Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zbliżają się wielkanocne jarmarki

Zbliżają się wielkanocne jarmarki

25GALEWICEŚwięta Wielkiej Nocy za pasem. A przed nimi wielkanocny klimat będzie można poczuć m.in. na jarmarkach i kiermaszach w Galewicach, Łasku, Wieluniu, Buczku, Wilamowie czy Pajęcznie. W Sieradzu z kolei Starostwo Powiatowe zaprasza na trzynastą już Wystawę Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. Co i kiedy zaplanowano? Poniżej podajemy szczegóły za organizatorami.

 

WILAMÓW, GMINA UNIEJÓW

Jarmak Wielkanocny zaplanowano na 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową. W siedzibie OSP. Od godz. 10. Będzie to doskonała okazja do tego, aby nabyć tradycyjne wielkanocne wypieki oraz własnoręcznie wykonane barwne dekoracje świąteczne.

BUCZEK

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Buczek będą uczestniczyć w Jarmarku Wielkanocnym. Nie zabraknie rozmaitości na wielkanocny stół. Będą stoiska z ozdobami świątecznymi, regionalnymi potrawami oraz dla amatorów słodkości, w tym przepiękne... piernikowe jajka. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku wraz z kołami przygotował dla dzieci niespodzianki warsztatowe. Serdecznie zapraszamy w dniu 26 marca do Buczku od godz. 9 – do godz. 14.

GALEWICE

Zapraszamy na WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY dla maleńkiej mieszkanki gminy Galewice - Dominiki Fiołki, która potrzebuje rehabilitacji w związku z towarzyszącym jej szeregiem chorób, którymi są: zespół Downa, wcześniactwo, ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej, wrodzony hydrothorax, wrodzona niewydolność nerek, niewydolność oddechowa, tracheostomia. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 marca. w godz. 16-20 w sali OSP w Galewicach. Podczas wydarzenia przewidziane są: występy wokalne i taneczne, animacje i zabawy dla dzieci, możliwy będzie zakup rękodzieła, palm wielkanocnych, obrazów oraz świątecznych dekoracji w tym stroików. Będą do nabycia ciasta, pierogi, pączki, gofry wypiekane na miejscu, popcorn, wata cukrowa, gorące napoje i wiele innych pyszności! Wystąpią dzieci i młodzież z terenu gminy Galewice przygotowywane przez Katarzynę Staszczyk, Martyna Wierzba, Zespół Folklorystyczny z Sokolnik, grupa „Rozśpiewani”!
Dołączyli do kiermaszu m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy z terenu gminy Galewice, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów "Rozbawieni" przy Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach, KGW Krajanka, Środowiskowy Dom Samopomocy w Osieku, Hufiec Pracy Wieruszów, wystawcy rękodzieł, SP Niwiska i SP Ostrówek!
- Jeśli i Ty chciałbyś przyłączyć się do naszego kiermaszu – zapraszamy! W jaki sposób dołączyć? Możesz upiec ciasto i dostarczyć w piątek (24.03.2023) do 16:00 do GOK, wystąpić na scenie, wystawić swoje rękodzieło, a może masz inną propozycję? Czekamy na pomysły! Kontakt: 502 340 742 - zachęcają organizatorzy.

SIERADZ

To już trzynasty raz spotkamy się z Państwem na Wystawie Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, które zaplanowane są na 1 kwietnia w godzinach 10-14 w sali "C" Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Kół Gospodyń Wiejskich, które prześcigają się w nowych odsłonach tradycyjnych świątecznych przepisów. Święta Wielkiej Nocy w naszej kulturze to - między innymi - czas wspólnego biesiadowania przy świątecznym stole, który jest wyjątkowo kolorowy. 1 kwietnia podczas naszej wystawy będzie można nie tylko podziwiać pięknie udekorowane i zastawione smakołykami stoły, ale także spróbować potraw, zakupić świąteczne mazurki, maślane baranki, pyszne ciasta i inne potrawy. Na stoiskach z rękodziełem będzie można odnaleźć inspirację do dekoracji świątecznego stołu a także zakupić ręcznie przygotowane dekoracje. Zapraszamy zatem wszystkich w sobotę, 1 kwietnia (dzień przez Niedzielą Palmową) do sali "C" Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

WIELUŃ

Wieluński Kiermasz Wielkanocny zaplanowano na 2 kwietnia. Odbędzie się na placu Legionów, w godzinach 9-15.

ŁASK

Zapraszamy do udziału w kiermaszu wielkanocnym, który odbędzie się 2 kwietnia na pl. 11 Listopada w Łasku w godz. 10-14. Zachęcamy wszystkich prowadzących działalność gospodarczą do zaprezentowania swoich towarów i usług (rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, wyroby cukiernicze, zabawki itp.). Oferujemy nieodpłatne miejsca na stoiska !
Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Łasku (pok. 37), wysłać e-mail na CLOAKING (zeskanowany formularz z własnoręcznym podpisem) lub fax: (43) 676 83 87 najpóźniej do dnia 28.03.2023 r

PAJĘCZNO

Burmistrz Pajęczna i Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie serdecznie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny. 1 kwietnia – (sobota) w godzinach od 10:00 do 16:00 w Parku Miejskim w Pajęcznie. Prowadzisz własną firmę, prężnie działasz w stowarzyszeniu lub w domowym zaciszu tworzysz rękodzieło związane z tematyką świąteczną? To świetna okazja, aby się zaprezentować na Kiermaszu Wielkanocnym w Parku Miejskim 1 kwietnia – sobota w godzinach od 10:00 do 16:00. Zachęcamy do wystawienia stoisk z potrawami, ciastami, rękodziełem, ozdobami świątecznymi lub innymi artykułami/wytworami o tematyce nawiązującej do Świąt Wielkanocnych.
Aby wziąć udział w kiermaszu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do Urzędu Miejskiego w Pajęcznie. Na zgłoszenia czekamy do 27 marca 2023 r. Formularz można przesłać drogą mailową ( CLOAKING ) lub dostarczyć go osobiście. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu 34 311-15-23 wew. 254.

KaMi S

26KIERMASZ

30imprez

2LASK

1pajCZNO

1SIERADZA

2WIELUN

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u