Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Laury Zduńskowolskie Miasto & Powiat' 2023 przyznane

Laury Zduńskowolskie Miasto & Powiat' 2023 przyznane

laurPo trzech latach przerwy, spowodowanej głównie obostrzeniami związanymi z pandemią, powrócił do Zduńskiej Woli ,,Laur Przedsiębiorczości''. To od kilku lat inicjatywa już nie tylko samorządu miasta, ale wspólna z powiatem zduńskowolskim. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

 

Statuetki z rąk Hanny Iwaniuk, starosty powiatu zduńskowolskiego oraz Konrada Pokory, prezydenta Zduńskiej Woli odebrali społecznicy, przedstawiciele świata biznesu, kultury. Uhonorowany został także Ambasador Zduńskiej Woli. Wyróżnienia „Laur Zduńskowolski miasto & powiat” zostały wręczone po raz trzeci. Jest to wspólna inicjatywa Powiatu Zduńskowolskiego i Miasta Zduńska Wola. Partnerem tegorocznej edycji została Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny.
– Mogę powitać was w Mieście Innowacji 2022! Ten prestiżowy tytuł Zduńska Wola otrzymała w konkursie Polskiej Agencji Prasowej, pokonując ponad 70 innych polskich miast, w tym wiele wojewódzkich. Jurorzy nagrodzili nas za internetowy kalkulator kosztów wymiany pieców węglowych. Za ten projekt otrzymaliśmy też złotą nagrodę Innovation, przyznawaną przez grono dyrektorów innowacji największych firm w Polsce – podkreślał Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.
– Gdy wieją wichry zmian, jedni stawiają mury, inni – wiatraki. Wspólnie z wami chcemy w Zduńskiej Woli postawić wiatrak, który będzie napędzał kolejne pokolenia zduńskowolan. Potrzebujemy Waszej odwagi, aktywności i wizjonerstwa. Doświadczenia biznesowego i menedżerskiego. A także umiejętności planowania w czasach stałej niepewności – zaznaczał Konrad Pokora.

Poniżej prezentujemy zdobywców Lauru Zduńskowolskiego miasto & powiat 2023:

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

- Kultowy Browar Staropolski:jest browarem z ponad 130-letnią tradycją. Produkuje piwa według staropolskich receptur. Ich wyjątkowy i bogaty smak doceniają piwosze w Polsce i za granicą. Piwa produkowane w zabytkowym browarze zdobywają szereg nagród podczas rozmaitych konkursów. Właściciele są dumni z tradycji i konsekwentnie patrzą w przyszłość. Zautomatyzowana linia rozlewnicza potrafi napełnić 12 tys. butelek piwa na godzinę.

- UTK Kamola: Historia firmy sięga połowy lat dziewięćdziesiątych, dwudziestego wieku. To rodzinna firma, która od dwudziestu ośmiu lat dba o czystość naszych ulic, pielęgnację skwerów czy zieleńców. Jedni z nielicznych w Polsce posiadają tomograf akustyczny, który służy do diagnozowania kondycji drzew. Aktywnie brali udział w budowie popularnego zielonego łącznika do ulicy Ogrodowej czy budowie skweru im. Pawła Królikowskiego

- Bonex: Firma powstała w 1957 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji tworzyw termoutwardzalnych i termoplastycznych dla branży elektrotechnicznej. Wyprodukowane wyroby posiadają szerokie zastosowanie w przemyśle. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników oraz szerokiej wiedzy nabytej przez wieloletnie doświadczenie w branży cieszą się wysokim pozycjonowaniem wśród innych firm. Zakład produkcyjny mieści się w zabytkowej Tkalni rodziny Herszbergów przy dawnej ulicy Przemysłowej 9.

- Karton Polska: Produkuje opakowania z tektury od ponad 20 lat. Dostarcza najwyższej jakości opakowania dla polskich czołowych firm i zagranicznych producentów. Dysponuje dobrze wyposażonym parkiem maszynowym i nowoczesna linią produkcyjną. Pozwala to produkować szybko i z wysoką jakością tektury czy opakowania.

Kategoria SPOŁECZNIK

- Maria Donat: Jest przewodniczącą Zduńskowolskiej Rady Seniorów oraz prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży. Była niezapomnianym dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pięterku” i Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią międzynarodowego festiwalu „Folklor Świata”. Przez wiele lat pracowała jako Komendantka Hufca ZHP w Zduńskiej Woli. Swój wolny czas poświęca na działalność społeczną. Zduńskowolska młodzież niezmiennie kojarzy ją z Nieobozową Akcją Letnią i Wędrującym Artystycznym Latem.

Kategoria KULTURA

- Klub literacki „Topola” : Powstał przy Miejskim Domu Kultury w 1987 roku. Pomysłodawczynią klubu była Walentyna Anna Kubik. Pomysłem oraz obowiązkami organizacyjnymi podzieliła się z Anną Andrych i Tadeuszem Zawadowskim. Do klubu dołączył także Feliks Rajczak - znaczący poeta i animator życia kulturalnego w Zduńskiej Woli, do dzisiaj organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Literacki jego imienia, W 2022 r. odbyła się 30.edycja Konkursu poetyckiego dla młodzieży ”O Laur TOPOLI”. Nie sposób wymienić ile nagród zdobyli ,,Topolanie” w konkursach. W latach 90. nazywani byli “desantem poetyckim”. Dzisiaj, rozrzuceni po kraju, zasiadają po drugiej stronie, jako jurorzy oceniają adeptów pióra i uczą sztuki pisania.

AMBASADOR ZDUŃSKIEJ WOLI

- Antoni Krajewski: Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Studio Rytm oraz zespole ludowym Zduńskowolanie. Pierwsze kroki tańca towarzyskiego stawiał w Studio Tańca Arabesque . Od 2017 roku trenuje taniec towarzyski w Łódzkim Uczniowskim Klubie Sportowym Tiger) Team – Studio Tańca Krzysztof Cisek. W 2020 roku wraz ze swoją partnerką Zofią Załęcką zdobył Vicemistrzostwo Polski najwyższej klasy krajowej w tańcach latynoamerykańskich oraz 16. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata w niemieckim Stuttgarcie.

- Ośmioro członków Klubu Literackiego TOPOLA obecnych było na gali Lauru Zduńskowolskiego: Roma Alvarado-Łagunionok, Maria Magdalena Człapińska, Walentyna Anna Kubik, Iza Kowalczyk Joanna Sychniak-Paterek (opiekun i serdeczny "dyrygent" TOPOLI od 30 lat), Lilla Latus , Tadeusz Zawadowski i Anna Andrych. Ze wzruszeniem i satysfakcją przyjęliśmy uhonorowanie TOPOLI w kategorii: Kultura. Jesteśmy dumni, że przedsiębiorcy, społecznicy i artyści z naszego miasta są zauważani i doceniani także w kraju i na świecie. Pośród nagrodzonych znalazł się młody tancerz Antoni Krajewski - w kategorii: Ambasador Zduńskiej Woli - nie krył radości po odebraniu nagrody poeta Tadeusz Zawadowski z Klubu Literackiego Topola.

KaMi S

329474528_933453474637756_6358310182426466003_n

329356120_1206096170016168_6916130674587606438_n

329004889_555414936513023_1883556949947217692_n

321821912_5629499780511109_3489267470094193738_n

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u