Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM? OD 21 PAŹDZIERNIKA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM? OD 21 PAŹDZIERNIKA

22koncertWeekend zapowiada się w miarę ciepły, jak na jesienną porę. I także takie mają być kolejne dni. Przynajmniej do najbliższego wtorku - 26 bm. Od dziś słupki rtęci mogą poszybować nawet do 13- 15 stopni w cieniu. Niestety, od tego czwartku 21 bm. meteorolodzy poza ociepleniem zapowiadają także silne, porywiste wiatry. Dochodzące nawet w regionie dochodzące do 70-90 km na godzinę. Pamiętajcie zatem, aby z tarasów, balkonów, parapetów zdjąć doniczki, czy inne wyposażenia jak krzesła, czy parasole i schować te przedmioty, które może porwać wichura. Właścicielom samochodów polecamy, aby na najbliższe dni, co najmniej, do soboty nie parkowali pod drzewami.

Przy zapowiadanych wichurach warto zatem skorzystać z bezpiecznych "czterech ścian" i tam zaplanowanych wydarzeń. Będzie azjatycko w Sieradzu, jazzowo podczas koncertu z okazji 45-leciaTowarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli oraz historycznie w Wieluniu. To dzięki Ałbenie Grabowskiej, autorce sagi, emitowanej w TVP według "Stulecia winnych". W Łasku będzie niepowtarzalna okazja, aby wrócić do początku lat osiemdziesiątych XX wieku. A to za sprawą filmu dokumentalnego "A-Ha na dużym ekranie". Zespołu, którego hit "Take on me" ma blisko 1.5 miliardów odsłon na YT. Zatem co, gdzie i kiedy odbędzie w się Sieradzkiem w najbliższych dniach? O tym już tradycyjnie poniżej. Szczegóły także na plakatach organizatorów. Czytajcie wybierajcie !Co komu pasuje.

 

SZADEK

- 23 października, godz. 16, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, spotkanie z podróżnikiem Jackiem Parysem.

PAŁAC W MAŁKOWIE

- 21 października, godz. 18. Spotkanie w ramach cyklu "Akademia Obywatelska" z Joanną Janicką o kosmetykach EKO.

WIERUSZÓW

- 21 - 27 października. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 21 - 24 października. Cykl wydarzeń charytatywnych w regionie wieruszowskim dla Natki Strzały, których zwieńczeniem będzie na Rynku w Wieruszowie festyn charytatywny (24 bm.). Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Dobry Dział. W regionie organizowanych jest też kilka innych akcji mających na celu zbiórkę na rzecz mieszkanki! Wśród atrakcji m.in. przejażdżki samochodami wyścigowymi z family of wrak race, dmuchane zamki, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, wata cukrowa, kiełbaski i karkówka z grilla, kiermasz ciast, balony, ogródek piwny, grochówka, przejażdżki motocyklami oraz bryczkami. W programie od godz. 15 m.in.: występ grupy tanecznej Mental z Lututowa, pokaz młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Lututów, Rafał Pietrzak z programu Love Island, koncert zespołu Iness, koncert zespołu LaMaro, losowanie głównych nagród, licytacja specjalna oraz zabawa taneczna. W przypadku złych warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona do Wieruszowskiego Domu Kultury. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 5-letniej Nadii z Wieruszowa. Konkretnie chodzi o przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku oraz rehabilitację. Nadia cierpi na wcześniactwo, udar mózgu, mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Dla dziewczynki organizowane są także inne wydarzenia w regionie oraz sprzedaż ciasta: 24.10, - Zdzierczyzna ,Sokolniki, Pichlice, Wieruszów - Rynek - Festyn Charytatywny. Zachęcamy do wsparcia zbiórki za pomocą portalu siepomaga.pl pod linkiem: --> https://www.siepomaga.pl/nadia-strzala

- 22 października. Wieruszowski Dom Kultury. Finał projektu "Ocalić od zapomnienia". Ten projekt był cichy, bez hałasu zbierano i badano wraz z młodzieżą, lokalne historie wieruszowskich Żydów. Efekt tej pracy będzie trwały. Powstanie mapa online "Szlakiem Wieruszowskich Żydów" z możliwością dodawania kolejnych miejsc wartych upamiętnienia. W ramach projektu powstały video rozmowy z autorami publikacji o historii Wieruszowa. Ten cykl wywiadów wraz z historykiem Jarosławem Soleckim przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im, Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. ZHP drużyna „Poszukiwacze” pomogła w serfowaniu po internecie i wyszukiwaniu ciekawostek do e-mapy. Wszystkie znalezione informacje pomogła uporządkować Urszula Szot. Finał projektu połączony jest z Jubileuszem 60-lecia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Wstęp na wydarzenie oraz koncert jest wolny. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra".

- 22 października, godz, 17. Wieruszowski Dom Kultury. Otwarcie wystawy prac, których autorką jest Barbara Tomaszunas. Ma 66 lat i pochodzi z Gdyni. Z zawodu jest podologiem i kometyczką. Jej smutna historia życiowa sprawiła, że szukała ukojenia w sztuce. Kiedy artystka znalazła się na wózku, jej przyjaciółka zainteresowała ją i nauczyła haftu krzyżykowego, wpajając tym samym pasję tworzenia cudownych dzieł sztuki. Barbara Tomaszunas tak mówi o sobie ” haftuję od siedemnastu lat, inspirują mnie postaci, głównie kobiety znanych malarzy, lecz otwarta jestem na zmiany i nowości, które dyktuje nam życie”.

- 22 października, godz. 12.30, centrum miasta, koncert "Bum Bum Orkestar".

ZDUŃSKA WOLA

- 21 - 27 października, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 21 października - 4 listopada. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wystawa prac plastycznych nauczycieli z Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Ekspozycja jest częścią jubileuszu 45-lecia tej szkoły.

- 21 października. Godz. 18. Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zaprasza na Wernisaż XXIII Regionalnej Wystawy Prac Plastycznych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, który odbędzie się w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul.Dolnej 41 w Zduńskiej Woli.

- 21 października - 3 listopada. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego. W godzinach pracy książnicy można oglądać wystawę prac Uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt.: „Kompozycje plastyczne zrodzone z inspiracji twórczością Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.

- 21 października, Ratusz, spektakl "Gradient", godz. 18. Bilety w cenie 20 zł dostępne są jeszcze w kasie Ratusza (kasa czynna godzinę przed pierwszym seansem do rozpoczęcia ostatniego seansu) i na portalu www.kinoratusz.pl . Szczegóły wydarzenia pełnego akrobatyki i iluzji na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14070-akrobatyka-naziemna-i-powietrzna-onglerka-oraz-iluzja-czyli-qgradientq-w-zduskiej-woli

- 21 października, Wernisaż XXIII Regionalnej Wystawy Prac Plastycznych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, który odbędzie o godz.18 w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli.

- 23 października, sala widowiskowa Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, godz. 18. Koncert zwieńczający jubileusz 45-lecia Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Będą to pieśni patriotyczne w.. jazzowym ujęciu, pod hasłem „Z ułańską fantazją”. Darmowe wejściówki można wciąż odbierać w kasie biletowej RATUSZA ( więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14113-towarzystwo-przyjacio-zduskiej-woli-dziaa-od-45-lat-i-zaprasza-na-koncert-qz-uask-fantazjq). Wcześniej jednak członkowie Towarzystwa, na co też zapraszają sympatyków i mieszkańców zbiorą się już o godz. 15.30 pod obecną siedzibą przy ul. Adama Mickiewicza 4 i odsłonią tablicę upamiętniającą fundatorów tejże kamienicy. Mowa o Towarzystwie Śpiewaczym im. świętej Cecylii. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14113-towarzystwo-przyjacio-zduskiej-woli-dziaa-od-45-lat-i-zaprasza-na-koncert-qz-uask-fantazjq

- 25 października o godz. 17 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 48 odbędzie się spotkanie z okazji nadania praw miejskich Zduńskiej Woli. Wstęp bezpłatny. Muzeum od dłuższego czasu prowadzi nowe badania dotyczące powstawania Zduńskiej Woli. Jeśli interesuje Was rozbudowa naszego miasta, przyjazd osadników, interesy prowadzone przez Stefana Złotnickiego, najnowsze informacje dotyczące praw obywateli miasta z tamtego okresu, to spotkanie z pewnością Was zaciekawi. Zapraszamy na wykład, który poprowadzi dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńskiej Woli. Na spotkaniu pn. "Początki miasta w świetle najnowszych badań" poruszone zostaną kwestie: tworzenia miasta na podstawie źródeł, które do tej pory nie były uwzględniane; przebiegu budowy miasta z innej perspektywy, przyglądając się stronie ekonomicznej, uściślając i uwypuklając wątki do tej pory pomijane, bądź interpretowane w inny sposób. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane kopie oryginalnych dokumentów, które jak do tej pory nie były nigdy zdigitalizowane i pokazywane szerszemu gronu.

SIERADZ

- 21 - 27 października. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 21 - 22 października. Trwają Sieradzkie Dni Kariery Zawodowej' 2021. Są doskonałą okazją do zaprezentowania publikacji z zakresu doradztwa zawodowego i szeroko pojętego rozwoju osobistego. Publikacje te są dostępne w zbiorach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. - Prezentujemy książki i poradniki dotyczące: pracy, motywacji, aspiracji, kierowania, zarządzania czasem, mowy ciała, kariery, wystąpień publicznych, stresu, mobbingu, asertywności, negocjacji, pracoholizmu, PR-u, pisania życiorysów, szkoleń i edukacji dorosłych. To nie tylko dobra okazja, aby rozszerzyć swoją wiedzę, ale przede wszystkim szansa na zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji, które mogą przydać się podczas pracy - zachęca do odwiedzin PBP.

- 21 października - 29 października. W Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać wystawę STAN ZAPALNY malarstwa Jolanty Markowicz. Poniedziałek – piątek w godzinach 9 – 16. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14096-qstan-zapalnyq-w-bwa-w-sieradzu-ta-wystawa-opornych-zapali-do-sztuki-przez-wielkie-qsq

- 21 października - 18 listopada. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na cykl spotkań z Marcinem Grzesiakiem rekonstruktorem historycznym: 21.10.2021 r. – “Opowieść o pieprzu”; 28.10.2021 r. – “Opowieść o Portugalii, dwóch Janach, jednym Henryku i o człowieku, który nie nazywał się Krzysztof Kolumb”; 04.11.2021 r. – “Z Ameryki na Europejskie stoły – różnorodna historia powodzenia żywności pochodzenia amerykańskiego w Europie”; 18.11.2021 r. – “Opowieść o cukrze i innych towarach, które odbyły skomplikowaną podróż między Europą a Ameryką i to w obie strony”. Każde o godz. 11:30, spotkania będą trwały 45 minut. Zgłaszać grupy należy pod numerem tel. : 43 827 16 39.

- 22 października, Spółdzielczy Dom Kultury, godz. 16. Koncert "Barwami jesieni wyśpiewane". Dla seniorów.

- 23 października, godz. 16, Powiatowa Biblioteka Publiczna, spotkanie z Markiem Telerem, który opowie o Igo Symie - polskim aktorze okresu międzywojennego o austriackich korzeniach, który podczas II wojny światowej został skazany za współpracę z nazistami. Możliwość zakupu najnowszej książki autora i uzyskania autografu.

- 24 października, godz. 17, Rynek w Sieradzu. Koncert Charytatywny "Od serca dla serca" w wykonaniu Joanny Knoll-Pytel.

- 24 października. Godz. 18. Klasztor Sióstr Urszulanek SJK ul. Dominikańska 16 w Sieradzu. Koncert Kameralny w ramach cyklu Muzyka w dawnym Sieradzu. Wystąpią: Olga Bończyk – aktorka; Robert Grudzień – organy. Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/3062 . Wstęp wolny.

- 24 października. Sieradzka Jesień Organowa. Godz. 19, Bazylika pw. Wszystkich Świętych, koncert czwarty z tego cyklu. Szczegóły na plakacie.

- 28 października, godz. 20. Teatr Miejski, STAND-UP - Grzegorz Dolniak w programie: „Sztuka relaksu”. Bilety dostępne wyłącznie na biletyna.pl i kupbilecik.pl. Więcej o wydarzeniu na: --> https://scksieradz.pl/node/3074

- 29 października. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, sto dwudzieste dziewiąte spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, które odbędzie się o godz. 19.30, w wersji on-line. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2021/10/16/129-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta/

- 29 października. Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Kreatywny Sieradz, Sieradzką Grupą Poetycką DESANT i Sieradzkim Centrum Kultury zaprasza do udziału w Turnieju Jednego Wiersza, zorganizowanego po raz kolejny z okazji Ogólnopolskiego Festiwalu „Noc Poezji i Muzyki”, który w tym roku odbędzie się w Teatrze Miejskim w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej.

- 30 października, Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” zaprasza na spotkanie online z Hatto Danmari, który przedstawi sposoby straszenia widzów w azjatyckich horrorach od A do Z. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2021/10/17/sposoby-straszenia-widzow-w-azjatyckich-horrorach-od-a-do-z-wg-hatto-danmari/

WIELUŃ

- 14 - 20 października. Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 21 października, Urząd Miejski w Wieluniu zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze, które odbędzie się o godz. 18 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie.

- 22 października. Godz. 17. Ałbena Grabowska, autorka sagi "Stulecie Winnych" będzie w piątek gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. W czytelni książnicy odbędzie się spotkanie z autorką, której powieści doczekały się ekranizacji telewizyjnej. Formalnym gospodarzem wydarzenia będzie Dyskusyjny Klub Książki.

- 25 października. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł nowej wystawy czasowej, która zostanie otwarta w poniedziałek o godz. 16 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem.

ŁASK

- 21 - 27 października. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 22 października, Łaski Dom Kultury. O godzinie 19. Sala widowiskowa. Projekcja w ramach cyklu "ŁDK w kadrze" filmu "A-HA na dużym ekranie". Bilety w cenie 20 zł -normalny i 16 zł - ulgowy są jeszcze do nabycia w kasie placówki oraz na: --> https://bit.ly/3FDMzPd

Więcej o tym wydarzeniu znajdziecie na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14112-qdk-gra-w-kadrzeq-pokaz-specjalny-filmu-qa-ha-na-duym-ekranieq

KaMi S

 

22wsystra

2SZADEK

22zapomnienia

2festyn

OTOPOLI

23wola

24ESI

22SIEBIE

28esi

26EZD

pazLAT

KINOSLONCE

25WIELUN

29sier

KINOPAZ

22WIELUN

29sieradz

21PCKSIR

21wyklad

8WYSTAWA

21dabrowa

31ORGANOWA

21wielun

18SPOTKANIA

pazspotkanie

5inkubator

KINOPAZ

8MANIOS

22koncert

21GRADIENT

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u