Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 MARCA?

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 MARCA?

20ESIPrawdziwa wiosna tuż, tuż. Choć tę astronomiczną mamy już od 16 marca za sobą. Ta kalendarzowa rozpocznie się w momencie równonocy wiosennej, a więc w niedzielę 20 marca. I pogoda też ma dopisać. Ma być słonecznie i jak na pierwsze wiosenne dni, w miarę ciepło. Od 6 do 10 stopni Celsjusza. Zachęcamy do spacerów. A tym, którzy spacerować nie lubią polecamy wydarzenia kulturalne. Wszystkie te "pod dachem", o czym wielu uczestników zapomina, odbywają się w reżimie sanitarnym. Maseczka zasłaniająca usta i nos jest wciąż OBOWIĄZKOWA.

 

Co zaplanowano na trzecią już dekadę marca? O tym tradycyjnie poniżej. Szczegóły także na plakatach organizatorów wydarzeń. Przypominamy, że w całym regionie sieradzkim trwają nieprzerwanie akcje pomocowe dla przybyłych już tu tysięcy uchodźców oraz dla terenów objętych od ponad trzech tygodni wojną w Ukrainie. Informacje na ten temat można sprawdzić na stronach samorządów, parafii, szkół oraz placówek kultury i sportu w swojej gminie.

BŁASZKI

- 19 i 26 marca. Zajęcia z Hatha Jogi , o godz.18 w sali w Centrum Kultury w Błaszkach. Wstęp bezpłatny.

WIERUSZÓW

- od 17 marca. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- od 17 marca, w poniedziałki, środy i czwartki w Wieruszowskim Domu Kultury odbywać się będą lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Oddzielnie dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach.

- 19 marca. Godz. 16, Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe koncerty, które odbędą się na wieruszowskim Rynku. Wydarzenie jest wyrazem solidarności oraz jedna z form pomocy, dla najbardziej bezbronnych osób, poszkodowanych wojną- dzieci z ukraińskich domów dziecka.
- Mamy nadzieję, że podczas wydarzenia zbierzemy dodatkowe środki, które zasilą powstające tymczasowe domy dziecka dla ukraińskich sierot. Jeden z takich obiektów jest przygotowywany przez wolontariuszy w Wyszanowie. Ludzie walczą o wolność, którą My mamy. O wódkę w parku wypitą albo zachód słońca..... i swobodną wesołą zabawę, o spotkanie ze znajomymi, głośną muzykę, taniec, beztroskę! Zróbmy to i spotkajmy się wszyscy na Rynku w Wieruszowie. My mamy wolność i możliwość cieszenia się. Będziemy 19 marca razem. Przyjdźcie wesprzeć ukraińskie dzieci z domów dziecka, które miały niewiele, ale teraz już zabrano im wszystko! Podczas koncertu będzie zorganizowana kwesta do puszek Fundacji Happy Kids. Fundacja Happy Kids prowadzi ewakuację młodych uchodźców w ścisłej współpracy z Departamentem Ochrony Praw Dziecka i Adopcji Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej. Część dzieci zamieszka w naszej gminie - zachęca WDK. Wystąpią: Chór szkolny z SP nr 3, Wokaliści, Elementis, Bakcyl - muzyka dansingowa, Zespół Swish, Stowarzyszenie Muzyczne Didżejsi, The White Tigers. GWIAZDA WIECZORU będzie EMILIA SANECKA Z zespołu DAJ TO GŁOŚNIEJ! Cały dochód z wydarzenia wpłynie na konto Fundacji Happy Kids, która ratuje ukraińskie dzieci z domów dziecka.

- 23 marca, godz. 20, WDK, Rafał Rutkowski stand-up. Bilety w cenie 50 zł. Motto: "Śmiejmy się Bracia i Siostry".

DZIAŁOSZYN

- 17 - 24 marca. W Miejsko-Gminnym Domu Kultury trwa nabór chętnych do udziału w XIX REGIONALNYM FESTIWALU WOKALNYM "WARTA SONG". Festiwal zaplanowano na 9 kwietnia. Towarzyszyć mu będzie Kiermasz Wielkanocny. Szczegóły na plakacie.

- 18 marca, godz. 20.30, bilety w cenie 35 zł. W Miejsko-Gminnym Domu Kultury - STAND UP - MARCIN ZBIGNIEW WOJCIECH. Marcin Zbigniew Wojciech to rybnicki artysta, który ma na swoim koncie kilkanaście nagród na ogólnopolskich festiwalach. Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 15 lat na scenie. Ma na swoim koncie ponad 1.500 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, aktor,konferansjer, stand-up'er. MGDK prosi o wcześniejsze przychodzenia, aby zająć jak najlepsze miejsca. Bilety są bowiem nienumerowane. Wydarzenie odbędzie się na aktualnie obowiązujących zasadach sanitarnych. Kupując bilet Kupujący oświadcza że nie jest na kwarantannie oraz że jest zdrowy. Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa. Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów. Wydarzenie tylko dla dorosłych! Zakaz nagrywania wydarzenia!

ZDUŃSKA WOLA

- od 17 marca, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/; https://www.kinoratusz.com/zapowiedzi.php

- od 17 marca. Dom Kultury LOKATOR, rozpoczął nabór dzieci uchodźców z Ukrainy na zajęcia w swojej placówce. Szczegóły na plakacie. "Jeśli znacie osoby, które chciałyby skorzystać z opieki i zajęć to powiedzcie im o tym W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 43 823 33 28/" - informuje DKL. - 17 - 31 marca. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, Kawiarnia Literacka - wystawa twórczości Natalii Lider. - 17 marca, Kino Ratusz, godz. 14.45, specjalny pokaz filmu "Sonata" z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących. Szczegóły na: --> https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14832-specjalny-pokaz-filmu-dla-niewidomych-w-zduskiej-woli .

- 17 - 31 marca. Godz. 19, filia MDK w Karsznicach. Wystawa fotograficzna „Maroko na moto” autorstwa Mariusza Kowalczyka. Szczegóły na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/maroko-ma-moto-wystawa-fotografii-mariusza-kowalczyka/

- 17 - 31 marca. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wystawa prac Angeliki Brzostowskiej-Pociechy. Angelika Brzostowska-Pociecha jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, (wydział Grafiki i Malarstwa), Uniwersytetu Łódzkiego, (katedra Filologii Słowiańskiej), a także absolwentką Uniwersytetu im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie ukończyła studia doktoranckie w ówczesnym Instytucie Historii Sztuki Bizantyńskiej i Postbizantyńskiej. Pracuje w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych jako nauczyciel rysunku i malarstwa. Współredaguje czasopismo naukowe Series Byzantina, Studies on Byzantine and Post-Byzantine Art, którego wydawcą jest Uniwersytet Ostrawski w Czechach. Jest członkiem Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Południowo-Wschodniej im. prof. Waldemara Cerana w Łodzi, a także Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata w Warszawie. Uczestniczy w projektach międzynarodowego zespołu Scholi Węgajty praktykującego dawne tradycje dramatu i śpiewu liturgicznego. Śpiewa w chórze Katedralnej Cerkwi Prawosławnej pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi, wraz z udziałem w koncertach i międzynarodowych konkursach w kraju i za granicą. Aktywność zawodową popiera uczestnictwem w zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa. Wystawa będzie eksponowana w dwóch łączących się salach. Motywem przewodnim ekspozycji jest psalm 43. W jednej z sal muzeum zobaczymy malarskie opracowanie psalmu w łacińskiej wersji językowej, jako cykl, wraz z łacińskimi napisami wplecionymi graficznie w niektóre obrazy. W drugiej sali będzie ten sam psalm opracowany w cerkiewnej wersji językowej, a dokładniej, redakcja z bułgarskiego zabytku piśmiennictwa, Psałterza Bolońskiego. Pięć obrazów z wkomponowanym tekstem. Do tego kilka uzupełniających prac już bez tekstu. Wystawa będzie eksponowana w dwóch łączących się salach. Motywem przewodnim ekspozycji jest psalm 43. W jednej z sal muzeum zobaczymy malarskie opracowanie psalmu w łacińskiej wersji językowej, jako cykl, wraz z łacińskimi napisami wplecionymi graficznie w niektóre obrazy. W drugiej sali będzie ten sam psalm opracowany w cerkiewnej wersji językowej, a dokładniej, redakcja z bułgarskiego zabytku piśmiennictwa, Psałterza Bolońskiego. Pięć obrazów z wkomponowanym tekstem. Do tego kilka uzupełniających prac już bez tekstu.

- 17 - 31 marca, ZCI Ratusz. Wystawa prac Bolesława Sysio "GDZIE SIĘ PODZIAŁY?".

- 17 - 31 marca. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego. Wystawa prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, powstałych pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa – Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk, w latach 2014- 2018. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14810-mozaika-uczniow-liceum-plastycznego-w-zduskiej-woli

- 20 marca. Teren wokół Ratusza, plac Wolności 26, PIKNIK EKO. W godz. 14-18. Szczegóły na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/piknik-eko-najbardziej-eko-jest-lokalnie/ ;

- 20 marca. ZCI Ratusz, plac Wolności 26, godz. 13. Spektakl teatralny ,,Ptasi baj” i zabawa z aktorami dla najnajów, czyli dzieci od pierwszego roku życia. Spektakl inspirowany ptasimi wierszami, który oswoi maluchy z bajkowym światem ptaków. Szczegóły na: https://www.mdk-zdunskawola.pl/spektakl-teatralny-ptasi-baj-i-warsztaty-dla-najnajow/; Bilety: 20 zł opiekun, 10 zł dziecko, do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3ATg2CV

- 22 marca. TARGI AKADEMICKIE, które będą świetną okazją do zapoznania się na żywo dla tegorocznych abiturientów liceów i techników z ofertą akademicką uczelni łódzkich i mazowieckich. Odbędą się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli,l. Żeromskiego 10. W godzinach 12 -14.

- 23 i 30 marca. O godzinie 17 w salce parafialnej przy ul. Juliusza Sylli 1 w Zduńskiej Woli Karsznicach - zajęcia szachowe. Fundacja Dzielnia zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Lech Sopur, mistrz Polski w szachach, instruktor szachowy. - 26 marca, kino Ratusz, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. O godz. 17 - projekcja filmu "Drive my car".

SIERADZ

- od 17 marca, kino, Teatr Miejski. Repertuar dostępny na: --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 17 - 31 marca. Wystawa malarstwa Oliwii Stęsickiej - zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu ul. Kościuszki 3 do Galerii na Piętrze.

- 19 i 26 marca, Powiatowa Biblioteka Publiczna, Godz. 10. Zabawy z nowoczesnymi planszówkami. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/zapraszamy-na-nowoczesne-planszowki,n2955.html

- 17 marca - 10 kwietnia. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na wystawy zaprojektowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi: - Zagłada Żydów europejskich. Zagłada Żydów jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii, którego ofiarą padło prawie 6 mln europejskich Żydów. Jej początek związany jest ze zdobyciem władzy w Rzeszy niemieckiej przez Narodowosocjalistyczną Niemiecką Partię Robotników, od początku realizującą program polityczny oparty na rasizmie. Proces Zagłady przebiegał czterema etapami, z których pierwsze dwa naziści wprowadzili w Niemczech jeszcze przed wybuchem wojny: zdefiniowanie obcego i pozbawienie go praw. Kolejne dwa – odizolowanie w gettach i mordowanie Niemcy i ich kolaboranci realizowali stopniowo wraz z toczonymi działaniami wojennymi w Europie. Bezprecedensowość Holokaustu jako nowoczesnego ludobójstwa polegała na wprzęgnięciu całego aparatu państwowego w jego realizację, zaangażowaniu nauki w proces mordowania (medycyna, inżynieria, chemia, statystyka) oraz wykorzystaniu materiału ludzkiego do produkcji przemysłowej. Zagładę przeżył co trzeci europejski Żyd. Autor wystawy: Magdalena Zapolska-Downar - Zbrodnia nieukarana – łagry sowieckie. Już w okresie wojny domowej w Rosji, bolszewicy umieszczali swoich przeciwników w obozach koncentracyjnych (z ros. koncłagry), aby chronić republikę rad przed jej „klasowymi wrogami”. Wiele z nich było obozami śmierci, w których mordowano więźniów politycznych. W 1930 r. powołano Główny Zarząd Obozów (GUŁag), który od 1934 r. podlegał NKWD – Ludowemu Komisariatowi Spraw Wewnętrznych. Liczne sowieckie zakłady penitencjarne znalazły się pod jednym zarządem. GUŁag stał się nie tylko narzędziem terroru, ale także istotnym elementem rozwoju gospodarczego. Więźniowie bowiem stanowili tanią siłę roboczą sowieckiej gospodarki. Łagry funkcjonowały także w czasie II wojny światowej, a jej koniec nie przyczynił się do ich zlikwidowania – wręcz przeciwnie – przyniósł apogeum potęgi sowieckiego imperium obozowego. Liczebność więźniów na przełomie lat 40. i 50. wzrosła do nienotowanej dotąd liczby 2,5 mln. Po śmierci Stalina w 1953 r. stabilność GUŁagu została zachwiana, a rozwiązano go 20 stycznia 1960 r. W rzeczywistości część z obozów funkcjonowała nadal. Przetrzymywano w nich m.in. dysydentów i obrońców praw człowieka. Dopiero Michaił Gorbaczow w 1986 r. podjął decyzję o ułaskawieniu więźniów politycznych w ZSSR. Autor wystawy: dr Aleksandra Rybińska-Bielecka.

- 18 marca. Sto trzydzieste ósme spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta” – Czy Conan po latach się broni? Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 marca 2022 r. o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE na Discordzie

- 18 marca, godz. 18, Teatr Miejski. Występ Kabaretu SMILE. Bilety w cenie 70-80-90 zł. Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/3198

- 19 marca, od godz. 22 do 6 rano 20 marca. VII Ogólnopolski Maraton Pływacki OTYLIADA. Na terenie pływalni SP nr 10. - 20 marca. Teatr Miejski. Spektakl dla dzieci „Koty 3”- skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym , godzina 16. Bilety w cenie: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny) do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl). Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/3239

- 23 marca, o godz. 9 i 11.15, Sieradzkie Centrum Kultury - Teatr Miejski. Przewidziano dwa seanse dla zorganizowanych grup szkolnych w ramach akcji "KINO Z SERCEM DLA UKRAINY". Bilet wstępu stanowić będą dary przekazane dla Ukrainy. Zapisy są prowadzone pod nr. tel. 43 677-72-14 (poniedziałek - piątek 9:00-15:00). Uwaga - ilość miejsc ograniczona. Co będzie przyjmowane w ramach biletów wstępu? - Zbieramy produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w Sieradzu – informują organizatorzy. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3266

- 23 marca, Powiatowa Biblioteka Publiczna, o godz. 17 odbędzie się spotkanie autorskie z Bartoszem Małkiem (https://pbp.sieradz.pl/tropem-korzeni-genealogiczna-podroz-do-przeszlosci,n2986.html ) - pilotem wycieczek, podróżnikiem, politologiem, a przede wszystkim genealogiem.

- 24 marca, Teatr Miejski, godz. 17. Koncert charytatywny nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu pod hasłem "SERCEM Z UKRAINĄ". Darmowe wejściówki do odbioru w sekretariacie, w budynku szkoły ul. Jana Pawła II 48 w Sieradzu. Przed wejściem na koncert odbędzie się zbiórka darów na rzecz prowadzonej dla uchodźców przez sieradzki MOPS akcję pomocową. Szczegóły dotyczące zbiórki na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły: --> https://www.psmsieradz.pl/koncert-sercem-z-ukraina,1,n171

- 26 marca. Teatr Miejski. godz.19. Koncert Edyty Geppert. Bilety w cenie 120 zł (parter), 90 zł (balkon) już są dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK. Więcej na: --> https:/scksieradz.pl/node/3193

- 29 marca. Muzeum Okręgowe w Sieradzu, godz. 16. Placówka zaprasza na promocję książek oraz spotkanie z Wiesławem Dworniakiem. Tematyką spotkania będzie rozwój młynarstwa i młynarze w dokumentach metrykalnych regionu sieradzko-wieluńskiego.

ZŁOCZEW

- 19 marca. Miejski Ośrodek Kultury, godz. 18. DRZWI DO KULTURY to nowy portal Województwa Łódzkiego, do którego serdecznie MOK zaprasza. Za pomocą tego portalu można obejrzeć materiały łódzkich instytucji kultury, min. Teatru Wielkiego, Filharmonii czy Muzeum Sztuki. Można także oglądać wydarzenia online. 19 marca odbędzie się darmowy streaming pn.„Królewna Śnieżka”, transmitowany z Teatru Wielkiego w Łodzi z okazji 50-lecia spektaklu. To kultowy balet z muzyką Bogdana Pawłowskiego i choreografią Witolda Borkowskiego. Jest to niepowtarzalna okazja spotkania się z kulturą wysoką. Szczegóły na: --> https://drzwidokultury.pl/old-browser

UNIEJÓW

- 17 - 24 marca. W siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie można zapoznać się z pracami studentów ASP. Część ekspozycji znajduje się w czytelni – te prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Resztę na zewnątrz, w witrynach okiennych książnicy, wzdłuż ul. Kościelnickiej 8/10. Studenci I roku studiów drugiego stopnia z Instytutu Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi studiują między innymi w Pracowni Działań Artystycznych dla Krajobrazu. W jednym z zadań zaproponowali koncepcję OGRODU EKSPERYMENTALNEGO. Prace wyeksponowano na sztalugach, w części udostępnionej dla odwiedzających czytelnię. Więcej szczegółów na: --> https://uniejow.pl/czas-wolny/wystawa-asp-w-bibliotece/

- od 17 marca, w czwartki i środy. Biblioteka Miejska zaprasza dzieci na zajęcia z jogi z elementami mindfulness, czyli treningu uważności. Trening ma sprawić, że jesteśmy „tu i teraz”, czyli nie wybiegamy w przyszłość ani w przeszłość. Dzięki treningowi uważności można: nauczyć się sztuki koncentracji, zmniejszyć napięcie nerwowe, osiągnąć równowagę emocjonalną, wypracować umiejętność uspokajania się. Zajęcia w środy odbywać się będą o godz. 13.30 dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz o godz. 15 dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zaś w czwartki o godz. 14.45 dla dzieci w wieku 11-14 lat. Bezpłatne zajęcia wystartowały w środę, czyli 16 marca. Wymagane jest zabranie ze sobą maty do jogi. Praktykowanie jogi przez dzieci to odpowiedź na wiele problemów. Dzieci i młodzież często ulegają stresom i napięciom psychicznym. Stres ten najlepiej zneutralizować poprzez ruch i wysiłek fizyczny. Praktykowanie jogi pozwala dzieciom pozbyć się napięcia, rozluźnić się i nabrać dystansu do stresujących sytuacji. Jest to wyjątkowe narzędzie, które skutecznie wspiera dziecko w budowaniu zdrowej relacji z samym sobą i wzmacnianiu pewności siebie. Dla dzieci joga to zabawa. Naśladowanie pozycji roślin, zwierząt i przedmiotów może sprawić wiele radości. W jodze wyeliminowany jest element rywalizacji z rówieśnikami.

WIELUŃ

- od 17 marca, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 17 - 31 marca. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa "Rycerz, szlachcic, ziemianin... Podobieństwa i różnice."

- 17 - 31 marca. Czynna jest wystawa pt. „Wieluń na starych pocztówkach i fotografiach” w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu.

- 24 marca, godz. 11, sala Wieluńskiego Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Wieluniu. Spotkanie pn. „Romantyzm w literaturze i sztuce”, które poprowadzi Danuta Parzyjagła- polonistka.

- 25 marca, Wieluński Dom Kultury o godz. 19 zaprasza na koncert Kingi Rataj. Do Dworca Kulturalnego Wieluń - Dąbrowa. Więcej na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2022/03/kinga-rataj-spiewa-fado

POWIAT WIELUŃSKI - EDUKACYJNY AUTOBUS W TRASIE: Wieluńskie szkoły ponadpodstawowe intensyfikują już działania promocyjne, które mają ułatwić ósmoklasistom wybór dalszej drogi edukacyjnej. tournée po powiecie wieluńskim rozpoczął specjalny autobus, w którym absolwenci podstawówek mogą poznać ofertę szkół średnich w bezpośredniej rozmowie z ich nauczycielami i uczniami. Mobilny punkt informacyjny EduEWI odwiedzi w najbliższych kilkunastu dniach wszystkie gminy w powiecie. Oto harmonogram:
- 17 III - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie, zapraszamy również uczniów Szkoły Podstawowej w Kraszkowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach, Szkoły Podstawowej w Mierzycach i Szkoły Podstawowej w Toporowie;
- ️18 III - Szkoła Podstawowa im. 72. Pułku Piechoty "Radom" w Konopnicy, zapraszamy również uczniów Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rychłocicach i Szkoła Podstawowa w Szynkielowie;
- ️21 III - Szkoła Podstawowa w Skomlinie; ️
- 22 III - Szkoła Podstawowa w Pątnowie, zapraszamy również uczniów Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym i Szkoły Podstawowej w Dzietrznikach; ️
- 23 III - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Czarnożyłach; ️
- 24 III - Szkoła Podstawowa w Białej, zapraszamy również uczniów Szkoły Podstawowej w Naramicach i Szkoły Podstawowej w Młynisku ️
- 25 III - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Masłowicach, zapraszamy również uczniów Szkoła Podstawowa w Sieńcu, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie i Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach; ️
- 28 III - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie, zapraszamy również uczniów Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Kadłub;ie i Szkoła Podstawowa im. Jana Jarczaka w Gaszynie;
- ️29 III - Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu;
- ️30 III - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu;
- ️31 III - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, zapraszamy również uczniów Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Wieluniu.

ŁASK

- od 17 marca. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 17 - 31 marca, Łaski Dom Kultury, wystawa grafik "List do Uważnych" Aleksego Nowaka. Więcej na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/list-do-uwaznych-wystawa-grafiki-aleksego-nowaka/

- 17 marca. Łaski Dom Kultury, godz. 19, stan-up Piotrka Szumowskiego. Bilety w cenie 50 zł. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14809-przed-sob-i-wami-nowy-program-piotrka-szumowskiego-w-asku

- 20 marca. TOPIENIE MARZANNY Z PTTK. Wyjazd rowerami o godzinie 12.00 spod Klubu Garnizonowego w Łasku (Łask, Plac Lotników Łaskich 1). Trasa będzie wiodła obrzeżami miasta, malowniczymi wsiami i lasami doliny Grabi by dotrzeć do Baryczy. W Baryczy będzie do dyspozycji świetlica wiejska, gdzie na ogrodzonym terenie pozostawimy rowery, a następnie barwnym korowodem udamy się nad rzekę (ok 200 m pieszo), by ostatecznie rozprawić się z zimą. Wracamy na posesję gdzie robimy ognisko, rozgrzewamy się , pieczemy kiełbaski. Powrót z Baryczy do Łasku we własnym zakresie (rowerem 20 minut do centrum Łasku). Na wycieczkę zabieramy kiełbaskę i napoje (mile widziane własne kubki i łyżeczki). PTTK zapewnia naczynia jednorazowe na kawę, herbatę, musztardę, ketchup, pieczywo, gorący bigos. Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizator: Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

- 23 marca. Godz. 18, Łaski Dom Kultury. WARSZTATY MENTALNE. Otwarte warsztaty, które poprowadzi Benita Smarzek – trenerka mentalna. Warsztaty kierujemy dla młodzieży (14+) i dorosłych. - Co daje nam akceptacja samego siebie.- Jak media kształtują nasz wizerunek. - Dlaczego skupiamy się na idealnym wyglądzie często pomijając nasze wnętrze. - Co nam mówi Wewnętrzny Krytyk, którego każdy ma w sobie. - Jak się w tym wszystkim nie pogubić i od czego zacząć. - Wizualizacja Akceptuję Siebie. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty kierowane są do wszystkich powyżej 14 roku życia. Zapisy: Telefonicznie – 436753713, Poprzez aplikację ŁDK na FB poprzez Messenger.

SZADEK

- od 17 marca. Dary dla Ukrainy będą przyjmowane w dwa dni w tygodniu - środy i piątki w godz. 1500-1900, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku.

- 29 marca. Burmistrz Gminy i Miasta Szadek zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Szadek na spotkanie informacyjne w sprawie projektu: Budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź – Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny – Kępno – Czernica – Wrocław Główny realizowanej przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny o godz. 20, które odbędzie się na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Szadku.

KaMi S

10wysatwy

Targi_ZduskaWola_zlogiem

PTT2022

pomIERADZKI

polskwieruszow

odSONG

DKUKRAINY

9PRZENISENY

9DZIALOSZYN

3LUTUTW

3ESI

31WYSTAWA

31SIERADZ

31RATUSZ

31dzieci

2WIERUSZOW

2KONCERT

2EZD

2EZD

29MLYNARZE

29KOLEJ

26RATUSZ

26ESI

25DAROWA

24WIERUSZOW

24SONG

24EZD

23UKRAINY

23STENDUP

23PODROZNIK

20RATUSZ

1ezd

19ZLOCZEW

19WIERUSZ

18UP

18sieradzu

18sagitta

17WIELUNIU

17RATUSZ

17RATUSZ

10wysatwy

10UNIEJW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u