Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dni Zduńskiej Woli' 2024 ruszyły. Korowód przeszedł przez miasto

Dni Zduńskiej Woli' 2024 ruszyły. Korowód przeszedł przez miasto

Kultura i sztuka wyszły na ulice Zduńskiej Woli, a miasto odwiedziła rodzica Złotnickich wraz z założycielem miasta. To od niego klucze do miejskich bram otrzymał prezydent Konrad Pokora, który przekazał je następnie młodzieży. Na czas Dni Zduńskiej Woli.

 

Barwnym korowodem, jaki przeszedł przez miasto swoją obecność zaznaczyła kultura i sztuka w Zduńskiej Woli. Społeczność Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych z pomocą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Szkół Podstawowych nr 7, nr i nr 12 w Zduńskiej Woli przygotowała wydarzenie, które doprowadziło do przekazania kluczy do bram miasta i oficjalnego rozpoczęcia Dni Zduńskiej Woli.
Korowód młodzieży zduńskowolskich szkół z ulicy Sieradzkiej przeszedł przed dworek Złotnickich, gdzie przedstawiono żywe obrazy. Tam uczestnicy wydarzenia zostali powitani przez prezydent Zduńskiej Woli Konrada Pokory i wicestarostę zduńskowolskiego Tomasza Ziółkowskiego.
Przed Urzędem Miasta Zduńska Wola odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta. Ale w tym roku wydarzyło się to w niezwykłych okolicznościach. Oto sam założyciel miasta Stefan Złotnicki z rodziną przeniósł się w czasie, by zdradzić prezydentowi tajemnicę dotyczącą powodzenia Zduńskiej Woli. Odszukał także klucze zakopane niemal 200 lat temu bezpiecznie pod parkowym drzewem i przekazał je Konradowi Pokorze. Dopiero wtedy prezydent mógł oddać je na tydzień Młodzieżowej Radzie Miasta. Ta będzie się opiekowała grodem na czas zabawy podczas Dni Zduńskiej Woli.

KaMi S
O trwających Dniach Sieradza i Dniach Zduńskiej Woli więcej na:

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u