Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Strachy na Lachy" gwiazdą XVII Jarmarku Łaskiego

"Strachy na Lachy" gwiazdą XVII Jarmarku Łaskiego

thumbs_snl-02Władze Łasku wychodzą z innego założenia niż włodarze zduńskowolscy, czy sieradzcy. Imprezę dla mieszkańców planują od lat na jeden tylko dzień, a nie na trzy. W tym roku po raz 17. Ale podczas jednego chcą zadowolić bywalców na wszelkie sposoby. Tegoroczny Jarmark Łaski odbędzie się w druga sobotę czerwca, czyli 8 czerwca. Na terenie rekreacyjnym przy ul. Narutowicza 28. Gwiazdą tegorocznego festynu, który z roku na rok, choćby ze względu na towarszyszący mu jarmark, ściąga tysiące ludzi, nie tylko z powiatu łaskiego, ale i ościennych, będzie zespół "Strachy Na Lachy". Ponadto na scenie wystąpi zespół reggae "Habakuk".

 

"Strachy na Lachy" to zespół muzyczny stworzony dekadę temu przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza. Zespół na początku znany był jako "Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze", jednak po ich pierwszym koncercie w Legnicy zespół zmienił nazwę na "Grabaż i Strachy na Lachy" i w składzie Grabaż, Kozak, Longin i Maniek ruszył w pierwszą trasę koncertową. Po niej do zespołu dołączyli Kuzyn oraz Anem, a sam zespół zmienił nazwę na "Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy". Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, "Strachy na Lachy". Na początku września 2005 r. decyzją lidera z nazwy zostaje usunięte słowo Grabaż i zespół otrzymuje nazwę "Strachy na Lachy". W tym samym czasie do zespołu oficjalnie zostaje przyjęty nowy członek – Pan Areczek, akordeonista. Po siedmiu latach - 15 grudnia 2012 roku - Pan Areczek opuścił zespół, który obecnie jest kwintetem. Podczas koncertów grupy na instrumentach klawiszowych gra Tom Horn, wieloletni współpracownik i realizator wszystkich płyt "Strachów na Lachy". 11 stycznia 2013 roku na antenie radia Eska Rock miał premierę singiel "I can't get no gratisfaction". Jest on zwiastunem szóstej płyty zespołu, która nosi tytuł "!TO!" i ukazała się 9 lutego 2013 roku. 21 kwietnia grupa wystąpiła w Warszawie na kolejnej już edycji koncertów z serii „Solidarni z Białorusią”.

"Habakuk" to też polski zespół. Grający reggae, a wywodzący się z Częstochowy. Jego nazwa pochodzi od imienia biblijnego proroka Habakuka, czyli jednego z proroków mniejszych Starego Testamentu, uważanego za autora Księgi Habakuka. Jego imię w języku akadyjskim oznacza nazwę rośliny (hambakuku), a w hebrajskim serdeczny uścisk (objęcie). Habakuk był prorokiem, który przepowiedział unicestwienie Ziemi. Miejmz nadzieję, że do unicestwienia Łasku 8 czerwca nie dojdzie. Zwłaszcza, że nie doszło na innych scenach. M.in. w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Grupa znana jest z przede wszystkim z cover'ów takich wykonawców jak: Izrael, Brygada Kryzys, The Police, The Clash, Bob Marley, Offspring, Marek Grechuta, a także własnych kompozycji, które prezentowała m.in na Przystanku Woodstok. Jednym słowem w Łasku zapowiada się, poza jarmarkisem, naprawdę dobra muza! Siewie.tv poleca!

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u