Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dzień Matki i Dni Uniejowa połączono. Zaśpiewają: IRA i KULT!

Dzień Matki i Dni Uniejowa połączono. Zaśpiewają: IRA i KULT!

dni_uniejowaI cóż, trzeba szczerze przyznać, że Uniejów znów jest pierwszy. Ta właśnie gmina już w najbliższy weekend organizuje Dni Uniejowa 2013. A atrakcji w kurorcie, który obchodzi swoje pierwsze urodziny rozbudowy kompleksu termalno-basenowego nie zabraknie. Już w miniony poniedziałek, 20 maja mieszkańcy mieli zapewniony z okazji rocznicy przez organizatorów darmowy wstęp na baseny oraz sauny. Mogli też liczyć na skosztowanie urodzinowego tortu. A co w weekend? Tegoroczne Dni Uniejowa rozpoczną się 25 maja i zakończą się w niedzielę, 26 maja w Dniu Matki. Tego dnia zaplanowano dla przybyłych szereg atrakcji w plenerze. Zaplanowano m.in. od godz. 16 wybory Najpiękniejszej Mamy, Strefę Urody dla Pań, koncert Iry i Kultu (ok. godz. 19.30) oraz pokaz sztucznych ogni na terenie Uniejowskich Term. Dla przybyłych wystąpi w międzyczasie także łódzki zespół złożony z artystów polskich i rosyjskich Samokhin Band.

 

Dni Uniejowa to impreza cykliczna, organizowana od 1990 r., obchodzona w okresie tzw. Zielonych Świątek. Impreza ta ma charakter lokalny - organizowane są m.in. występy zespołów muzycznych z terenu gminy Uniejów, wystawy twórców ludowych, loterie fantowe, wieczory literackie, festiwal piosenki religijnej.

Więcej na:
http://www.uniejow.pl/
http://www.termyuniejow.pl/

Małe conieco o wykonawcach:

Samokhin Band – łódzki polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2003 roku. To energetyczna mieszanka jazzu funky rock’n’rolla oraz wschodniego folku wzmocniona rockowym brzmieniem. W 2008 roku ukazał się debiutancki album „Samokhin Band” W 2009 roku zespół nagrał kolejną płytę „Habibi”, która wydana została za pomocą fanów portalu megatotal.pl. Poza polską kapela koncertowała między innymi w Brukseli, Niemczech, Holandii Turkmenistanie, Ukrainie. Obecnie band pracuje nad wydaniem trzeciego studyjnego albumu. Samokhin Band brał udział w licznych przeglądach oraz konkursach muzycznych min. Międzynarodowym Festiwalu Poezji i Pieśni im. Włodzimierza Wysockiego, na którym zajął I miejsce. Zespół reprezentował Radio Łódź na festiwalu Przebojem Na Antenę 2012 na którym zajął III miejsce. 8 marca tego roku ukazał się kolejny trzeci album zespołu. Tym razem są to utwory rosyjskie w niezwykle ciekawych aranżacjach. www.samokhinband.pl W Uniejowie wystąpi 26 maja.

Kult – polski zespół muzyczny grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 roku, przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w Warszawie, na bazie zespołu Novelty Poland. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, ale posiada też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. 13 maja ukazał się najnowszy album zespołu - ,,Prosto''. O Kaziku i Kulcie opowiadają książki Leszka Gnoińskiego ,,Kult Kazika'' (wyd. listopad 2000) oraz Wiesława Weissa - ,,Kult. Biała Księga'' (wyd. 15 listopada 2009), zawierająca m.in. teksty i historię powstania wszystkich piosenek zespołu.

IRA (nazwa stylizowana IRA; łac. gniew) – polski zespół rockowy założony w 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki ,,Mój dom'', 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia. W maju 1994 roku zespół jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. W drugiej połowie lat 90. nad zespołem zaczęły gromadzić się czarne chmury. Zespół zrezygnował ze swego charakterystycznego stylu. Grupa radykalnie zmieniła swoje oblicze. Płyta ,,Znamię'' wydana we wrześniu 1994 roku była wyraźnym ukłonem w stronę mocniejszych brzmień, zahaczających nawet o thrash metal, co niezbyt przypadło fanom do gustu, przez co zespół zaczął coraz mniej koncertować. Wydana we wrześniu 1995 roku płyta ,,Ogrody'' mimo iż jest powrotem do brzmień zbliżonych z krążka ,,Mój dom'' nie przekonuje fanów grupy. Krążek nie spełnia oczekiwań muzyków. 1 września 1996 roku grupę opuszcza założyciel grupy Kuba Płucisz, a parę miesięcy później kapela zawiesza swoja działalność.

Zespół wrócił na polską scenę muzyczną pod koniec 2001 roku po siedmioletnim okresie spowodowanym zawieszeniem działalności. Od momentu powrotu na scenę grupa nagrała cztery studyjne albumy, oraz jeden koncertowy, który jest zapisem wielkiego jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia istnienia zespołu, w 2003 roku w rodzinnym Radomiu. Nowe utwory grupy ponownie zagościły na krajowych listach przebojów. W listopadzie 2003 roku, grupa supportowała podczas dwóch koncertów w Polsce hardrockową grupę Def Leppard. W 2002 roku grupa została nominowana do nagrody Fryderyki 2002 za album ,,Tu i Teraz'', a dwa lata później za album ,,Ogień''. Obecnie zespół wciąż intensywnie koncertuje w całym kraju i poza jego granicami.

To nie jedyne atrakcje, jakie w najbliższych tygodniach czekają odwiedzających termalne uzdrowisko. Uniejów to pierwsza miejscowość, jaka razem z ekipą "Lata z Radiem" z Polskiego Radia powita tę najcieplejszą porę roku. Więcej o tej imprezie plenerowej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1612-42-edycja-lata-z-radiem-rusza-22-czerwca-w-uniejowie

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u