Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pracownik i jego znajomy okradali sklep

Pracownik i jego znajomy okradali sklep

259-171951Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sieradza wieku 23 i 43–lat, którzy okradli sklep budowlany. Ich łupem padł towar o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych. Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych oraz współpraca z personelem sklepu doprowadziło do zatrzymania dwóch sprawców kradzieży. Od jakiegoś czasu policjanci mieli sygnały, że na terenie jednego z sieradzkich sklepów budowlanych dochodzi do kradzieży. Skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, przeglądali i analizowali zapisy monitoringu. Podejrzewali, że związek z tymi przestępstwami może mieć 43-letni sieradzanin, znany policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. Dalsze ustalenia kryminalnych wskazały, że w przestępczym procederze może pomagać złodziejowi, jego 23-letni znajomy, pracownik tego sklepu.
Jak się okazało, 43-latek wielokrotnie przychodził do sklepu w czasie pracy swojego kolegi. Brał z półek towar, wyjmował z opakowań i chował w odzieży. Puste pudełka, jego wspólnik odkładał na regały. Łupem sprawców padły drobne narzędzia, akcesoria budowlane i hydrauliczne. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 11 tysięcy złotych. 7 czerwca policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn. W piwnicy 43-latka funkcjonariusze znaleźli część skradzionego mienia, które zostało zabezpieczone. Starszy z mężczyzn usłyszał 13 zarzutów, a 23-latek 3 zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u