Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szadkowskie wyroby podbijają podniebienie pary prezydenckiej i nie tylko... podczas dożynek w Spale

Szadkowskie wyroby podbijają podniebienie pary prezydenckiej i nie tylko... podczas dożynek w Spale

Wyroby piekarnicze i wędliniarskie wyprodukowane w zakładach Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Szadku, powiat zduńskowolski królować będą na stole podczas zaplanowanych na jutro w Spale dożynkach prezydenckich. Szadkowski GS zasłużył sobie na miano gospodarza kulinarnego tej imprezy już po raz drugi. Jak zauważa Marek Kowalski, prezes spółdzielni, która podczas niedawno zakończonych targów ,,Polagra Food'' w Poznaniu otrzymała jako jedyny wystawca tytuł "Najlepszy Pośród Najlepszych", zaproszenie do Spały jest wynikiem konsekwentnej polityki firmy. Ta bowiem od wielu już lat założyła sobie, aby trzymać się tradycyjnych przepisów, odziedziczonych po przodkach i nie używać podczas produkcji pieczywa czy wyrobów wędliniarskich żadnych wspomagaczy.

Na spalskim stole podczas dożynek, których honorowymi gośmi będą prezydencka para: Anna i Bronisław Komorowski, nie zabraknie takich smakołyków z Szadku jak: schab z oczkiem (nadziewany śliwką, morelami, kiełbasą, słoniną lub boczkiem), pieczeń szadkowska , karczek babuni, szynka wiejska (według przepisu żony prezesa Danieli Kowalskiej), lizak szadkowski (farsz mięsny zapiekany na kości z żeberek), prosiaka gajowego (prosię zapiekane w piecu z nadzieniem z kaszy, kurek lub borowików, lub mięsa z dzika lub sarniny wg przepisu Jacka Drewniaka, szefa restauracji "Regionalna" w Szadku). Nie zabraknie także kiełbas, pasztetowej, kaszanki i salcesonu i innych delicji rodem z Szadku. Na pewno pojawi się też na stole chleb prezydencki na zakwasie (nazwa od wizyty eksprezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Szadku w 2000 r.) oraz inne wyroby ze spółdzielczej piekarni.

Na spalskich dożynkach para prezydencka spodziewa się około 8 tysięcy gości. Dla nich piekarze mają upiec m.in. minichlebki, które będą rozdawane podczas dożynek.


Ewa Dobrowolska

korespondent siewie.tv

Więcej o szadkowskiej spółdzielni na:
http://gsszadek.w8w.pl/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u