Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w regionie od 18 października

Co, gdzie, kiedy w regionie od 18 października

24Przedstawiamy propozycje imprez kulturalnych i sportowych w regionie od 18 października począwszy. Szczegóły poniżej oraz na plakatach. Jesień nie musi być nudna!

 

 

 

SIERADZ

19 października, VIII Sieradzka Kuźnia Kabaretowa. O godz. 17 rozpocznie się turniej finałowy kabaretów, które zgłosiły się do przeglądu. Na godz. 19.30 przewidziano głosowanie publiczności. Odwołany został natomiast zaplanowany na godz. 20 kabaret Gentelmen, który tworzą aktorzy Jacek Borkowski i Tomasz Stockinger (został przełożony na 23 lutego przyszłego roku – bilety, które kosztowały 40 zł, można zachować lub zwrócić u organizatora w kasie teatru). Imprezę poprowadzi Piotr Laskowski. Ze względu na wspomnianą zmianę w programie - wstęp wolny.

19 października, Wyciskanie sztangi w Sieradzu. Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 12. Zainteresowani udziałem w turnieju siłaczy, który stanowi element cyklu Polskiej Ligi Wielokrotnego Wyciskania, mogą dokonać zgłoszenia tuż przed imprezą. Zapisy będą prowadzone w City Fitness Club (pl. Wojewódzki 6 w Sieradzu – pawilon Hermes) od godz. 10 do chwili startu.

19 października, godz. 9-15, w Klubie 15. SBWD przy ul. Sienkiewicza 6 w Sieradzu. Z okazji Obchodów Święta 15. SBWD - Otwarte Mistrzostwa w Szachach. Szczegóły na: http://www.sieradzkie-szachy.pl/komunikaty/sbwd2013.pdf.

20 października, spektakl "Dług i łykend" Białostockiego Teatru „Komedialnia”, w którym grają tacy aktorzy jak Katarzyna Żak, Piotr Machalica, czy Marek Siudym, godz. 17, Teatr Miejski, cena biletów: 80 zł parter, 70 zł balkon.

24 października kino TEATR w Sieradzkim Centrum kultury zaprasza na dwa filmy: godz.17 - ,,Wałęsa człowiek z nadziei'' w reż. A.Wajdy i o godz.19.30 - ,,Ambassada'' - komedia w reż. J.Machulskiego.

25 października (piątek), godz. 19, Teatr Miejski, "M jak MOZART" - ciekawe filmy, niespotykane obrazy, wywiady, znakomita obsada artystów, komentarz opatrzony szczyptą humoru, cena biletu – 10 zł. To pierwsza z imprez Festiwalu ,,Muzyka w dawnym Sieradzu'', organizowanego od lat przez Sieradzkie Centrum Kultury.

26 października (sobota), godz. 19.00, Klasztor Sióstr Urszulanek: ,,Muzyka w dawnym Sieradzu'' - Koncert Multimedialny: słowo, obraz, muzyka. Michał Chorsiński - recytacja, Romuald Szałek - flety proste, Romuald Erenc - gitara. (wstęp wolny)

27 października 2013 (niedziela), godz. 18.00, Teatr Miejski: ,,Muzyka w dawnym Sieradzu'' - koncert ATOM STRING QUARTET, czyli jazz i pop na kwartet smyczkowy. Dawid Lubowicz - skrzypce, Marcin Hałat - skrzypce, Michał Zabroski - altówka, Krzysztof Lenczowski - wiolonczela. cena biletu - 20 zł (przy zakupie biletu do 24 października dołączamy zaproszenie na koncert "M jak Mozart")

28 października, spektakl Teatru Jaracza "Baba Chanel", godz. 19, Teatr Miejski w Sieradzkim Centrum Kultury. W auli Domu Kultury Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Głuchoniemych, dość zaawansowane wiekiem chórzystki zespołu „Olśnienie” świętują jubileusz 10 - lecia. Uroczysty nastrój psuje pojawienie się Rozy Nikołajewnej, tytułowej Baby Chanel, w której młody szef chóru widzi nową solistkę. Ale czy taka zmiana znajdzie aprobatę energicznych emerytek? „Baba Chanel” to słodko- gorzka opowieść, w której śmiech podszyty jest smutną refleksją nad naszą współczesnością. Czy w czasach powszechnego kultu młodości, gdy starość wciąż jest tematem tabu, seniorzy mogą mieć śmiałe plany na przyszłość, pasje i radość życia, nie wywołując pewnej konsternacji? Kolada mówił: „Każdy z nas w każdym wieku pragnie szczęścia. Każdy chce żyć pięknym, godnym i aktywnym życiem. Aż do końca". Reżyseria spektaklu- Nikołaj Kolada.

O B S A D A:
Kapitolina Pietrowna - Barbara MARSZAŁEK
Sara Abramowna - Milena LISIECKA
Iraida Siemionowna - Zofia UZELAC
Nina Andriejewna - Bogusława PAWELEC
Tamara Iwanowna - Dorota KIEŁKOWICZ
Roza Nikołajewna - Ewa AUDYKOWSKA-WIŚNIEWSKA
Siergiej - Mariusz OSTROWSKI

Bilety w cenie 25 zł

25 października, Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu zaprasza na promocję tomiku poezji MONIKI SIEWIERSKIEJ (MILCZAREK) "TATUAŻ DUSZY", która odbędzie się w piątek o godz. 18 w CIK, Rynek 18. Monika Siewierska (Milczarek) – sieradzanka ur. 18.08.1982 r. Jest absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sieradzu oraz filologii angielskiej w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie naucza języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Czechach pod Zduńską Wolą. Zaczęła pisać w wieku 15 lat. Jej pierwszy wiersz to „Niby Piękność”. W 1997 r. debiutowała na łamach tygodnika „Echo”, a w 1998 r. jej wiersze ukazały się w antologii poetów sieradzkich pt. „Strofy nad łęgami”, wydanej przez Powiatowy Ośrodek Kultury w Sieradzu. W konkursie poetyckim „Cztery Pory Roku” zajęła II miejsce. Jej wiersze były publikowane w tygodniku „Nad Wartą” oraz w miesięczniku „Tygiel Kultury” (2002). Była członkinią Klubu Pracy Twórczej, współpracuje z kołem literackim „Anima”. Pierwszy tomik pt. „Krzyk źrenic” wydała w 2001 r. Inspiruje Ją psychologia, muzyka, film, literatura i sztuka. Nie lubi schematów i stereotypów: także w twórczości. Podziwia i Wisławę Szymborską, i Zbigniewa Herberta. Chętnie czyta powieści, w których zaciera się granica między rzeczywistością a magią, czyta również kryminały. Ceni popularnych twórców takich jak Jonathan Carroll, Stephen King, Agatha Christie, Charlaine Harris, Stieg Larsson, M.C. Beaton oraz Susan Collins.
W PROGRAMIE: prezentacja utworów z najnowszego tomiku wierszy sieradzkiej poetki, recital Kamila Kałuży (wokal) oraz Adriana Ślipka (gitara),

26 października, godz. 9, ZPWP w Sieradzu, ul.Tysiąclecia 3, Sieradzka Liga Szachowa-sesja VII. Szczegóły na: http://www.sieradzkie-szachy.pl/komunikaty/slsz2013.pdf.

MAŁKÓW (GM. WARTA)

18 października, godz. 18. Spotkanie organizowane w ramach cyklu Akademia Obywatelska zainicjuje cykl jesiennych w tym miejscu. Tym razem pod hasłem „Jesteśmy historią”. Spotkanie poświęcone będzie Warcie i jej okolicom. Bohaterami będą miejscowi pasjonaci. Swoimi doświadczeniami, pasjami i wspomnieniami będą się dzielić: Eligia Cwendrych, Elżbieta Falkowska, Sławomir Rzepnicki oraz Dariusz Ciesielski. W listopadzie będą tu prezentowane dwie wystawy: malarska i fotograficzna.

WIDAWA

19 października, akcja "Drzewko za surowce", w godz. 9-13, plac targowy w Widawie.

SZADEK

19 października, akcja "Bądź Eko", selektywna zbiórka odpadów w gminie, szczegóły na plakacie. 20 października, wyjazd do Łodzi na koncert tenora Marka Torzewskiego. Zapisy w MGOK w Szadku.

WIELUŃ

18 października, godz. 18, XXI Wieluński Przegląd Piosenki Religijnej, Liceum Katolickie w Wieluniu.

19 października, godz. 18, Łódzkie Spotknia Teatralne w Wieluniu 2013, Teatr California (z Łodzi), Iwan Wyrypajew „Iluzje”, Wieluński Dom Kultury: Wieluń, ul. Krakowskie Przedmieście 5. Po spektaklu otwarte spotkanie z artystami.

20 października, godz. 18, Łódzkie Spotknia Teatralne w Wieluniu 2013, Sambor Dzudziński (Wrocław/Lubiąż) ” Dżwiękowiązałka”, Wieluński Dom Kultury: Wieluń, ul. Krakowskie Przedmieście 5. Po spektaklu Dyskusja Festiwalowa z artystami. 22 października, godz. 10, w Sali 101 Urzędu Miejskiego w Wieluniu (budynek w parku) odbędzie się sesja inaugurująca VI kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej.

25 października o godz. 19, koncert Kamila Bednarka! UWAGA KONECRT NIE ODBĘDZIE w sali widowiskowej przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 A W HALI WOSIR-u przy ul. Częstochowskiej 35!!!.

Do końca grudnia w Muzeum Ziemi Wieluńskiej można oglądać wystawę: ,,Znad Górnej Prosny i Warty w walce o niepodległą Polskę w latach 1939-1948''. Wystawa poświęcona jest mieszkańcom naszego regionu, którzy zgodnie z poczuciem obowiązku wobec Ojczyzny podjęli trud walki z okupantami Polski. Walkę tę Polacy zmuszeni byli toczyć na różnych frontach począwszy od pierwszego dnia września 1939 roku aż do przełomu lat 40./50. XX wieku, kiedy to pomimo formalnego zakończenia II wojny światowej, zmagania zbrojne z okupantem radzieckim podejmowali żołnierze antykomunistycznego podziemia. Oprócz szeregu fotografii i informacji dotyczących postaci, którym poświęcona jest wystawa, zwiedzający mogą również zapoznać się z pamiątkami po tych osobach, ich przykładowym wyposażeniem, uzbrojeniem oraz ze skomplikowaną sytuacją polityczną państwa polskiego z lat 1939-1948.

OŻARÓW

27 października, godz. 17, MUzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. „Arcydzieła muzyki kameralnej” - pod takim tytułem odbędzie się w niedzielę koncert kameralny z udziałem Bartosza Koziaka i Justyny Danczowskiej. Bartosz Koziak jest obecnie jednym z bardziej uznanych wiolonczelistów, natomiast Justyna Danczowska jest znamienitą pianistką. Bilety kosztują 20 złotych.

ZŁOCZEW

18 października, godz. 19, w Pałacu Ruszkowskich odbędzie się kolejny koncert w ramach „Wieczorów z muzyką”. Wystąpi Sylwia Strugińska-Wochowska. Jest to solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Wstęp wolny.

UNIEJÓW

20 października, VII Bieg Ekologiczny do Gorących Źródeł "Sanus Per Aquam". Bieg do Gorących Źródeł rozpocznie się w Rynku o godz. 13.30. Sygnałem do startu będzie wystrzał z XVII-wiecznej armaty. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę, medal maratończyka i karnet na basen ufundowany przez "Termy Uniejów". Gościem honorowym VII Biegu "Do Gorących Źródeł" będzie Jerzy Skarżyński - lekkoatleta oraz autor książek o pasji biegania. Książki będzie można kupić bezpośrednio od autora na specjalnym stoisku w okolicy linii startu.

ŁASK

19 października, Mieszkańcy Dzielnicy Kolumna, Stowarzyszenie Zielona Kolumna oraz Chór „Echo Leśne” serdecznie zapraszają na „Akcję sadzenia róż”. „Akcja sadzenia róż” odbędzie się w godzinach 10– 14 przed Przychodnią Rejonową nr 2 w Łasku – Kolumnie, Pl. Szarych Szeregów 8 (część zielonego skwerku znajdującego się prze frontem budynku usytuowana pomiędzy drogą krajową 1,a budynkiem nr 1A przy Pl. Szarych Szeregów). Podczas akcji będą przedstawiane utwory literackie o tematyce związanej z różami oraz ciekawostki o tych pięknych kwiatach. Akcję zakończy krótki koncert wokalny chóru „Echo Leśne”. Sadzonki róż podarowali członkowie chóru oraz osoby prywatne z Kolumny. W związku z powyższym należałoby z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować stanowisko dla kwiatów (nawóz, przygotowanie gleby czy ściółki z kory drzew) zgodnie z planem urządzenia rabatki. Dostęp do wody w dniu sadzenia roślin (w godz. 11.00 – 13.00) zapewnia Przychodnia. Obszar rabatki w kształcie okręgu został oszacowany w granicach 50 m kw.

20 października, Piknik Rodzinny na Przylesiu.
Program pikniku: Pływalnia Miejska w Łasku:
14.00 - rodzinna sztafeta pływacka i popisy pływackie uczniów Szkoła Podstawowa nr 5 w Łasku
16.00 - popisy taneczne naszych uczniów
16.30 - aerobik po kierunkiem pani Joanny Młynarczyk (prosimy przyjść w strojach sportowych) – wstęp wolny dla wszystkich, którzy się zmieszczą na szkolnym patio
17.00 - pokaz karate organizowany przez pana Stanisława Kołodziejskiego
17.30 - aerobik po kierunkiem pani Marii Karaś
18.15 - kabaret – popisy naszych uczniów przygotowanych pod kierunkiem pani Jolanty Kuliberdy
18.30 - pokaz breakdance.

25 października, godz. 18, Łaski Dom Kultury i Grupa Literacka "Na Progu" zapraszają na wieczór autorski i promocję tomiku pt. "Wierszopisanie". Spotkanie odbędzie się w sali kameralnej. Wieczór prowadzi Zdzisław Wegenko. Autorzy tomiku: Krystyna Mianowska, Małgorzata Miziała, Czesława Szydłowska, Józef Gąsiorowski, Andrzej Matysiak i Piotr Kolman.

LUTUTÓW

26 października o godz. 10. Turniej Grand Prix Szachowy, GOK w Lututowie.

ZDUŃSKA WOLA

20 października, filia Miejskiego Domu Kultury, ul. 1 Maja 5-7 (os. Karsznice). Spektakl "Mężczyźni wolą blondynki". Bilety już do nabycia w MDK w przedsprzedaży – 60 zł do 11 października, po 11 października - 65 zł.

21 października z koncertem "Mali-wielcy artyści" w Ośrodku Pamięci św. M.M. Kolbego wystąpią podopieczni PSM I stopnia.

22 października o godz.17 będzie można zobaczyć uczniów "muzycznej" wraz z nauczycielami w popisie zatytułowanym "Pół żartem - pół serio". Ta prezentacja odbędzie się w siedzibie PSM, w sali kamerlanej o godz. 17.

23 października zaplanowano koncert w sali Powiatowego Ośrodka Sportu przy ul. Dolnej 41. Od godz. 17 będzie można wysłuchać abslowentów wydziału wokalnego zduńskowolskiej szkoły muzycznej. Występ pod hasłem "Muzyka słowem pisana".

24 października ponownie w sali kameralnej PSM wystąpią nauczyciele z PSM. Koncert nosić będzie tytuł "Moje życie z muzyką" (godz. 17).

24 października, godz. 18, Miejski Dom Kultury oraz Klub Literacki TOPOLA zapraszają na spotkanie poetyckie upamiętniające 75. rocznicę urodzin Feliksa Rajczaka pt. RAJCZAKowi. Spotkanie odbędzie się w sali kameralnej MDK, ul. Łaska 12.

25 października w sali kameralnej PSM będzie można podziwiać absolwentów szkoły-jubilatki podczas "Wieczoru wspomnień" z okazji 40-lecia placówki (godz. 17).

26-27 października, MDK, turniej sympatyków gry LEAGUE OF LEGENDS! Wystarczy zebrać 5-osobową drużynę. Turniej odbędzie się od godz. 9.30 w Miejskim Domu Kultury ul. Łaska 12. Więcej na FACEBOOKU: facebook.com/ElectronicSportsActivity.

Zebrała: ED

Więcej informacji o planowanych w najbliższych dniach imprezach oraz plakaty zapowiadające także na:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1938-kandydatki-do-tytulu-miss-zdunskiej-woli-na-s tart
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2053-zdunskowolanie-juz-moga-glosowac-na-zadania-w-ramach-budzetu-obywatelskiego
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2052-boje-na-szachownicy-z-okazji-wita-15-sbwd

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2043-co-gdzie-kiedy-w-regionie-od-4-do-25-pazdziernika
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2045-zdunska-wola-swietuje-188-rocznice-nadania-praw-miejskich
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2030-coraz-blizej-40-lecie-panstwowej-szkoly-muzycznej-w-zdunskiej-woli-obchody-od-11-do-26-pazdziernika

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u