Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Siostra Alina Kulig z tytułem ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza''

Siostra Alina Kulig z tytułem ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza''

sieradyWieloletnia siostra przełożona zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Sieradzu, s. Alina Kulik otrzymała podczas piątkowej 15 bm. Sesji Rady Miasta tytuł ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza''. Zbiegło się to z 15. rocznicą ustanowienia św. Urszuli Ledóchowskiej patronką Sieradza. Na uroczystej sesji Rady połączono dwa wydarzenia, ponieważ przed kilkoma tygodniami radni jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu tego tytułu siostrze Alinie.

 

Jak donosi w Radio Łódź Nad Wartą Marzena Grzelak - Plewińska, za rok minie 100 lat od przybycia sióstr Urszulanek do Sieradza. Podczas sesji w Teatrze Miejskim nawiązywano do tej historii, w której najważniejszą rolą odgrywała święta Urszuli Ledóchowskiej. - Odwiedziła Sieradz około 20 razy, a dziś z pewnością lobbuje w niebie za mieszkańcami miasta, któremu od 15 lat patronuje - mówiła w RŁNW siostra Małgorzata Krupecka. - Taki patronat to jest zobowiązanie dwustronne. Bo miasto zobowiązuje się, żeby rozwijać i promować pewne wartości, które dla tej świętej osoby były ważne. Uroczysty charakter miało nadanie tytułu ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza'' siostrze Alinie Kulik, wyróżniającej się spośród sióstr Urszulanek przede wszystkim zorganizowaniem i prowadzeniem nieistniejącego już Chóru Cantilena Chóru, znanego z wielu występów w kraju i za granicą, a przede wszystkim z uczestnictwa w nagraniu płyty ,,Bazylik dla Sieradza, która była nominowana do nagrody Fryderyków aż w trzech kategoriach. Nie bez znaczenia było także ogromne zaangażowanie s. Aliny w renowację sieradzkiego klasztoru. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała nie był zaskoczony, że radni jednogłośnie poparli kandydaturę siostry Kulik do tytułu.
- Kocha miejsce, w którym spędziła kawał swojego życia. A świadczy o tym chociażby wygląd klasztoru, w którym siostry dzisiaj mieszkają. Tytaniczna praca, żeby odnowić krużganki, żeby odwodnić klasztor, poprawić elewację, upiększać wnętrza. Uroczystą sesję Rady Miejskiej Sieradza uświetnił koncert nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Była to także okazja do zwiedzenia z przewodnikiem odrestaurowanego klasztoru. Przypomnijmy, że dotychczas tytuł ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza'' otrzymało dotychczas 290 i 63 instytucje. Pierwsz takie tytuły, aprzyznano ich wtedy 77 zasłużonym osobom i 6 dla instytucji Rada Miasta nadała w 1965 roku, z okazji wyzwolenia Sieradza spod okupacji hitlerowskiej. Do 1975 roku nie nadawano tych tytułów. Od tego czasu przyznano je 213 osobom i 43 instytucjom. Wśród uhonorowanych znalazł się (w 2000 r.) red. Krzysztof Lisiecki, szef zespołu portalu siewie.tv, współtwórca Telewizji Sieradz Studio Filmowe, która działa od lutego 1990 roku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u