Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 23 GRUDNIA. WESOŁYCH ŚWIĄT!

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 23 GRUDNIA. WESOŁYCH ŚWIĄT!

2SIERADZJuż godziny dzielą nas od Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, w naszym regionie bez śniegu, a raczej z deszczem. W wigilię parafie zapraszają na pasterki. W wielu kościołach poprzedzą je koncerty kolęd. Warto wybrać się do Klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie, w powiecie sieradzkim, gdzie będzie można podziwiać jedną z największych, jeśli nie największą, ruchomą szopkę. Zakonnicy budują ją nieprzerwanie od 26 lat. Z okazji zbliżających się świąt zespół siewie.tv składa wszystkim naszym Czytelnikom oraz Waszym Rodzinom, aby były zdrowe, radosne, smaczne i obfite w prezenty.

 

I aby przy wigilijnym stole zasiadło w zdrowiu jak najwięcej z Was. Co odbędzie się w najbliższych dniach w Sieradzkiem? O tym poniżej.

CHARŁUPIA MAŁA

- 27 grudnia godz. 18 wystąpi w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej kapela góralska TREBUNIE TUTKI! Wstęp wolny, zaprasza Stowarzyszenia Carpe Diem Po Charłupsku.

UNIEJÓW

- 31 grudnia. Sylwester w Termach Uniejów. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14413-sylwester-w-termach-uniejow-dlaczego-nie

WIERUSZÓW

- od 23 grudnia. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 23 grudnia - 28 lutego 2022 roku. Hol Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Wystawa „Twórczość-Terapia-Sukces”.

- 24 grudnia. Wieruszowski Dom Kultury. Godz. 16. Tradycyjna kolacja wigilijna, przygotowana z myślą o osobach samotnych. Jak zapewnia burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył odbędzie się bez blasku fleszy i zaprasza tych, którzy nie mają z kim lub nie mają jak przygotować samodzielnie wigilii.

ZDUŃSKA WOLA

- od 23 grudnia, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 24 grudnia, Parafia św. Antoniego z Padwy. O godz. 23.00 przed pasterką odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej o tradycjach kolejowych z Karsznic.

- 31 grudnia, sylwester w kinie Ratusz. Od godz. 19.W programie:
- godz. 19:30, Pokaz filmu ,,Biały Potok" (cena biletu 20 zł);
- godz. 21:30, Przedpremierowy pokaz filmu ,,Koniec świata czyli kogel mogel 4" (cena biletu 40 zł)
Pakiet dwóch filmów: 50 zł. Po każdym seansie kino zaprasza na bufet kawowy. O północy oczywiście lampka szampana. Więcej informacji pod numerem telefonu 607 14 11 11.

- 1 stycznia 2022 roku. Godz. 16.30, plac przy Ratuszu. Żonglerka płonącymi maczugami, kule ognia oraz taniec z ognistym hula-hop, to tylko niewielka część różnorodnego widowiska, które przygotowujemy z okazji nadejścia Nowego Roku. Po szampańskiej sylwestrowej nocy MDK zaprasza na popołudniowy spacer w okolice Ratusza. Wystąpią ,,Sztukmistrze” z Lublina. Czterech artystów Fundacji ,,Sztukmistrze” zaprezentuje zadziwiający pokaz pełen ognia, światła i dużej dawki pozytywnego humoru. Pokaz zakłada integrację z publicznością, przekraczając granicę między fireshow, a spektaklem ulicznym. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci publiczności. Wydarzenie odbędzie się w Nowy Rok (1 stycznia) przed Ratuszem, pl. Wolności 26. Dodatkowo czeka na mieszkańców ciepły posiłek i rozgrzewająca herbata. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

SIERADZ

- od 23 grudnia. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 23 - 29 grudnia. W Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu, ul. Kościuszki 3 - wystawa Grupy Powidoki, którą tworzą Andrzej Jan Bator, Jacek Galewski, Robert Jundo, Maksymilian Kreutz Majewski.

- 26 grudnia. PBP, godz. 19.30, klubowe spotkanie specjalne Sagitty – Komedie, które nas ukształtowały. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2021/12/11/klubowe-spotkanie-specjalne-komedie-ktore-nas-uksztaltowaly/

- 31 grudnia. Teatr Miejski. Godz. 19. Koncert sylwestrowy - Grohman Orchestra „KOCHAJMY!” Bilety w cenie 50 zł. Wydarzenie w reżimie sanitarnym.

WIELUŃ

- od 23 grudnia Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 23- 31 grudnia. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł wystawy czasowej, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem.

- 23 - 31 grudnia.Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa malarstwa Bożeny Aleksy " Królowa Polski w wielu obliczach".

ŁASK

- od 23 grudnia. Łaski Dom Kultury. Czynna jest kostiumeria. Wtorki, środy, czwartki, w godz. 14 – 16. Bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za Kostiumerię teatralną ŁDK – 667466314.

- od 23 grudnia. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar
Hello, Peter! Peter Parker wchodzi oficjalnie na ekran Kinoino! Rekordowa ilość 355,5 milionów odsłon zwiastuna najnowszej produkcji studia Marvel. Najbardziej wyczekiwany film w historii całego MCU - "Spider-Man: Bez drogi do domu" (również w wersji z Dubbingiem) super-premiera już w piątek. Ps. Tobey Maguire i Andrew Garfield się pojawią, tylko nie mówcie nikomu.
„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Ponadto w repertuarze : "Spider-Man: Bez drogi do domu" https://bit.ly/3m296gr i "Nasze magiczne Encanto" https://bit.ly/3168rnc

Do każdego biletu normalnego zakupionego w kasie kina, dodawany będzie kupon rabatowy 10 procent na dowolną pizze z menu Grande Pizzy, do wykorzystania stacjonarnie, czyli w piątek idziemy do kina a później na pyszną Pizzę.

KaMi S

PODOBNE:
- Przypominamy, że w regionie działają już lodowiska. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14386-sztuczne-lodowiska-w-uniejowie-sieradzu-i-wieruszowie-ju-otwarte-foto
- Sieradz szykuje się do sylwestra. W teatrze. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14368-sylwester-z-grohman-orchestra-w-sieradzu-bilety-ju-w-sprzeday
- Sylwester na terenie Term Uniejów. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14413-sylwester-w-termach-uniejow-dlaczego-nie - Koncert karnawałowy Miejskiej Orkiestry dętej OSP w Sieradzu. Bilety w cenie 10 zł. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3162

 

 

21REPERT

23SYRENA

30wieruszow

31EZD

31si

31uniejow

31WIELUN

31WYSTAWA

7wieruszow

kinoNOWE

11PRZENIESIONY

1EZD

6KONCERT

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u