Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pumtrack w Zduńskiej Woli będzie wkrótce oświetlony

Pumtrack w Zduńskiej Woli będzie wkrótce oświetlony

pumprackRowerowe szaleństwo w Zduńskiej Woli dostępne także będzie po zmroku? To już pewne! Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze, tak zwanym pumptacku przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza. Oddany w połowie listopada 2022 roku (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16019-pumptrack-w-zduskiej-woli-otwarty ) obiekt cieszy się dużą popularnością. Jednak zimowe ciemności powodują, że młodzież rezygnuje z jego użytkowania po zmroku. To ma się wkrótce zmienić.

 

Osiem masztów z ledowymi oprawami rozświetli nowo wybudowany pumptrack w sąsiedztwie basenów Zduńska Woda. – Doświetlenie toru pozwoli na komfortową jazdę wieczorem i poprawi bezpieczeństwo. Modernizujemy miejskie obiekty sportowe, aby były przyjazne i atrakcyjne – zapowiada Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. Pumptrack to inicjatywa młodzieży. Z pomysłem budowy rowerowego toru zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Razem przygotowali opis inwestycji, najważniejsze założenia i wskazali lokalizację. Pomysł w zduńskowolskim Budżecie Obywatelskim zdobył 449 głosów i w głosowaniu zajął pierwsze miejsce.
Miasto inwestuje w obiekty sportowe, aby były nowoczesne i przyjazne. Nowe lampy oświetlają już płytę główną Stadionu Miejskiego przy ulicy Stefana Okrzei. Dzięki temu obiekt służy mieszkańcom po zmroku. Solidny remont przechodzi także budynek szatniowy. Po jego zakończenie będzie tam zaplecze dla karsznickich klubów piłkarskich, nowe szatnie, siłownia, magazyn i natryski. Nowe oświetlenie zamontuje firma Agnieszka Woźniak PRIMAVERA z Paprotni k. Zduńskiej Woli. Zgodnie z umową na realizację inwestycji ma czas do końca marca br. Koszt inwestycji to niespełna 80 tys. zł. Przypomnijmy, że budowa toru dla rowerzystów kosztowała ponad 600 tys. zł.

Fot. VeloProjekt

(opr. KaMi S)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u