Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Skoczył "na główkę". Ma uraz nóg i rąk

Skoczył "na główkę". Ma uraz nóg i rąk

wodnaJak informuje portal tugazeta.pl, tragicznie ropoczął się sezon letni nad wodą w powiecie wieruszowskim. W upalną niedzielę, 26 bm. doszło do wypadku w akwenie, który powstał po wyrobisku piasku na terenie wsi Swoboda w gminie Lututów. 34-latek do końca życia może pozostać kaleką.

 

Z informacji, do których dotarł portal wynika, że grupa Gruzinów przebywała nad wodą w Swobodzie. W pewnym momencie jeden z mężczyzn skoczył "na główkę". Zdarzenie miało katastrofalne skutki dla jego ciała. Zaczęło się od ogólnego osłabienia, szybko okazało się że poszkodowany nie rusza rękami ani nogami. Na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego z Sokolnik, który pacjenta z czterokończynowym porażeniem przetransportował do szpitala w Sieradzu. Nie udało nam się tego jeszcze oficjalnie potwierdzić, choć wszystko wskazuje na złamanie kręgosłupa.
Na wyrobisku czas spędzali obywatele Gruzji, którzy mieszkają w okolicach Wieruszowa. Niestety, co roku podczas wakacji, wiele osób traci życie w związku z kąpielami w różnego rodzaju akwenach wodnych. Tragedii tych można byłoby uniknąć w wielu przypadkach, gdyby każdy miał na uwadze kilka podstawowych zasad związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą - nieustannie przypomina Policja. Funkcjonariusze zawsze zwracają się z apelami o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich umiejętności. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo możemy zadbać również sami. Jak? Kierując się elementarnymi zasadami bezpieczeństwa, w trakcie wakacyjnych chwil spędzanych nad wodą. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

Opr. KaMi S, źródło: tugazeta.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u