Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Książę Janusz Samozwańczy zatrzymany za atak na Leszka Millera! Postawiono mu zarzuty

Książę Janusz Samozwańczy zatrzymany za atak na Leszka Millera! Postawiono mu zarzuty

sieradz_atakW sobotę, 1 lutego w południe sieradzcy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę jak sam się uważa za Klonowianina, urodzonego w Sieradzu, a podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej byłego Premiera RP Leszka Millera.

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz.19.30, po zakończeniu koncertu muzyki operowej i operetkowej, który odbywał się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącym w Sieradzu. Jednym z gości koncertu był Leszek Miller, który po jego zakończeniu rozmawiał z dziennikarzami, grupą gości i działaczy SLD. Wtedy podszedł do niego Janusz P. z kamerą w ręku i rzucił w byłego premiera torebką foliową wypełnioną zepsutym mlekiem. Leszek Miller nie odniósł większych obrażeń, jednak zniszczeniu uległo jego ubranie. Po tym incydencie wszyscy opuścili budynek szkoły, a Leszek Miller pojechał wprost od stolicy, rezygnując z umówionego spotkania w Kaliszu. Z niewiadomych przyczyn nie wezwano wówczas policji... W niedzielę, 2 lutego 55-latkowi zarzut naruszenia nietylkalności cielesnej funkcjonariusza publicznego postawili sieradzcy stróże prawa. Jak podał Radosław Gwis z KWP w Łodzi podejrzany został osadzony w sieradzkim areszcie. W poniedziałęk, 3 lutego ma go przesłuchać prokurator...

Przypomnijmy: dopiero ok. godz.20.20 31 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu zgłosił się poseł SLD Dariusz Joński (rzecznik pratii) i zawiadomił o przestępstwie naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dzięki zeznaniom zgłaszającego oraz innych świadków (m.in. wicestarosty sieradzkiego, Zbigniewa Krasińskiego, który był organizatorem koncertu) sieradzcy policjanci wytypowali prawdopodobnego sprawcę tego czynu. To Janusz P. z Klonowej, 55-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu, często pojawiający się na terenie Sieradza, dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych nietypowych zachowań. Janusz P. kilka miesięcy temu protestował na dachu budynku dawnego Urzędu Gminy w Klonowej. Nie chciał, aby - jego zdaniem - zabytkowy obiekt został zburzony. Zszedł po interwencji policji. Po przyjęciu zawiadomienia policjanci zabezpieczyli ślady substancji, którą został oblany Leszek Miller. Zostanie ona poddana analizie w celu stwierdzenia, czy stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Jednocześnie policjanci sprawdzali adresy, pod którymi mógł przebywać wytypowany mężczyzna. 1 lutego tuż po godzinie 12 w jednym z mieszkań na terenie Sieradza policjanci zatrzymali 55-latka. Mężczyzna próbował uciec, lecz zdecydowana postawa policjantów udaremniła jego plany. W luźnej rozmowie z policjantami Janusz P. nie wypierał się swojego związku z incydentem, a jako motyw podawał wzburzenie i swoją niechęć do osoby Leszka Millera. Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym mężczyzna został zatrzymany. Następnie Janusz P. został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Prowadzący postępowanie zadecydują o terminie jego przesłuchania. Policjanci cały czas zbierają dowody w tej sprawie. Analiza całości materiału dowodowego pozwoli na ostateczną kwalifikację prawną i określi treść zarzutu. Janusz P. przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Jego przesłuchanie odbędzie się najprawdopodobniej w niedzielę.

Janusz P. od wielu lat wzbudza emocje. Prowadzi stronę internetową Księstwo Klonowa. Znany jest także z kontrowersyjnych wpisów i zdjęć na fejsbooku. O sobie napastnik z hali II LO pisze tak: Pierwszy Buntownik w III RP,represjonowany i szykanowany przez władzę III RP; ''to jest państwo bezprawia i mafijnych układów (policja, prokuratura, urzędy celne, sądy)''. Artysta malarz, rzeźbiarz, poeta, pisarz. Inicjator i organizator wielu akcji protestacyjnych w obronie praw człowieka. Członek Amnesty International. Zdobywca wielu nagród literackich i plastycznych. Ponad dwa lata łącznie spędził w polskich aresztach śledczych bez wyroków, gdzie był torturowany: RAŚ w Międzyrzeczu, RAŚ w Szczecinie (1995), RAŚ w Łodzi 1996 - przez Służbę Więzienną. W aresztach napisał około 30-tu 200-tu stronicowych książek z pobytu za kratami, pierwszą z nich pod tytułem "Sankcja za...niewinność" wysłał na konkurs sztuki więziennej Sztum 1996 i został wyróżniony (wkrótce zostanie wydana). W 1999 roku wydał osiem pocztówek (rysunki z więzienia) po 1000 szt. każda, które promował w czasie wystawy pod tytułem "Krzyk Artysty" w gminnym ośrodku kultury w Klonowej. W 2000 roku wydał własnym sumptem tomik poezji pt. "Matka ciebie nie chciała" o swoim synku. Uczestnik polskich imprez indianistycznych, autor i wydawca wielu biuletynów rewolucyjnych jak: "Zryw Polski Walczącej", "R'Ewolucja", "Poza prowincją". Mieszkaniec Paryża, Zelowa, Klonowej. Twórca, przed dziesięciu laty Księstwa Klonowa. Od lat próbuje zrzec się obywatelstwa Polskiego. Wydaje paszporty, dowody osobiste i rejestracyjne Księstwa Klonowa. Wydał własną walutę (1Klon=1Euro), a także trzy rodzaje znaczków pocztowych Księstwa Klonowa o nominale 1.50 Klona, 2 Klony i 3 Klony. Listy wysłane np. z Francji ze znaczkami Księstwa Klonowa dochodzą do adresatów. Polskie sądy i prokuratura adresują korespondencję: Książe Janusz I Samozwańczy, Księstwo Klonowa, 98-273 Klonowa.

Janusz P. chyba nie lubił specjalnie b. premiera. O czym świadczy choćby ostatni wpis: Jest w stanie wojny z III RP, mimo iż nie posiada armii odparł pierwszy atak w dniu 16 II 2004 aneksji jego Księstwa przez osłabione mocarstwo III RP w zw. z wysłaniem części Armii Polskiej na wspólną agresję z USA i GB do Iraku, a także w związku z niedyspozycją premiera III RP po przeżytej katastrofie lotniczej.

Dodajmy, że Janusz P. był przez jakiś czas korespondentem siewie.tv w Paryżu i na Ukrainie. Z jego materiałów filmowych i z jego udziałem zrealizowaliśmy cztery odcinki programu reporterskiego ,,Nasz człowiek ze świata''. W ostatnich miesiącach redakcja siewie.tv zawiesiła współpracę z Januszem P.

ED

Fot. KWP Łódź

Więcej także na:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2422-zamach-na-millera-w-sieradzu#comments
http://www.klonowa.friko.pl/

oraz o Januszu P:
http://www.youtube.com/watch?v=6fJJ9g9w26o
http://www.youtube.com/watch?v=zCBzxAJ4C1s

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u