Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 LISTOPADA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 LISTOPADA

24SIERADZW najbliższych dniach nie braknie wydarzeń kulturalnych i sportowych w całym regionie. Organizatorzy przypominają jednak, aby ich uczestnicy nie zapominali o tym, że wciąż towarzyszy nam pandemia i proszą o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, w tym podczas udziału w imprezach zamkniętych o noszenie maseczek, a w kolejkach do szatni, czy na widowni, o zachowanie dystansu społecznego. Wiele osób te zalecenia lekceważy, a zakażonych oraz zgonów w naszym regionie w ostatnich dniach, niestety przybywa.

 

Kto nie chce skorzystać z atrakcji pod dachem ma okazję skorzystać z ładnej pogody w nadchodzący weekend. Bo przyszły tydzień ma już być chłodny, deszczowy, a w południowej części regionu mogą wystąpić nawet opady śniegu. Co zaplanowano w Sieradzkiem? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

WIERUSZÓW

- 18 - 24 listopada. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 18 listopada. W Wieruszowskim Domu Kultury trwa nabór wystawców na zaplanowany na 5 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy.

ZDUŃSKA WOLA

- 18 - 24 listopada, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 18 listopada - 15 grudnia. Wystawa grafik Olafa Gajewczyka, w Ratuszu, pierwsze piętro. Więcej na: -->https://www.mdk-zdunskawola.pl/wernisaz-wystawy-grafik-olafa-gajewczyka/

- 18 listopada. ZCI Ratusz, godz. 18. Był koncert wybitnego pianisty, a teraz będzie spotkanie i projekcja filmu. We wrześniu odbył się koncert Leszka Możdżera, a teraz miało się odbyć spotkanie z aktorką –Jowitą Budnik. Jednak ze względu na chorobę J. Budnik nie przybędzie do Zduńskiej Woli. Spotka się z widownią w połowie grudnia. To spotkanie poprowadzi jednak ... no nie byle kto... sam... Tomasz Raczek, krytyk filmowy i youtuber, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat. Jowita Budnik na ekranie zadebiutowała w wieku 12 lat w ,,Kochankach mojej mamy” Radosława Piwowarskigo. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli ,,W labiryncie”, w której wcieliła się w postać zbuntowanej pasierbicy jednego z głównych bohaterów, odtwarzanego przez Marka Kondrata. Przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauzem, który w 2000 roku obsadził ją w jednej z głównych ról w swoim telewizyjnym filmie ,,Sieć” z cyklu ,,Wielkie rzeczy”. Wystąpiła również – w epizodach – w jego ,,Długu” oraz ,,Moim Nikiforze”.W 2019 r. zagrała w filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, w którym wcieliła się w rolę matki Mietka Kosza. Doskonałą muzykę do filmu skomponował nie kto inny, jak Leszek Możdżer. Spotkanie z Jowitą Budnik i projekcja filmu ,,Ikar. Legenda Mietka Kosza” odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz – 18 listopada o godz. 18. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie Ratusza. (Kasa czynna na godzinę przed pierwszym seansem do rozpoczęcia ostatniego). Liczba miejsc jest ograniczona! Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu ,,Muzyka o filmie. Film o muzyce. Filmowo – muzyczne spotkania ,,Między obrazami”” z Budżetu Obywatelskiego 2020. Pomysłodawcą projektu jest Dyskusyjny Klub Filmowy "Między Obrazami".

- 19 listopada. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Godz. 18 - otwarcie wystawy biżuterii i malarstwa Emilii Śledzińskiej. Ekspozycja dostępna będzie do 17 grudnia.

- 20 listopada, godz. 17, pokaz filmu "Wszystkie nasze strachy" ( https://www.mdk-zdunskawola.pl/urodziny-dyskusyjnego-klubu-filmowego/) . Projekcja będzie zwieńczeniem czwartych urodzin Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy kinie Ratusz.

- 20 listopada, godz. 18, hala przy SP nr 5. Siódma kolejka III ligi siatkówki. Zagrają Akademia Siatkówki Zduńska Wola i Tubądzin Volley Mosir Sieradz.

- 20 listopada. godz. 18.30, hala przy SP nr 6. Trzecia kolejka II ligi futsalu. Zagrają Gatta Active i AZS SGGW Warszawa.

- 21 listopada, Ratusz, w godz. 9 - 15.30, FORUM ŁĄCZĄCE POKOLENIA. Zapisy w kasie kina. Więcej na: --> http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/2021/11/forum-aczace-pokolenia.html

- 21 listopada, godz. 12, hala przy SP 7. Jedenasta kolejka II ligi tenisa stołowego. Zagrają Start Zduńska Wola i Dwójka Rawa Mazowiecka.

- 28 listopada. Ratusz, sala widowiskowa, godz. 18. Występ kabaretu NOWAKI pt. "Za granicą żartu". Bilety w cenie 75 zł.

- 3 grudnia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Twórcy i muzycy projektu Queen Symfonicznie, którzy od lat przemierzają kraj i zagranicę z repertuarem Freddiego, Briana, Johna i Rogera, postanowili zaprezentować fanom nowe wcielenie – 5-osobową grupę ,,Queentet”. Artyści zaprezentują na żywo klasyczne już utwory, takie jak: ,,Bohemian Rhapsody”, ,,We Will Rock You”, ,,We Are The Champions”, ,,I Want It All”, ,,Anoher One Bites The Dust”, ,,Radio Gaga”, ,,Somebody To Love”, ,,Keep Yourself Alive” w dynamicznych rockowych wersjach. Skład zespołu tworzą: Sebastian Machalski (wokal), Jan Niedźwiecki (gitara basowa, prowadzenie), Darek Wawrzyniak (gitara), Adam Manijak (fortepian/pianino), Tomasz Wrocławski (perkusja). W tym zestawieniu muzycy wystąpili pod koniec 2018 roku na premierze filmu ,,Bohemian Rhapsody”, a teraz ruszają w Polskę z koncertami, by również w średnich i mniejszych miastach przypomnieć fanom wspaniały dorobek grupy Queen. Skład 5-osobowej grupy ,,Queentet” tworzą muzycy, którzy od 10 lat lat wykonują piosenki ,,Queen” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Jest to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie przy kompozycjach, które na stałe weszły do kanonu rocka. Więcej informacji o zespole oraz zdjęcia i filmy znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/Queentet-111692116908401/ . Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli 3 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie od 60 zł dostępne w kasie Ratusza, na www.kinoratusz.pl oraz na stronach: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl

SIERADZ

-18 - 24 listopada. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 18 listopada. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na ostatnie z cyklu spotkań z Marcinem Grzesiakiem rekonstruktorem historycznym: “Opowieść o cukrze i innych towarach, które odbyły skomplikowaną podróż między Europą a Ameryką i to w obie strony" . O godz. 11:30.

- 18 listopada o godz. 17, odbędzie się w PBP spotkanie z prof. dr hab. Krystyną Pietrych, która opowie o współczesnej polskiej literaturze.

- 18 listopada - 3 grudnia, Biuro Wystaw Artystycznych. W godzinach otwarcia można zwiedzać wystawę malarstwa i fotografii Marzeny Hettig-Uryszek.

- 18 listopada - 3 grudnia. W BWA można obejrzeć wystawę twórczości wieloletnich pedagogów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli; Franciszka Kubiaka, Mariana Olejniczaka oraz Zbigniewa Woźniaka. Prezentowane prace zostały wybrane ze zbiorów BWA. Wystawa nawiązuje do 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli.

- 20 listopada. Spotkanie online z Konradem Adamczewskim, pracującym w zespole PR-owym jednej z czołowych polskich firm produkującej i wydającej gry – 11 bit studios. Konrad opowie nam o tworzeniu gier. Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2021 r. (sobota) o godzinie 19.00 na kanale YT. Szczegóły na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu na: --> https://pbp.sieradz.pl/zacznij-swoja-przygode-z-gamedev-11-bit-studios,n2889.html

- 21 listopada. Godz. 12, Teatr Miejski. Festiwal piosenki ŚPIEWASIE' 2021 - Konkurs wokalny dla dzieci i młodzież reprezentujące szkoły i domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego.

- 1 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Sto trzydzieste drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się o godz. 17 w bibliotece. Będą rozmowy o książce "Testamenty" Margaret Atwood.

WIELUŃ

- 18- 24 listopada. Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 18 - 30 listopada. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej czynna jest wystawa "Dzieje pszczelarstwa".

- 18 listopada - 31 grudnia. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł wystawy czasowej, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem. - 21 listopada, w godz. 9 - 11.30, ulica Wodna 1. „Ognisty ratownik – gorąca krew” – pod takim hasłem wieluńscy strażacy organizują po raz kolejny akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się przed komendą PSP w Wieluniu. - 26 listopada. Varius Manx i Kasia Stankiewicz w jubileuszowej trasie koncertowej zawitają do Wielunia. Artyści przeniosą publiczność w klimat największych przebojów zespołu. Nie zabraknie oczywiście nowości z płyty „ENT”, ale usłyszmy również dobrze znane wszystkim hity, takie jak: „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, „Orła cień”, „Pocałuj noc”, „Piosenka księżycowa” czy „Kot bez ogona” i wiele innych. Sprzedaż biletów w Wieluńskim Domu Kultury w cenie 110 zł i 95 zł. ŁASK - 18 - 24 listopada. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 24 listopada, w ŁDK odbędzie się TRENING MENTALNY. O godz. 18. Szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na: https://laskidomkultury.com.pl/wydarzenie/trening-mentalny-warsztaty/

KaMi S

3SIERADZ

18RATUSZ

18SPOTKANIA

18SPOTKANIE

19BIZUTERIA

1WIELUN

20DKF

20listPBP

21wiekun

23wola

24SIERADZ

25SIERADZ

25WIELUN

25wieursziw

26wielun

3SIERADZ

5SIERADZ

6buczek

RATUSZWYSTAWA

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u