Strona główna Artykuły Aktualności Paprotnia jak dotąd bez żadnej porażki

Paprotnia jak dotąd bez żadnej porażki

DSC08151W niedzielę, 19 maja rozegrano 22. kolejkę sieradzkiej klasy A w piłce nożnej. LKS Paprotnia, lider swojej grupy podejmował Olimpię Karsznice, która zajmowała szóste miejsce w tabeli. Mecz odbył się w Zapolicach.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ze wskazaniem na Olimpię, ale Paprotnia nie pozwoliła sobie strzelić bramki i ta część meczu zakończyła się remisem 0:0. W drugiej połowie od groźnych ataków przystąpili zawodnicy Paprotni i po 5 minutach zdobyli bramkę, której strzelcem był Karol Gibki. Po kolejnych 15 minutach na listę strzelców wpisał się Seweryn Kaczmarek. Kolejną, trzecią bramkę zdobył w 73 minecie Marcin Stanita strzałem nie do obrony! W 78 min. drugą żółtą kartkę otrzymał Konrad Jeżak i Paprotnia grała w osłabieniu, co zmobilizowało zawodników Olimpii do odważniejszej gry. Wówczas w polu karnym został sfaulowany Paweł Kopczyński i sędzia podyktował rzut karny, którego egzekutorem był Patryk Krawczyk i wynikiem 3:1 dla Paprotni zakończyło się spotkanie. Nadmienić trzeba, że zespół LKS Paprotnia jeszcze nie przegrał na własnym boisku w rundzie wiosennej ani razu. Spotkaniu kibicowało ponad 120 widzów.

LKS Paprotnia - KKS Olimpia Karsznice 3:1 (0:0)

LKS Paprotnia: Szymon Stanita(b) - Karol Gibki, Marcin Stanita, Daniel Szubert, Andrzej Jóźwiak,Tomasz Gocek,Tomasz Pawlak, Seweryn Kaczmarek, Konrad Jeżak, Damian Hajncel,Sebastian Kubiak, Michał Kubiak, Konrad Kmiecik, Michał Felczerek,Tomasz Merczyński.
Trener: Sławomir Sławski, kierownik - Piotr Stegliński.

Olimpia: Jarosław Sokołowski (b) - Robert Kozłowski, Jarosław Krawczuk, Rafał Wencel, Marcin Ochman, Patryk Szeller, Patryk Krawczyk, Paweł Oluszczyk, Maciej Choiński, Rafał Zieliński, Paweł Zając, Marcin Pogorzelski, Kamil Filipczak, Paweł Kopczyński, Paweł Stolarski.
Trener: Grzegorz Cholewka, kierownik - Adam Michalak.