Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 9 GRUDNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 9 GRUDNIA

12SIERADZCoraz bliżej święta. Widać to zwłaszcza o zmierzchu, kiedy miasta i miasteczka w regionie oświetlają kolorowe iluminacje. W najbliższych dniach nie braknie też świątecznych kiermaszów, m.in. w Zduńskiej Woli, Lututowie, Łasku i w Sieradzu, na których będzie można zakupić ozdoby świąteczne i wypieki. W Zduńskiej Woli rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy: X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Rajczaka oraz XXVII Konkurs Literacki "O Laur Topoli”.

 

 

W Błaszkach w szczytnym celu w hali zmierzą się samorządowcy, sportowcy i policjanci. Charytatywny będzie także piąty już świąteczny bieg w Zduńskiej Woli. W poniedziałek, 13 grudnia wypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Już dzień wcześniej w wielu parafiach odbywać się będą nabożeństwa w intencji ofiar tamtych lat. Gdzie zatem warto się wybrać? O tym poniżej, szczegóły także na plakatach.

 

WIERUSZÓW

- 9 - 15 grudnia. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

ZDUŃSKA WOLA

- 9 - 15 grudnia, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 9 - 15 grudnia. Wystawa grafik Olafa Gajewczyka, w Ratuszu, pierwsze piętro. Więcej na: -->https://www.mdk-zdunskawola.pl/wernisaz-wystawy-grafik-olafa-gajewczyka/

- 9 - 17 grudnia. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wystawa biżuterii i malarstwa Emilii Śledzińskiej.

- 9 grudnia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, sala kameralna. PiosenKawka, o godzinie 18. Wystąpią uczestnicy zajęć wokalnych, prowadzonych w Miejskim Domu Kultury przez Witolda Furmańczyka. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14349-piosenka-i-kawa-czyli-piosenkawka-w-zduskowolskim-ratuszu

- 9 i 16 grudnia, godz. 17, warsztaty bożonarodzeniowe w filii MDK w Karsznicach. Szczegóły na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/warsztaty-bozonarodzeniowe-w-filii-mdk/

- 10 grudnia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, Kawiarnia Literacka. Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Rajczaka. 83 prace zakwalifikowały się do konkursu, reszta została odrzucona ze względu na błędy formalne. Jury w składzie: Tadeusz Zawadowski, Bohdan Wrocławski, Andrzej Dębkowski wyłoniło zwycięzców, ale o tym kto wygrał, dopiero w piątek. Rozstrzygnięty też zostanie XXVII Konkurs Literacki "O Laur Topoli”. Nadesłane prace oceniało jury w składzie: Lilla Latus, Anna Andrych i Tadeusz Zawadowski. Uroczyste podsumowanie obu konkursów o godzinie 17.

- 11 grudnia, godz. 12, ZCI Ratusz. Doskonała oprawa muzyczna. Mnóstwo śpiewu i ruchu scenicznego. Zapraszamy na musicalową opowieść o przyjacielskim i pomocnym Bałwanku Tico. Bilety w cenie 25 zł. Czy Bałwanek pomoże rozwiązać problemy zagubionego Pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj? Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ratusza. Przedstawienie zaprezentują aktorzy Teatru Katarynka z Gdańska. Nie zabraknie w nim wątków edukacyjnych. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa kruchy. Poznają wartość miłości, która potrafi stopić najbardziej zamarznięte serca. Aktorzy zapoznają też widzów z rolą poezji. Uczą czym jest radość i jak panować nad złym humorem. Pokazują, że przyjaciele pomagają w potrzebie i jak bardzo ważne jest ciepło rodzinnego domu.

- 11 grudnia . Zaprasza Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz: "Przygotuj się na święta i kup wymorzone prezenty dla siebie i bliskich! Będzie z czego wybierać. Do udziału w targach zgłosiło się blisko trzydziestu wystawców z regionu. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie udziałem w targach rękodzieła ,,Lokalsi Handmade vol.3″. Targi rękodzieła ,,Lokalsi Handmade” będą wspaniałą okazją do zakupu wyjątkowych, niepowtarzalnych ręcznie tworzonych wyrobów. – Podczas targów będziecie mogli kupić wyroby użytkowe i dekoracyjne: stroiki świąteczne, wyroby szydełkowe, serwety, obrusy, bieżniki, ceramikę, biżuterię, obrazki malowane na szkle, kartki, rzeźby, wycinanki, wyroby drewniane i wiele innych – mówi Paulina Witczak z Działu Animacji w MDK w Zduńskiej Woli. Mamy nadzieję, że pomożemy Państwu w kompletowaniu świątecznych prezentów! Zapraszamy wszystkich miłośników rękodzieła 11 grudnia w godz. 12.30 – 18.30 do sali kameralnej w Ratuszu, pl. Wolności 26." Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14340-lokalsi-handmade-w-zduskiej-woli-jarmark-boonarodzeniowy-w-wieruszowie-jarmarki-w-asku-sieradzu-i-wieluniu-czyli-niebawem-wita

- 12 grudnia. Bazylika Mniejsza pw. WNMP, godz. 10.30. Msza w intencji ofiar stanu wojennego w 40. rocznicę wprowadzenia go w Polsce.

- 12 grudnia od godz. 9:30 zapisy na V Świąteczny Bieg Charytatywny. W tym roku pomagamy ośmioletniej Wiktorii. Start o godz. 12.30 ze stadionu miejskiego przy ul. Łaskiej. Celem jest pozyskanie pieniędzy na rehabilitację dla Wiktorii Resterny, która od urodzenia boryka się z wadą OUN (ośrodkowego układu nerwowego) pod postacią hipoplazji ciała modzelowatego, globalnie obniżonym napięciem mięśniowym.

- 13 grudnia. Filia MDK w Karsznicach, godz.16.30. ,,Zanim powstała Solidarność. Wystąpienia i strajki w Zduńskiej Woli przed Sierpniem '80" - wykład, który przeprowadzi Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola .

- 15 grudnia. ZCI Ratusz. Zduńską Wolę odwiedzi aktorka Jowita Budnik. Spotkanie z aktorką odbędzie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ratusza. O dorobku artystycznym z Jowitą Budnik rozmawiał będzie Tomasz Miś. Jowita Budnik na ekranie zadebiutowała w wieku 12 lat w ,,Kochankach mojej mamy” Radosława Piwowarskiego. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli ,,W labiryncie”, w której wcieliła się w postać zbuntowanej pasierbicy jednego z głównych bohaterów, odtwarzanego przez Marka Kondrata. Przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauzem, który w 2000 roku obsadził ją w jednej z głównych ról w swoim telewizyjnym filmie ,,Sieć” z cyklu ,,Wielkie rzeczy”. Wystąpiła również – w epizodach – w jego ,,Długu” oraz ,,Moim Nikiforze”. W 2019 r. zagrała w filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, w którym wcieliła się w rolę matki Mietka. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie Ratusza. Kasa czynna jest na godzinę przed pierwszym seansem do rozpoczęcia ostatniego. Liczba miejsc ograniczona! Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu ,,Muzyka o filmie. Film o muzyce. Filmowo – muzyczne spotkania ,,Między obrazami”” z Budżetu Obywatelskiego 2020. Pomysłodawcą projektu jest Dyskusyjny Klub Filmowy ,,Między obrazami”.

SIERADZ

- 9 - 15 grudnia. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 9 grudnia. Ruszyło wydawanie wejściówek na spektakl, który odbędzie się 14 grudnia na deskach Teatru Miejskiego w Sieradzu zostanie wystawiony spektakl „Małżeństwo to morderstwo” Teatru Capitol. Odbędzie się w ramach Festiwalu Teatralnego „Capitol kulturowy. Teatr tu i ówdzie”, który realizowany jest przez Fundację Sceny Capitol w ramach projektu „TEATR”, współfinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie SCK o w godzinach pracy kasy (ilość miejsc ograniczona). W celu przekazania jak największej ilości zaproszeń SCK prosi osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 o przybycie po zaproszenia oraz na samo wydarzenie wraz z certyfikatem zaszczepienia. Zaproszeń nie można przekazywać osobom trzecim!!! Wydarzenie na facebook'u: https://fb.me/e/4qoYrptUV Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Zakrywanie ust maseczką – OBOWIĄZKOWE. Wszystkich uczestników organizatorzy proszą o przestrzeganie zasad oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 mera przed, po, jak i w trackie trwania samego wydarzenia.

- 10 grudnia. PBP zaprasza o godz. 19.30 na sto trzydzieste drugie spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, które odbędzie się w piątek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE. Uwaga! Zmiana platformy spotkań na DISCORD Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2021/11/28/132-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta/

- 9 grudnia. Teatr Miejski, godz. 14. Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14361-niepokorni-niezomni-wyklci-festiwal-filmowy-w-sieradzu

- 10 grudnia. O godzinie 18 w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu, ul. Kościuszki 3 - otwarcie wystawy Grupy Powidoki, którą tworzą Andrzej Jan Bator, Jacek Galewski, Robert Jundo, Maksymilian Kreutz Majewski. Ekspozycja będzie prezentowana do 29 grudnia.

- 11 grudnia. PBP, godz. 10, drugie spotkanie przy planszach do gry. Planszówki to wspaniała zabawa dla całej rodziny.

- 12 grudnia , XIV Jarmark Adwentowy. W godz. 12-18, Rynek w Sieradzu. Po raz 14. odbędzie się Sieradzki Jarmark Adwentowy, jak zwykle na sieradzkim Rynku. Ponad dwadzieścia stoisk. Nie braknie smakołyków, upominków, wyrobów rękodzielniczych i bożonarodzeniowych dekoracji

WIELUŃ

- 9 - 15 grudnia Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 9 - 31 grudnia. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł wystawy czasowej, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem.

- 19 grudnia, Plac Kazimierza Wielkiego, tuż przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Wieluniu. W godzinach 10 - 18, Jarmark "Wieluńskie Dzwoneczki". Będą stoiska z rękodziełem i gastronomiczne, śpiewanie kolęd oraz zabawa dla najmłodszych z Mikołajem.

BŁASZKI

- 12 grudnia, hala sportowa przy SP w Błaszkach. Od godz. 10 - HALOWY TURNIEJ CHARYTATYWNY PIŁKI NOŻNEJ "DLA JAGÓDKI". W hali powalczą policjanci, samorządowcy i działacze sportowi. Meczom towarzyszyć będą licytacje, degustacje, kiermasz ciast i spotkanie z Mikołajem. Szczegóły na plakacie.

LUTUTÓW

- 12 grudnia, Jarmark Bożonarodzeniowy, od godz. 15 w Miejskim Ośrodku Kultury. Szczegóły na plakacie.

ZŁOCZEW

- 19 grudnia, Jarmark Bożonarodzeniowy, od godz. 10 na Targowisku Miejskim.

SĘDZIEJOWICE

- 19 grudnia, godz. 13. Kiermasz Bożonarodzeniowy w Gminnym Ośrodku Kultury, połączony z degustacją dań wigilijnych.

ŁASK

- 9 - 15 grudnia. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 10 grudnia. O godz. 17 w czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku odbędzie się spotkanie się z Magdaleną Kuleszą, która opowie o pachnących olejkach i tajnikach terapii aromatami. Taka wiedza na pewno będzie przydatna w domowym leczeniu dokuczliwych o tej porze roku katarów i przeziębień. I nie tylko przy tych przypadłościach. - Udowodniono bowiem, że olejki eteryczne pomagają koić nerwy, działają uspokajająco, antybakteryjnie, antywirusowo, przeciwgrzybiczo i przyspieszają gojenie się ran oraz uśmierzają ból głowy. Przynoszą też ulgę przy kaszlu i katarze oraz przy kobiecych dolegliwościach. Będziemy mogli doświadczyć ich mocy i zdobyć dla siebie próbkę olejku, czy też aromatyczne drobiazgi na święta tj. olejkowe zawieszki na choinkę czy mieszanki na konkretne dolegliwości. Zapraszamy wszystkich chcących zgłębić wiedzę w dziedzinie aromaterapii na nasze spotkanie! - zachęca łaska książnica.

- 10 grudnia, godz. 19, spektakl WYDRA w wykonaniu teatru z Domu Kultury w Złoczewie. Wydra” to przedstawienie teatralne oparte o utwór Hanny Januszewskiej “Żart olszowiecki”. Hanna Januszewska (zm. 18.07.1980) – Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat współpracowała z redakcjami „Płomyczka”, „Płomyka” i innych pism dla dzieci i młodzieży. Po zakończeniu II wojny światowej przez 3 lata była redaktorką Polskiego Radia w Łodzi, potem przeniosła się do Warszawy. Pisała wiersze (np. zbiór „Ele-mele dudki”, „Srebrna kózka”, „Wilanowska bajka”), opowieści rymowaną prozą („O kocie, co faję kurzył i o innych dziwach”, „Złota legenda warszawska”), bajki („Z góry na Mazury”), baśnie („Jawor, jawor”, „Złota jesień”), sztuki dla dzieci („Smocza awantura”). Hanna Januszewska jest autorką książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na wiele języków obcych. Jest laureatką nagród resortowych, państwowych i międzynarodowych. Jej twórczość jest oparta na folklorze i zawiera wiele wartości wychowawczych. Pisała również utwory o tematyce historycznej i współczesnej, a także opowiadania i powieści fantastyczne

- 12 grudnia. Kiermasz świąteczny na placu 11 Listopada. W godzinach od 10 do 14 płytę rynku wypełnią kolorowe stoiska handlowe. Obok Pomnika Niepodległości stanie żywa choinka, którą wspólnie mieszkańcy ubierać będą w świąteczne dekoracje. Tego dnia nie może zabraknie Mikołaja z workiem słodyczy i wspólnego śpiewanych kolęd. Wystawią się takie branże jak: rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, wyroby cukiernicze i zabawki.

KaMi S

PODOBNE: - Przypominamy, że w regionie działają już lodowiska. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14386-sztuczne-lodowiska-w-uniejowie-sieradzu-i-wieruszowie-ju-otwarte-foto
- Sieradz szykuje się do sylwestra. W teatrze. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14368-sylwester-z-grohman-orchestra-w-sieradzu-bilety-ju-w-sprzeday
- Kulturalny Kalendarz Adwentowy w Zduńskiej Woli. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14351-startuje-kulturalny-kalendarz-adwentowy-w-zduskiej-woli

 

9RATUSZ

9EZD

10ASK

10choinka

10EZD

10LASKU

10SAGITTA

11EZD

11PLANSZOWE

12JAGODKI

12kiermasz

12LUTUTOW

12ZDUNIA

14ESI

14SIERADZU

15EZD

16EZD

16POWIET

23WARSZTATY

17LASK

 

Solidarnosc-Karsznice-1448x2048

TOPOLLLLLAAArAJCZAAAKKK

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u