Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków i zatrzymali sprawców

Policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków i zatrzymali sprawców

259-171087Zabezpieczony ponad kilogram narkotyków i zatrzymanych trzech mężczyzn trudniących się nielegalnym procederem narkotykowym - to efekt działań łódzkich i sieradzkich kryminalnych. 24 i 34-latek wpadli w ręce policjantów, kiedy w bagażniku BMW przewozili nielegalny towar. Zatrzymany został również 49-letni diler. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości nielegalnych środków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

 

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez policjantów wydziału kryminalnego łódzkiej komendy wojewódzkiej, na czarny rynek nie trafi ponad kilogram narkotyków. Policjanci wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 24 i 34 lat. 26 maja w godzinach południowych, na ulicy Sienkiewicza w tym mieście zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, którym jechali będący w ich zainteresowaniu mężczyźni. Byli oni wyraźnie zdenerwowani i kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów. Na siedzeniu pasażera funkcjonariusze zauważyli torebkę foliową z nielegalną substancją. Natomiast w bagażniku samochodu policjanci znaleźli torbę foliową z suszem roślinnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione środki odurzające. Mężczyźni zostali zatrzymali i przewiezieni do sieradzkiej komendy.
Weryfikując zebrane dotychczas informacje przeszukali mieszkania obydwu mężczyzn, gdzie również znaleźli dilerki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Kolejne torebki foliowe z nielegalnymi substancjami kryminalni znaleźli w zakładzie usługowym prowadzonym przez 34-latka. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczony nielegalny towar to marihuana, amfetamina i mefedron. Łącznie policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków. Dzięki dalszym skrupulatnym czynnościom policjanci wpadli na trop dilera, od którego mężczyźni kupili nielegalny towar. Tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o handel nielegalnymi substancjami 49 –letniego mieszkańca powiatu łaskiego.
Zebrany pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości nielegalnych środków. Uwzględniając wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt. Grozi im kara do 12 lat więzienia Mężczyźni w przeszłości wchodzili w konflikty z prawem.

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

259-171088

259-171093

259-171090

259-171085

259-171092

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u