Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zdarzyło się w regionie!

Zdarzyło się w regionie!

policja22Zduńska Wola, 2 sierpnia.

Do potrącenia mężczyzny przez samochód doszło po godzinie dziesiątej na Placu Wolności 10 w Zduńskiej Woli. 83-letni zduńskowolanin trafił do miejscowego szpitala. O godzinie 10.25 policjanci z „drogówki” zostali wysłani przez dyżurnego na parking przy Placu Wolności, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem nissan almera 59-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli podczas wyjeżdżania z parkingu potrąciła przodem pojazdu idącego parkingiem pieszego. W wyniku potrącenia mężczyzna doznał urazu prawej ręki i nogi oraz ogólnych potłuczeń ciała. Został dowieziony karetką pogotowia do szpitala. Tam, po wykonaniu specjalistycznych badań, pozostał na obserwacji. Kierująca samochodem i pieszy byli trzeźwi.

 

 

Kuluszki, 2 sierpnia.

 

21-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli w trakcie robót przy szlaku kolejowym w okolicach Koluszek został porażony prądem. Podczas prac koparką, mężczyzna złapał za łańcuch mocujący ładunek i wtedy doszło do wypadku. Prokuraturę Rejonową w Brzezinach. Stan 21-latka jest ciężki.

Skomlin, 2 sierpnia.

W Skomlinie po południu spłonęła drewniana stodoła na jednej z posesji w centrum wsi. Pożar pochłonął też kilka maszyn rolniczych. Przy jego gaszeniu uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Czastary, 2 sierpnia.

W pobliżu nasypu kolejowego, rozciągającego się z przerwami na ponad 10-kilometrowym odcinku - od Czastar aż do Wieruszowa płonęły trawy. Wstępnie ustalono, że pożar wybuchł w wyniku wadliwie działającego układu hamulcowego w jednym z przejeżdżających tamtędy pociągów. W akcji uczestniczyło siedem jednostek strażackich. Ogień na szczęście udało się zagasić. Nie odnotowano większych strat.

Sieradz, 2 sierpnia.

Tego dnia został zatrzymany 22 – letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który wraz ze swoim 14 – letnim kolegą dokonał kradzieży alkoholu w jednym z marketów na terenie Sieradza. Dzień wcześniej w godzinach popołudniowych obaj zduńskowolanie pod pozorem zakupów weszli do sklepu. Młodszy z nich chcąc odwrócić uwagę personelu, pytał o ceny różnych artykułów, po czym rezygnował z ich kupna. W tym czasie 22 – latek przebywał w pobliżu stoiska z alkoholami. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie jednej z ekspedientek, która zaczęła go obserwować. Gdy chciał wyjść ze sklepu, sprzedawczyni poprosiła, aby pokazał jej zawartość plecaka. Jednak mężczyzna nie zareagował na to i opuścił sklep. Doszedł do swego kolegi, który czekał na niego w pobliżu marketu. Jak się okazało, ze sklepowych półek zginęło 11 butelek Whisky Ballantines wartości około 1300 zł oraz kilka paczek papierosów. Następnego dnia 22 – latek ponownie przyjechał „na gościnne występy” do Sieradza. Gdy pojawił się w markecie, gdzie poprzedniego dnia dokonał kradzieży, został rozpoznany przez ekspedientki. Te natychmiast zaalarmowały policję. Na miejsce szybko został skierowany patrol prewencji, który zatrzymał złodzieja. Został on przewieziony do sieradzkiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że jest on trzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania przyznał się do dokonanego czynu. Jego 14 – letni wspólnik został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. W miejscach zamieszkania obydwu sprawców dokonano przeszukań, nie znaleziono jednak żadnych rzeczy pochodzących z kradzieży. 5 sierpnia Prokurator Rejonowy zastosował wobec 22 – latka dozór Policji. Na swoim koncie ma już przestępstwa przeciwko mieniu. Jego nieletni wspólnik również znany jest Policji. W przeszłości był już karany przez Sąd Rodzinny. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zduńska Wola, 3 sierpnia.

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali na terenie miasta mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. W godzinach południowych policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali na ulicy Sieradzkiej 59-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Mężczyzna, poszukiwany był listem gończym, wydanym przez miejscowy sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego. Został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 180 dni aresztu jako kary zastępczej. Zduńskowolanin został konwojowany do więzienia w Sieradzu.

Biała, pow. wieluński, 4 sierpnia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej zatrzymali 23 - letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości powodując trzy kolizje. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności. 4 sierpnia około północy dyżurny wieluńskiej policji przyjął zgłoszenie, że w Czarnożyłach kierowca audi jadąc w kierunku Sieradza przewozi nietypowy ładunek, którym spowodował uszkodzenie lusterka w hondzie civic jadącej w przeciwnym kierunku. Ponieważ kierowca audi nie zatrzymał się, dyżurny wysłał w rejon zdarzenia patrol mundurowych z Komisariatu Policji w Białej. Kierowca audi zatrzymał się dopiero na poboczu w miejscowości Nietuszyna. Tam doszło do kolejnej kolizji. Tym razem kierowca skody nie zauważył wstających z audi rur, długości około 6 metrów i uszkodził przednia szybę. W trakcie rozmowy z kierującym audi, jadący skodą i hondą zauważyli, że jest on pijany. Nietrzeźwy kierowca audi zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 23 – latek miał 2,3 promila alkoholu w organizmie i uszkodził jeszcze jedną hondę. Odpowie za kierowanie na tak zwanym podwójnym gazie, za co grozi do 2 lat pozbawiania wolności, a także za spowodowanie trzech kolizji. Policjanci sprawdzają również, czy czasami nietypowy ładunek nie pochodził z przestępstwa.

Dobrysiał, 4 sierpnia.

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec powiatu kępińskiego, który dziś w nocy w miejscowości Dobrydział w gminie Wieruszów na zakręcie drogi stracił panowanie nad swoim volkswagenem i wpadł na posesję sąsiadującą z drogą. Samochód staranował siatkę ogrodzeniową, ściął świerk o średnicy około 15 cm i zatrzymał się na drugiej części płotu. Mężczyźnie nic się nie stało. Mieszkańcy wioski podkreślają, że przez ostatnie kilka lat w tym samym miejscu dochodziło do podobnych kolizji. Najczęściej przyczyną okazywała się nadmierna prędkości i brawura kierowców.

Chróścin, 4 sierpnia.

83-letnia kobieta wyjeżdżając wczoraj na rowerze z polnej drogi w Chróścinie, w gminie Bolesławiec, uderzyła w busa. Kobieta została przewieziona do szpitala. Drugie zdarzenie miało miejsce w Mieleszynie w gminie Bolesławiec. W wyniku gwałtownego zahamowania i niezachowania należytej odległości doszło do zderzenia aut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W obu przypadkach wszyscy kierujący uczestnicy byli trzeźwi.

Wieruszów, 5 sierpnia.

Wieruszowska policja interweniowała na jednej z posesji, gdzie właścicielka auta znalazła zdewastowany swój samochód. Uszkodzone zostały szyby i karoseria. Okazało się, że samochód zniszczył pijany syn pokrzywdzonej. Straty zostały oszacowane na kilkaset złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia za co grozi do 2 lat więzienia. Zebrał: siewiek

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u