Strona główna Artykuły Aktualności Udany weekend strzelców ze zduńskowolskiego "Sokoła"

Udany weekend strzelców ze zduńskowolskiego "Sokoła"

martyna_lewandowskaZa wyjątkowo udany uważa miniony weekend Eugeniusz Kaleta, członek zarządu Klubu Strzeleckiego "Sokół" w Zduńskiej Woli. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Strzelectwie Sportowym w Starachowicach zduńskowolanie zdobyli aż 8 medali!

W kategorii karabin pneumatyczny 30 strzałów Martyna Lewandowaska (na zdjęciu) zajęła miejsce II, a jej koleżanka Ania Kolba - IV. Chłopcy w tej samej kategorii zajeli miejsca: I- Wojciech Pawłowski, II - Joachim Wika, V - Tomasz Bartosik.

Martyna potwierdziła swoją strzelecką formę podczas strzelania na leżąco. W niej zdobyła brąz. Ania Kolba ponownie zajęła miejsce IV. W tej samej kategorii młodzicy ze Zduńskiej Woli wymienili się miejscami. Tym razem to Tomasz Bartosik zajął miejsce I, Joachim Wika - II, a Wojciech Pawłowski - III. W klasyfikacji zespołowej na zawodach KS "Sokół" zajął miejsce III. Zduńskowolan pokonali łodzianie ze "Społem" Łódź - miejsce II i gospodarze - "Świt" Starachowice - miejsce I.

Kolejne tygodnie zapowiadają się wyjątkowo pracowicie dla zduńskowolan. Już 1 października sprawdzać będą swoją formę na zawodach w Kaliszu. 14 października będą gospodarzami zawodów w Zduńskiej Woli, a 16-tego wyjeżdżają do Radomska.

- Jestem bardzo zadowolona z wyników osiągniętych w Starachowicach - nie kryje radości Martyna Lewandowska, rocznik 1997. Młodziczka jest członkinią klubu od 5 lat. - Sama nie wiem, ile już strzałów oddałam podczas treningów i zawodów. Pewnie by można je liczyć w tysiące. Ale warto było - dodaje zduńskowolanka.