Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pijany jechał hulajnogą i zderzył się z latarnią

Pijany jechał hulajnogą i zderzył się z latarnią

269-166596_mo145-latek jadąc hulajnogą elektryczną nagle zjechał na pas zieleni i uderzył w latarnię. Był nietrzeźwy. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, bo jazda hulajnogą może nieść za sobą ryzyko poważnych obrażeń. Zwłaszcza, gdy kierujący jest pod wpływem alkoholu...

 

Do zdarzenia doszło 24 marca o godzinie 12.30 na jednej z ulic w Zduńskiej Woli. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, która zobaczyła, że jadący hulajnogą elektryczną mężczyzna, uderzył w latarnię. Dyżurny zduńskowolskiej komendy, zadysponował we wskazane miejsce patrol drogówki. Policjanci na miejscu zastali 45-latka. Okazało się, że mężczyzna jechał hulajnogą, prawidłowo wyznaczonym miejscem w kierunku miejscowości Suchoczasy. W pewnym momencie, zjechał z ciągu pieszo-rowerowego na pas zieleni i uderzył w latarnię. Niestety, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miał pół promila alkoholu. W wyniku zderzenia kierujący hulajnogą doznał obrażeń, które wymagały jego hospitalizacji. 45-latkowi grozi teraz mandat w kwocie 2500 złotych, a nawet skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, który może orzec wysoką grzywnę.
Przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnodze. Zabronione jest kierowanie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działających środków. Lekceważenie przepisów to nie tylko zagrożenie dla użytkownika hulajnogi, ale także innych osób. Wywrotka i uderzenie głową o nawierzchnię może zakończyć się poważnymi obrażeniami.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u