sztuki i rękodzieła ludowego prowadzone przez sieradzkich twórców ludowych.

- 5 września. Godz. 20.30, Kino na leżakach. Projekcja filmu "Parasite". Teren boiska przy Szkole Podstawowej nr 10.

ZDUŃSKA WOLA

- 4 września o godzinie 11, plac przy Ratuszu na Planu Wolności - Narodowe Czytanie.

- Noc 4 na 5 września, Od godz. 20 w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz - EKSPERYMENT FESTIWAL w ramach Budżetu Obywatelskiego, wstęp wolny. Szczegóły na: https://www.mdk-zdunskawola.pl/eksperyment-festiwal/

- 5 września, spacer historyczny ulicami miasta. Zbiórka o godz. 15 przed siedzibą Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13877-spacer-historyczny-ulicami-zduskiej-woli-nowe-fakty-o-wrzeniu-1939-roku

- 10 września, godz. 18. Dom Kultury LOKATOR. Koncert z największymi przebojami Romualda Lipko. Wystąpią: Jacek Malanowski, Tadeusz Urbański, Aneta Kozielska i Patrycja Parjaszewska. Reżyseria i prowadzenie: Zbigniew Pacura.

ŁASK

- 10 września, godz. 20, plac Szarych Szeregów w Łasku-Kolumnie. Kino na Leżakach. Projekcja filmu "Green Book", zdobywcy trzech Oskarów.

WIELUŃ

- 4 września o godz. 16, Narodowe Czytanie, skwer przed biblioteką miejską.

WIERUSZÓW

- 2- 30 września. Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego i 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie otwarto wystawę pt. „Wspomnienie II Wojny Światowej”. Na wystawie można obejrzeć żołnierzyki ołowiane przedstawiające formacje wojskowe biorące udział w tej wojnie. Pokazane są również postaci polskich dowódców wojskowych. Ołowiane żołnierzyki odzwierciedlają faktyczne umundurowanie i uzbrojenie formacji z tamtych lat. Druga część wystawy obrazuje technikę wojskową państw uczestniczących w II Wojnie Światowej. Pokazane są modele czołgów oraz innych pojazdów wojskowych z okresu 1939 – 1945. Precyzyjnie odwzorowujące szczegóły wyposażenia tych pojazdów. Trzecią część stanowią plansze z walorami filatelistycznymi obrazującymi wojenną historię. Wystawa pochodzi ze zbiorów Edwarda Stankowiaka, filatelisty i kolekcjonera, autora książek o historii poczty.

KaMi S

4lezaki

3ZAWIALOW

25WIERUSZOW

15warsztaty

26WIERUSZOW

wdzajecia

4ezd

4PAJECZNO

blaszki

4sieradz

7ezd

10OKATOR

4SEDZIJOWICE

4wielun

5charyt

4RUDNICKA

4MALICKI

5sieradz

3sier

3SIER

5bartoszewice

5szadek

4EZD

10ratusz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u