Strona główna Artykuły Aktualności Piłkarze MKS Zduńska Wola skuteczni w Pucharze Polski

Piłkarze MKS Zduńska Wola skuteczni w Pucharze Polski

DSC02256Seniorzy MKS Zduńska Wola rozegrali swój kolejny mecz w Pucharze Polski podejmując na własnym boisku wyżej notowany zespół Piasta Błaszki. Każda wygrana nad zespołem gości byłaby niespodzianką i tak się stało. MKS wygrał aż 4:0.

W sobotę 3 sierpnia w gorące popołudnie doszło do spotkania o awans do kolejnej rundy w Pucharze Polski. Oba zespoły zaczęły mecz ostrożnie, z respektem do przeciwnika i przez 15 minut można powiedzieć, że nic ciekawego nie działo się na boisku. Jednak po tym okresie gospodarze śmielej zaczęli atakować i mieli znacznie więcej sytuacji podbramkowych. MKS przeważał, ale i goście przeprowadzali goźne kontrataki z których mogli strzelić bramkę. Ale w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Daniel Zielonka.

W drugiej połowie zawodnicy Piasta jeszcze przez 15 minut dotrzymywali tempa gospodarzom. Jednak z każdą upływającą minutą gospodarze uzyskiwali przewagę. Na 10 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zawodnik w gości zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nie zauważył tej sytuacji i nie podyktował rzutu karnego. Mecz zakończył się remisem 0:0, więc według regulaminu musiała nastąpić dogrywka dwa razy po 15 minut. W dogrywce zawodnicy MKS zagrali koncertowo i czasie 5 minut strzelili aż 3 gole. Na listę strzelców wpisywali się Przemysław Pawłowski (95 min.), Tomasz Ziółkowski (98 min.) - przepiękna bramka z rzutu wolnego i bramka Tomasza Bednarka (100 min.). W drugiej połowie dogrywki na listę strzelców wpisał się jeszcze Marcin Piotrowski (108 min.) i ustalił wynik meczu na 4:0 dla gospodarzy. Nadmienić trzeba że drużyna MKS została bardzo dobrze przygotowana do tego meczu przez trenera Romualda Solarka pod względem kondycyjnym jak i taktycznym. Wśród zawodników wyróżnić trzeba juniora, Szymona Ratajczyka.

MKS Zduńska Wola - Piast Błaszki 4:0

MKS: Daniel Zielonka - Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Dawid Ciesielski, Marcin Matysiak, Filip Piasecki, Przemysław Malinowski, Łukasz Rakowski, Szymon Ratajczyk, Przemysław Pawłowski,Tomasz Ziółkowski, Marcin Orzepiński,Tomasz Bednarek, Marcin Kaniecki, Cezary Kubiś. Trener: Romuald Solarek

Piast: Arkadiusz Lipiński - Łukasz Przeździęk, Łukasz Grzelak, Damian Grzelak, Damian Rymarski, Arkadiusz Kaczmarek, Adam Kaczmarek, Rafał Półciennik, Daniel Płóciennik, Jan Wieczorek, Dawid Wierucki, Dominik Jankowski, Przemysław Peruga, Przemysław Ibusz.

Kolejne spotkanie MKS rozegra już w rozgrywkach klasy A sezonu 2013/2014. Przeciwnikiem zduńskowolan będzie Victoria Szadek. Mecz odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 17 na boisku przy ul. Dolnej.

Tekst i foto: Lech Kulma