Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "O Laur Topoli'' już wkrótce

"O Laur Topoli'' już wkrótce

poetaPrzypominamy, że Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli oczekuje do 15 listopada na prace poetyckie i publicystyczno-epickie w związku z XX Konkursem Poetyckim "O Laur Topoli". Zachęcając twórców do udziału w tej szlachetnej rywalizacji Joanna Sychniak-Paterek z Działu Imprez MDK w Zduńskiej Woli informuje, że nagrodzeni w tym kokursie otrzymają nagrody, zaś szczegółowych infomacji mozna zasięgnąć dzwoniąc na numery telefonów: 605 725-300 lub 43 823-25-92 oraz bezpośrednio w Dziale Imprez MDK przy ul Łaskiej 12 w Zduńskiej Woli.

 

Poniżej zamieszczamy regulamin imprezy, który znalźć mozna także na stronie www.mdk-zdunskawola.pl. REGULAMIN XX REGIONALNEGO KONKURSU LITERACKIEGO „O LAUR TOPOLI”

ORGANIZATORZY :
1)Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
2)Klub Literacki TOPOLA
3)Towarzystwo Kultury Języka oddział w Zduńskiej Woli

ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE:
Celem konkursu jest wyłonienie nowych talentów poetyckich i prozatorskich.
W konkursie może wziąć udział młodzież do 25 roku życia, wyłącznie z terenu województwa łódzkiego.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dwóch działach:
1) poezja: I kategoria – dzieci i młodzież do lat 15, II kategoria – młodzież powyżej 15 lat,
2) praca epicko-publicystyczna, którą może nadesłać młodzież w wieku 16-25 lat (tj. list jako forma wypowiedzi osobistej, kartki z dziennika, zapiski pamiętnikarskie, baśń literacka, felieton „widziane z drugiej strony”, reportaż interwencyjny, recenzja książki, sztuki teatralnej lub filmu, sprawozdanie „Jak zmagałem się z…”.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie lub przesłanie 3 egzemplarzy utworów w każdej kategorii,
- od 3 do 5 wierszy nigdzie dotąd nie publikowanych i nienagradzanych opatrzonych godłem (z dopiskiem na kopercie - „O Laur Topoli” Dz. 1),
- prac epicko-publicystycznych od 2 do 4 stron maszynopisu lub czytelnego rękopisu opatrzonych godłem (z dopiskiem na kopercie – „O Laur Topoli” Dz. 2).

Do utworu należy dołączyć kopertę, zawierającą informacje dotyczące danych o autorze, tj. imię, nazwisko, wiek i dokładny adres autora, jeżeli to możliwe również numer telefonu i e-mail.
Koperta musi być oznaczona takim samym godłem jak teksty. Na każdej kartce z wierszem należy podać godło i wiek autora.
Wyklucza się godła graficzne i rysunkowe!!! Termin nadsyłania prac upływa z dniem 15.11.2013 r. Prace należy przesłać na adres: Miejski Dom Kultury , ul. Łaska 12, 98-220 Zduńska Wola. Jury konkursu, powołane przez Organizatorów, dokona oceny nadesłanych utworów, przyznając laureatom nagrody regulaminowe: I, II, III, miejsca oraz 5 wyróżnień w każdym z działów. Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.
Ogłoszenie wyników oraz podsumowanie konkursu przewidziane jest na grudzień 2013 r. O dokładnym terminie laureaci zostaną powiadomieni oddzielnym pismem lub telefonicznie/e-mailem. Nadesłanych prac Organizatorzy nie zwracają i zastrzegają sobie prawo nieodpłatnych publikacji w prasie i drukach okolicznościowych. Podczas rozstrzygnięcia konkursu Organizatorzy zapewniają uczestnikom poczęstunek. Wszelkie mogące powstać na tle niniejszego regulaminu kwestie sporne rozstrzyga w sposób ostateczny Jury konkursowe działające w imieniu Organizatorów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (43) 823-25-92 wew. 15 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiam
Joanna Sychniak-Paterek

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u