Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 10 LISTOPADA? NIEPODLEGŁA DO HYMNU!

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 10 LISTOPADA? NIEPODLEGŁA DO HYMNU!

11RATUSZW czwartek, 11 listopada wypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do symbolicznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, by w samo południe tego dnia włączyć którąkolwiek rozgłośnię radiową bądź telewizję i transmisję Mazurka Dąbrowskiego i zaśpiewać wspólnie z najbliższymi hymn narodowy w domach lub na balkonach. To w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. O wydarzeniach z tej okazji w regionie sieradzkim przeczytać można na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14235-obchody-11-listopada-w-regionie-mija-103-rocznica-odzyskania-niepodlegoci

 

Te wydarzenia z okazji Święta Niepodległości, które pominęliśmy w opublikowanej wczoraj informacji, uzupełniamy poniżej. Na pewno warto zarezerwować już sobie wejściówkę na spotkanie w Zduńskiej Woli z aktorką Jowitą Budnik, które w Zduńskiej Woli poprowadzi guru krytyków filmowych, a uczył się od najlepszych, m.in. od Zygmunta Kałużyńskiego, z którym prowadził przez dziesięć lat kultowy program telewizyjny "Perły z lamusa". Mowa o Tomaszu Raczku, krytyku filmowym i youtuberze. Co jeszcze zaplanowano w najbliższych dniach? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

ZŁOCZEW

- 11 listopada. Obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 10 msza św. za Ojczyznę w kościele farnym w Złoczewie. O godz. 11 złożenie kwiatów pod obeliskiem w Parku Pamięci. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza ponadto na koncert pt. „Jest Taki Kraj”. Początek o godz. 17..

BŁASZKI

- 11 listopada. Tegoroczne obchody rozpoczną się mszą św. w Kościele św. Anny w Błaszkach o godz. 9. O godz. 10 odbędzie się apel pod Pomnikiem „Bohaterom Tej Ziemi” w Błaszkach, a o godz. 10.45 przewidywany jest poczęstunek w Parku Niepodległości, gdzie serwowana będzie grochówka.

WIERUSZÓW

- 10 - 17 listopada. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- od 10 listopada. W Wieruszowskim Domu Kultury trwa nabór wystawców na zaplanowany na 5 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy.

ZDUŃSKA WOLA

- 10 - 17 listopada, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 10 listopada. IV Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej DLA NIEPODLEGŁEJ, w godz. 9.00 – 14.00 w ZCI Ratusz Gala Finałowa i wręczenie nagród laureatom . Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola, Wójta Gminy Zduńska Wola i Starosty Zduńskowolskiego.

- 15 listopada. Wernisaż wystawy Olafa Gajewczyka, Ratusz, pierwsze piętro. godz. 18. Więcej na: -->https://www.mdk-zdunskawola.pl/wernisaz-wystawy-grafik-olafa-gajewczyka/

- 18 listopada. ZCI Ratusz, godz. 18. Był koncert wybitnego pianisty, a teraz będzie spotkanie i projekcja filmu. We wrześniu odbył się koncert Leszka Możdżera, a teraz odbędzie się spotkanie z aktorką –Jowitą Budnik. Spotkanie poprowadzi... no nie byle kto... sam... Tomasz Raczek, krytyk filmowy i youtuber, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat. Jowita Budnik na ekranie zadebiutowała w wieku 12 lat w ,,Kochankach mojej mamy” Radosława Piwowarskigo. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli ,,W labiryncie”, w której wcieliła się w postać zbuntowanej pasierbicy jednego z głównych bohaterów, odtwarzanego przez Marka Kondrata. Przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauzem, który w 2000 roku obsadził ją w jednej z głównych ról w swoim telewizyjnym filmie ,,Sieć” z cyklu ,,Wielkie rzeczy”. Wystąpiła również – w epizodach – w jego ,,Długu” oraz ,,Moim Nikiforze”.W 2019 r. zagrała w filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, w którym wcieliła się w rolę matki Mietka Kosza. Doskonałą muzykę do filmu skomponował nie kto inny, jak Leszek Możdżer. Spotkanie z Jowitą Budnik i projekcja filmu ,,Ikar. Legenda Mietka Kosza” odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz – 18 listopada o godz. 18. Bezpłatne wejściówki już są do odbioru w kasie Ratusza. (Kasa czynna na godzinę przed pierwszym seansem do rozpoczęcia ostatniego). Liczba miejsc jest ograniczona! Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu ,,Muzyka o filmie. Film o muzyce. Filmowo – muzyczne spotkania ,,Między obrazami”” z Budżetu Obywatelskiego 2020. Pomysłodawcą projektu jest Dyskusyjny Klub Filmowy "Między Obrazami".

- 3 grudnia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Twórcy i muzycy projektu Queen Symfonicznie, którzy od lat przemierzają kraj i zagranicę z repertuarem Freddiego, Briana, Johna i Rogera, postanowili zaprezentować fanom nowe wcielenie – 5-osobową grupę ,,Queentet”. Artyści zaprezentują na żywo klasyczne już utwory, takie jak: ,,Bohemian Rhapsody”, ,,We Will Rock You”, ,,We Are The Champions”, ,,I Want It All”, ,,Anoher One Bites The Dust”, ,,Radio Gaga”, ,,Somebody To Love”, ,,Keep Yourself Alive” w dynamicznych rockowych wersjach. Skład zespołu tworzą: Sebastian Machalski (wokal), Jan Niedźwiecki (gitara basowa, prowadzenie), Darek Wawrzyniak (gitara), Adam Manijak (fortepian/pianino), Tomasz Wrocławski (perkusja). W tym zestawieniu muzycy wystąpili pod koniec 2018 roku na premierze filmu ,,Bohemian Rhapsody”, a teraz ruszają w Polskę z koncertami, by również w średnich i mniejszych miastach przypomnieć fanom wspaniały dorobek grupy Queen. Skład 5-osobowej grupy ,,Queentet” tworzą muzycy, którzy od 10 lat lat wykonują piosenki ,,Queen” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Jest to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie przy kompozycjach, które na stałe weszły do kanonu rocka. Więcej informacji o zespole oraz zdjęcia i filmy znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/Queentet-111692116908401/ . Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli 3 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie od 60 zł dostępne w kasie Ratusza, na www.kinoratusz.pl oraz na stronach: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl

SIERADZ

- od 5 listopada Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na ekspozycję obrazów i fotografii Marzeny Hettich-Uryszek, absolwentki PLSP w Zduńskiej Woli. Wystawę zatytułowaną VIVA ARTE można oglądać do 3 grudnia.

- w BWA w Sieradzu można obejrzeć wystawę twórczości wieloletnich pedagogów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli: Franciszka Kubiaka,, Mariana Olejniczaka i Zbigniewa Woźniaka. Prezentowane prace zostały wybrane ze zbiorów BWA. Wystawa nawiązuje do przypadającej w tym roku 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli. Wystawa będzie można oglądać do końca listopada. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16.

-10 - 17 listopada. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 10 listopada. Ostatni dzień w Sieradzu XIII Polskiego Festiwalu Fletowego. W Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 48. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14192-xiii-polski-festiwal-fletowy-rozpocznie-si-ju-w-przysz-niedziel

- 10 listopada. O godz. 17, Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Wiesławą Sujecką, pasjonatką turystyki i krajoznawstwa, miłośniczką literatury o tematyce historycznej, prezesem sieradzkiego oddziału PTTK, przewodnikiem i organizatorem wycieczek. - 11 listopada. Msza święta w Bazylice Mniejsze o godz.16. Około 17.15 zaplanowano złożenie kwiatów przez starostę sieradzkiego Mariusza Bądziora i prezydenta miasta Pawła Osiewałę pod pomnikiem "Poległym za Ojczyznę 1918". Dalsza część uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W planie między innymi salwa honorowa kompanii reprezentacyjnej 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz salwa honorowa. Na koniec wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku.

- 11 listopada. remiza OSP. Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Jarosława Wasylika i KAPELI PSP w Sieradzu, godz. 18.30.

- 12 listopada. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Sto trzydzieste spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, które odbędzie się w piątek, o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej online. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/130-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta,n2884.html

- 15 listopada. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z grupą „Detektywi Pól Bitewnych Sieradz 1939”, które odbędzie się o godz. 17 w bibliotece. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane wyniki projektu zrealizowanego przez Detektywów dotyczącego wydarzeń z dnia 4 IX 1939 roku. Podczas spotkania odbędzie się min. premiera filmu powstałego w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów pod nazwą „Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców Sieradz 2021 ze środków Miasta Sieradza, realizowanego przez Centrum OPUS” pt. „Upamiętnienie pierwszej potyczki żołnierzy 31 Pułku Strzelców Kaniowskich z Sieradza z Niemcami w dniu 4 IX 1939 roku na ówczesnych przedmieściach Sieradza”. Wydarzenia, które zostaną przedstawione na spotkaniu nie były do tej pory znane mieszkańcom Sieradza.

- 18 listopada. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na ostatnie z cyklu spotkań z Marcinem Grzesiakiem rekonstruktorem historycznym: “Opowieść o cukrze i innych towarach, które odbyły skomplikowaną podróż między Europą a Ameryką i to w obie strony" . O godz. 11:30.

- 18 listopada o godz. 17, odbędzie się w PBP spotkanie z prof. dr hab. Krystyną Pietrych, która opowie nam o współczesnej polskiej literaturze.

WIELUŃ

- 10- 17 listopada. Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 10 - 30 listopada. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej czynna jest wystawa "Dzieje pszczelarstwa".

- 10 listopada - 31 grudnia. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł wystawy czasowej, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem. - 26 listopada. Varius Manx i Kasia Stankiewicz w jubileuszowej trasie koncertowej zawitają do Wielunia. Koncert jednego z najpopularniejszych polskich zespołów odbędzie się 26 listopada. Artyści przeniosą publiczność w klimat największych przebojów zespołu. Nie zabraknie oczywiście nowości z płyty „ENT”, ale usłyszmy również dobrze znane wszystkim hity, takie jak: „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, „Orła cień”, „Pocałuj noc”, „Piosenka księżycowa” czy „Kot bez ogona” i wiele innych. Sprzedaż biletów w Wieluńskim Domu Kultury w cenie 110 zł i 95 zł.

ŁASK

- 10 - 17 listopada. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 17 listopada w ŁDK wystąpi Paulina Przybysz. Wokalista, muzyk, autorka tekstów piosenek i opowiadań. Znawczyni muzyki i kultury jamajskiej. Laureatka Paszportu Polityki w roku 2014 w kategorii ,,Muzyka popularna”. Trzy lata później ponownie nominowana, tym razem w kategorii ,,Literatura”, za debiutancki, zbiór opowiadań. Sławę zyskała jako jedna z trojga wokalistów Vavamuffin, grupy która łączy jamajski puls z warszawską uliczną zadziornością. Bilety są w cenie 40 zł. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

KaMi S

A wkrótce także w regionie sieradzkim odbędą się koncerty: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14220-zapowiadaj-si-ciekawe-i-dobre-koncerty-w-asku-wieluniu-i-zduskiej-woli

 

1WIELUN

17wieruszow

10EZD

14msza

18SPOTKANIE

18RATUSZ

1PBP

17LDK

17SIERADZ

12sieradz

18EZD

15NOWE

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u