Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Książkomaty także w Zduńskiej Woli

Książkomaty także w Zduńskiej Woli

ksiazkomatW Zduńskiej Woli stanął niedawno książkomat Województwa Łódzkiego. Żadna to nowość, bowiem książki w automacie można od początku roku wypożyczać już w Pabianicach i Radomsku. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, odpowiadając na potrzeby mieszkańców, na bieżąco tworzy i rozbudowuje sieć książkomatów. Każde z urządzeń to wydatek ok. 100 tys. zł. Książkomaty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie dla czytelników bibliotek. W Pabianicach książki można odebrać w galerii handlowej, nawet podczas zakupów.

 

Z danych bibliotek wynika, że z książkomatów korzystają głównie studenci i nauczyciele. Obsługa urządzenia jest intuicyjnie prosta. W książkomacie można odebrać książki zamówione wcześniej na stronie internetowej biblioteki. Niezbędna jest karta biblioteczna. Jeśli interesująca nas pozycja jest gotowa do odbioru, dostajemy o tym informację. W książkomacie jest czytnik, do którego trzeba przyłożyć kartę biblioteczną. Są tu zamykane schowki i ekran dotykowy. Po przyłożeniu karty bibliotecznej automatycznie otwiera się schowek z zamówioną pozycją. W książkomacie można też zwrócić książkę. Nowy książkomat znajdziemy na ul. Dąbrowskiego 4, przy parkingu sanepidu w Zduńskiej Woli. Obsługiwany jest przez pracowników Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu z siedzibą w Zduńskiej Woli. Pozostałe urządzenia działają w:
- budynku Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Tysiąclecia 4 w Radomsku. Wypożyczanych jest tu średnio 60 książek miesięcznie. Jego obsługą zajmują się pracownicy Filii Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim z siedzibą w Radomsku.
- Centrum Handlowym Tkalnia Pabianice przy ul. Grobelnej 8 (na parterze, przy wejściu od strony parkingu). Wypożyczanych jest tu ponad 90 książek miesięcznie. Obsługiwany jest przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi z siedzibą w Pabianicach.

Agnieszka Krystek
Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

fot. Tomasz Grala, Piotr Wajman

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u