Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jest w orkiestrze z Uniejowa siła! A i ma wsparcie w nowym stowarzyszeniu!

Jest w orkiestrze z Uniejowa siła! A i ma wsparcie w nowym stowarzyszeniu!

uniejoworkiestraW Uniejowie odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Uniejowskiej Orkiestry „UNISONO”. Pomysłodawcami stworzenia stowarzyszenia byli rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie. Do inicjatywy dołączyli się byli członkowie orkiestry oraz pełnoletni już muzycy wciąż grający w tym zespole. Głównym powodem powołania stowarzyszenia była chęć wspierania działalności zespołu oraz działanie na rzecz dzieci i młodzieży skupionej wokół Orkiestry Dętej ZHP – OSP w Uniejowie.

 

W zebraniu uczestniczyło 31 osób, które wspólnie wypracowały statut stowarzyszenia oraz wybrały władze. Prezesem stowarzyszenia została Magdalena Chmielecka. Zarząd tworzą: Agata Janiak, Agnieszka Broda, Agnieszka Olczyk, Jakub Pięgot, Łukasz Kołata i Maksymilian Pięgot. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Gracjan Nykiel, Anna Gogol i Stanisław Jeżka. Stowarzyszenie chce wpływać na rozwój kultury i zwiększenie udziału młodzieży w życiu kulturalnym regionu, prowadzić kształcenie pozaszkolne, upowszechniać muzykę w jej wielorakiej formie i funkcji społecznej oraz promować Uniejów, region i kraj.
Działalność stowarzyszenia opierać się będzie na pomocy naukowej, finansowej i rzeczowej dla Orkiestry Dętej ZHP – OSP w Uniejowie oraz jej wychowanków, a w tym na pozyskiwaniu instruktorów, zakupie pomocy dydaktycznych, nut, instrumentów muzycznych, strojów itp. Ponadto stowarzyszenie będzie wspierało organizowanie oraz udział w koncertach, przedstawieniach, festiwalach, seminariach, warsztatach, szkoleniach, kursach i konkursach wykonawczych. Będzie organizowało zajęcia dodatkowe i pozalekcyjne, będzie finansowało wycieczki i wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Stowarzyszenia ma również w planach prowadzenie działalności wydawniczej i fonograficznej. Powstanie stowarzyszenia to cenna inicjatywa dla Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie, która z roku na rok rozwija się i przez to odczuwa potrzebę dodatkowej pomocy i wsparcia. Wszystkich, którzy chcieliby wspierać tę orkiestrę w Uniejowie stowarzyszenie zaprasza do współpracy.

Opr. KaMi S, źródło: uniejow.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u