Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mieszkańcy Zduńskiej Woli bardzo źle oceniają ustawę śmieciową! Potwierdziła to ankieta przeprowadzona przez SLD. Ludzie nie chcą brudu, much i szczurów

Mieszkańcy Zduńskiej Woli bardzo źle oceniają ustawę śmieciową! Potwierdziła to ankieta przeprowadzona przez SLD. Ludzie nie chcą brudu, much i szczurów

smieciMieszkańcy Zduńskiej Woli źle, nawet bardzo źle oceniają ustawę śmieciową, która obowiązuje od 1 lipca. Ich zdaniem, a potwierdziła to ankieta przygotowana przez SLD, jaką DOBROWOLNIE wypełniali, bardzo źle odbierana jest obecna polityka wywozu nieczystości z miasta na nowych zasadach. Wyniki ankiety, jak podkreśla Henryk Leśniczak ze zduńskowolskiego SLD, pomysłodawcy miejskiej sondy, powinny zostać poważnie rozważone przez włodarzy oraz firmę Remondis, która od ponad miesiąca usuwa nieczystości ze śmietników miejskich. Zarówno tych z prywatnych posesji, jak i z zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Złotnicki" sp. z o.o. Wnioski i opinie zduńskowolan działacze partii prześlą do władz miasta i radnych.

 

Ankietę dotyczącą obowiązującej już ustawy śmieciowej SLD przeprowadzał w ubiegłym tygodniu pod swoją siedzibą. Aby ją wypełnić, ludzie musieli tam dotrzeć. A dotarło w sumie 358 osób. Jak podaje siewie.tv Henryk Leśniczak (na zdjęciu z wynikami ankiety - przyp. siewie.tv), przewodniczący zduńskowolskiego SLD pytań było kilka.

- Pytania, choć zarzuca nam się tutaj politykę przeciwko partii rządzącej, nie wzięły się z księżyca. Ja i moi koledzy mieszkamy w tym mieście. Podobnie jak kilkadziesiąt tysięcy innych zduńskowolan tak samo odczuwamy negatywne skutki zmian po wejściu ustawy śmieciowej. Ludzie żalili nam się w lipcu, że śmieci są odbierane rzadziej, że Remondis spóźniał się z dostawą pojemników na składowanie domowych odpadków. Albo w ogóle nie przyjeżdżał. Zrobiliśmy także mały przegląd miasta. Wysypujące się z pojemników śmieci, brak wysepek, smród muchy, robactwo, a nawet na niektórych osiedlach szczury. To wzbudza u mieszkańców oburzenie. Oburza także i nas! Stąd ta ankieta. Jej wynik to pogląd dla nas, a także dla władz miasta, które powinny ją poważnie potraktować. Ktoś nam może zarzucić, że ankiet wypełniono 358, ale to były dobrowolne ankiety i trzeba docenić fakt, że respondenci sami się do nas pofatygowali, aby wyrazić swoją opinię w tej sprawie. Oby Zduńska Wola przez jakieś niegociągnięcia, zaniedbania zamieniła się w polski Neapol. - mówi Leśniczak.

Na pytanie: „Czy wprowadzenie tej ustawy poprawiło odbiór odpadów komunalnych w Zduńskiej Woli”, 87,7 proc. odpowiedziało, że nie poprawiło, lecz pogorszyło. Z kolei w tej grupie 12,3 proc. pozytywnie oceniło efekty wprowadzenia nowych zasad odbioru śmieci. 80,7 proc. tych, którzy źle ocenili funkcjonowanie ustawy, jako głównego winowajcę wskazało Urząd Miasta. 11,2 proc. winą za to obarczyło ustawodawcę a 8,1 proc. wskazało bezpośrednio na firmę Remondis. Według ankiety aż 91,7 proc. respondentów uważa, że Urząd Miasta podpisując umowę z firmą Remondis na wywóz odpadów źle zabezpieczył interesy mieszkańców jeśli chodzi o poziom cenowy, pojemniki, worki do segregacji itp. 8,3 proc. jest odmiennego zdania. Mieszkańcy wypowiedzieli się także w kwestii wysepek ekologicznych. Ich zdaniem zaprzepaszczone zostało wieloletnie działanie w kwestii segregacji, które dawniej zachęcało do sortowania odpadów. Tak uważało 90,5 proc. ankietowanych. Oni też podkreślali, że zniknęły one z krajobrazu miasta ekologiczne wysepki, co według nich jest negatywne. A 60,4 proc. chce ich przywrócenia. Ostatnie pytanie w sondzie to „Co pani/pana zdaniem należałoby zrobić, żeby poprawić funkcjonowanie w naszym mieście ustawy śmieciowej”. Tu większość ankietowanych – 68,2 proc.uważa, że należy jak najszybciej renegocjować umowę z firmą Remondis a nawet doprowadzić do jej rozwiązania. 65,6% twierdzi, że należy renegocjować cenę za wywóz śmieci z firmą Remondis ponieważ jest za wysoka. 62,8 proc. jest zdania, że powinno się przywrócić poprzednie zasady odbioru odpadów, które ich zdaniem się sprawdziły.

Respondenci podkreślali także, iż firma Remondis nie jest w stanie samodzielnie odebrać od mieszkańców tej ilości śmieci oraz, że odbiorcę przerosły kwestie organizacyjne, sprzętowe i logistyczne. Zduńskowolanie chcieliby także, aby - czemu nie ma się dziwić po ostatnich upałach - pojemniki były myte, a wielkość i ilość (głównie na plastik i makulaturę - przyp. siewie. tv) była dostosowana do ogromu śmieci, które trzeba w nie wyrzucać. Zwłaszcza, że w całym mieście liczba pojemników na plastik, papier i szkło została diametralnie obcięta.

Co włodarze zrobią z wynikami ankiety: Zobaczymy!

O problemach mieszkańców ze śmieciami pisaliśmy już na siewie:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1876-brud-smrod-i-stada-much-czyli-zdunska-wola-po-wprowadzeniu-nowych-zasad-segrgacji-smieci
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1175-za-smieci-placz-i-plac

Tekst i fot.: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u