Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Deo gratias - Bogu niech będą dź(w)ięki!" czyli Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Zduńskie Woli

"Deo gratias - Bogu niech będą dź(w)ięki!" czyli Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Zduńskie Woli

wartsztatyliturPo Łomży i przed Wołominem miłośnicy muzyki liturgicznej będą mogli wziąć udział w profesjonalnych Warsztatach Muzyki Liturgicznej także w Zduńskiej Woli. Zarówno wokaliści, jak i instrumentaliści. Od 13 do 15 września pod hasłem „Oto Matka Twoja” będzie możliwość doskonalenia swoich muzycznych umiejętności, wiedzy liturgicznej, poszerzenia repertuaru muzyczno-liturgicznego, który potem można wykorzystywać podczas celebracji eucharystycznych.. W siedzibie księży orionistów przy ul. Łaskiej 88 przy parafii św. Antoniego z Padwy. Właśnie rozpoczęły się zapisy chętnych.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: warsztaty.orione.pl. oraz pod nr tel. 667 748 963.

Podczas warsztatów zostanie zainaugurowany program: „Marzenie Mateusza Krawczyka” ( o niepełnosprawnym mateuszu więcej informacji tutaj: http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/krawczyk_mateusz.html.

W programie:
- zajęcia dla wokalistów i instrumentalistów
- szkoła modlitwy śpiewem
- codzienna adoracja
- finał warsztatów - uroczysta oprawa muzyczna Mszy Świętej

Warsztaty poprowadzą wybitni i doświadczeni znawcy tego rodzaju muzyki:

Paweł Bębenek - muzyk; śpiewa, komponuje, dyryguje, jest twórcą muzyki liturgicznej, teatralnej, musicalowej. W 1993 r. rozpoczął pracę z zespołem muzyki dawnej Bractwo Lutni, z którym występował podczas wielu koncertów i festiwali w kraju i za granicą. Pracował z ludźmi zajmującymi się muzyką dawną, liturgiczną i rozrywkową, m.in. z Antonim Pilchem, lutnistą, twórcą i założycielem Bractwa Lutni, Marcinem Bornus-Szczycińskim (Bornus Consort), Stanisławem Szczycińskim (Mikroklimat), Taivo Nitvägi (Linnamuusikud, Tallin), Andriejem Kotowem (Sirin, Moskwa), Aleksandrem Tomczykiem (Floripari, Kraków), Grzegorzem Głuchem (Gospel Rain, Lublin); Marcinem, Mateuszem i Janem Pospieszalskimi. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczno-liturgiczne w Polsce i za granicą, mające na celu przygotowanie liturgii od strony muzycznej. Zajmuje się muzyczną tradycją kościoła, jest autorem wielu nowych kompozycji i aranżacji dawnych pieśni kościelnych. Jednym z najnowszych dzieł Pawła jest "Jutrznia za nienarodzonych". Pan Paweł jest chyba jednak bardziej rozpoznawalny dzięki swojej muzyce. Z doświadczenia wiem, że jego kompozycje są wykonywane przez okoliczne chóry i schole (myślę o Wołominie i okolicach), choć jako ich autor pozostaje on nieznany wielu osobom - napisał m.in. Mszę o Miłosierdziu Bożym, do której należy bardzo popularne ostatnio "Witaj pokarmie".

Hubert Kowalski to kompozytor, muzyk, wokalista, pedagog. Urodził się w 1972 roku w Kamieniu Pomorskim. Mąż Aliny i tata Zosi i Hani. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Szczecinie, w klasie kontrabasu. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego. W latach 1992 - 1995 był członkiem Bałtyckiej Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, a od 1994 także Kameralnej Orkiestry Festiwalu Muzyki Współczesnej im. W. Lutosławskiego w Szczecinie. Od 1993 roku związany z wykonującym współczesne gatunki muzyczne zespołem Deus Meus, z którym nagrał cztery płyty. Od 2000 roku był związany z zespołem muzyki dawnej - Bractwo Lutni z Dworu na Wysokiej. Zajmuje się badaniem i interpretowaniem muzyki średniowiecznej i renesansowej. Ostatni projekt to realizowane razem z Tomaszem Stańko połączenie muzyki XV i XVI wieku z współczesną improwizacją jazzową. Od roku 2003 jest związany z Chórem Polskiego Radia w Krakowie.Pracuje także jako pedagog, w latach 2002-2004 prowadził chór młodzieżowy przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Był także twórcą projektu edukacyjnego o muzyce średniowiecznej, który został zrealizowany w 2003 roku w Malborku. Współtworzył muzykę do musicalu Zazdrosna Miłość, który powstał w krakowskim środowisku dominikańskim. Ostatnio pracuje nad nagraniem autorskiej płyty.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u