Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Będą się szkolić z gastronomii i hotelarstwa w Wielkiej Brytanii

Będą się szkolić z gastronomii i hotelarstwa w Wielkiej Brytanii

W niedzielę, 2 października przed południem 16 uczniów (z 30 zakwalifikowanych w sumie) z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli ze Zduńskiej Woli wyjedzie na praktyki do brytyjskiego miasta Plymouth. Wyjazd jest sfinansowany z pieniędzy unijnych, które szkoła zdobyła w ramach Programu "Leonardo da Vinci". Projekt napisany przez placówkę, pod kierunkiem dyrektor Agnieszki Jaśkiewicz uzyskał dofinansowanie w wysokości blisko 100 tys. euro (ponad 400 tys.zł)!!! 
Dzięki projektowi pod nazwą „Zduńska Wola – Plymouth: krok do kariery zawodowej” na praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii pojadą uczniowie czwartych i trzecich klas Technikum nr 3 w Zespole Szkół, z klas o profilu hotelarstwo i organizacja usług gastronomicznych.
Wyjazd na praktyki odbędzie się w dwóch turach: pierwsza wyjedzie teraz w październiku, druga w marcu przyszłego roku.
- W związku z wyjazdem nasi uczniowie poznawali przez ostatnie tygodnie kulturę regionu Anglii, do którego się wybierają oraz obyczaje. Przeszli także intensywny kurs języka angielskiego, typowo zawodowy. Myślę, że nie będą mieli kłopotu z funkcjonowaniem w zakładach, gdzie odbywać będą praktyki, jak też w relacjach z mieszkańcami. Wszyscy pozytywnie zaliczyli intensywny kurs języka angielskiego, którego potwierdzeniem są certyfikaty. W ramach tej wymiany będą też już na miejscu mieli czas na aklimatyzację i sprawdzenie swych umiejętności językowych w Plymouth. Będzie na to przeznaczony pierwszy tydzień - nie kryje dumy z wychowanków Agnieszka Jaśkiewicz, która swoich podopiecznych odwiedzi już 9 października.
Dzięki jej staraniom udało się z otrzymnej na udział w programie dotacji wygospodarować tzw. kieszonkowe dla uczestników ywjazdu. Każdy z nich dostał na tzw. drobne wydatki po 180 euro.
- Nie wszyscy nasi uczniowie pochodzą z zamożnych rodzin. Staraliśmy się, aby poza granicami kraju żaden nie odczuł różnic materialnych. I udało się! - dodaje dyrektorka. Uczniowie z Karsznic pracować będą w Plymouth w zakładach specjalizujących się cateringu, restauracjach oraz hotelach. Obiecali dosłać nam zdjęcia i filmy! Czekamy i życzymy pwoodzenia w UK!

Ewa Dobrowolska
korespondent siewie.tv ze Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u