Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W błaszkowskiej kulturze będzie cieplej

W błaszkowskiej kulturze będzie cieplej

blaszkiNadchodząca zima już nie będzie straszna dla odwiedzających Centrum Kultury w Błaszkach. Zakończyła się długo oczekiwana kompleksowa termomodernizacja budynku, w którym placówka ma siedzibę. Decydując się na te kosztowne roboty samorządowi gminnemu chodziło przede wszystkim o zwiększenie efektywności energetycznej budynku, redukcję emisji szkodliwych gazów oraz poprawę ekonomiki tej instytucji poprzez obniżenie kosztów zużycia energii. Wykonanie nowej elewacji budynku znacznie podniosło przy okazji estetykę przestrzeni publicznej miasta.

 

Zadanie obejmowało ocieplenie budynku, instalację odnawialnych źródeł energii w postaci paneli fotowoltaicznych, wyminę oświetlenia na bardziej efektywne i ekonomiczne typu LED. Stary piec został wymieniony na kocioł opalany biomasą, jaką jest pellet. W ramach realizowanego zadania w sali widowiskowej zainstalowana została wentylacja mechaniczna oraz klimatyzacja. Inwestycja była realizowana z projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Błaszki”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Projektem zostały objęte dwa budynki użyteczności publicznej na terenie Gminy Błaszki: siedziba Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach oraz budynek Przedszkola Samorządowego w Gruszczycach. W wyniku rozstrzygnięć postępowań przetargowych, po wyborze wykonawców koszt inwestycji wyniósł 1,781.707,49 złotych, w tym wysokość dofinansowania to 1.123.228,16 złotych.

KaMi S

blaszki4

blaszki3

blaszki7

blaszki1

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u