Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezydent Sieradza będzie zarabiał ponad 20 000 złotych brutto! Inni samorządowcy też z podwyżkami

Prezydent Sieradza będzie zarabiał ponad 20 000 złotych brutto! Inni samorządowcy też z podwyżkami

osiewalapensjaPaweł Osiewała, prezydent Sieradza może być zadowolony. Będzie miał sporo dodatkowych pieniędzy na świąteczne prezenty. Czeka go bowiem spory zastrzyk gotówki! Około 50 tysięcy zł do końca roku!!! Po tym, jak w lipcu 2018 roku jego wynagrodzenie decyzją radnych zmalało o blisko 20 procent i wynosiło do tej pory nieco ponad 10 tysięcy złotych brutto, teraz będzie otrzymywał dwa razy tyle. I to z wyrównaniem od sierpnia! Mowa o 20 tys. 130 zł brutto.

 

Za uchwałą w tej sprawie zagłosowało 13 radnych, 4 było przeciw i 4 wstrzymało się od głosu. Osiewała dostał podwyżkę w najwyższej dopuszczalnej przez znowelizowaną ustawę kwocie. W Sieradzu wśród mieszkańców zawrzało! I podwyżka w przyjętej przez radnych wzbudził wielkie niezadowolenie, a to zaowocowała społeczną akcję #drogiPREZYDENT. Z kolei burmistrz Wielunia Paweł Okrasa zamiast 10.380 zł będzie zarabiał 16.950 zł. Oczywiście brutto. Wójt gminy Sieradz Jarosław Kaźmierczak będzie zarabiał brutto 17 tys. 420 zł. Plus dodatek stażowy. Wynagrodzenie miesięczne burmistrza Błaszek Piotra Swiderskiego będzie wynosiło brutto 10.250 zł. Ponadto dochodzi do tego dodatek funkcyjny brutto 3.150 zł, dodatek specjalny w wysokości 30 procent w kwocie łącznej wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego brutto 4.020 zł... i jeszcze dodatek stażowy według odrębnych przepisów. Wójt gminy Widawa Michał Włodarczyk zarobi ponad 17 tys. zł brutto, w tym: 10.250 zł - wynagrodzenie zasadnicze, 3.150 zł - dodatek funkcyjny plus dodatek specjalny w wysokości 30 procent od łącznej kwoty łącznej wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
Starosta powiatu wieruszowskiego Andrzej Szymanek będzie na końcówce swojej pracy przed emeryturą zarabiał 18.496,50 zł brutto, zamiast 10.180 zł brutto. Po odejściu Szymanka na podobne uposażenie może liczyć jego następca. A mówi się, że będzie nim Stefan Pietras. Wprowadzane sukcesywnie od kilku dni przez rady w całym regionie sieradzkim podwyżki to efekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, uchwalonej przez Sejm 11 sierpnia. Dokonuje ona zmian w systemie wynagrodzenia prezydenta RP oraz byłych prezydentów, a także zasad ustalania maksymalnej wysokości diet lub wynagrodzeń w samorządzie terytorialnym wszystkich szczebli. Andrzej Duda podpisał ją 1 października.

KaMi S

Fot. z FB

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14306-pensje-samorzdowcow-z-sieradzkiego-id-ostro-w-gor

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u