Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńska Wola ma już 186 lat!

Zduńska Wola ma już 186 lat!

186latzdwZduńska Wola, miasto młode, o niej właśnie ta piosenka!
Zduńska Wola, co dzień rośnie i dojrzewa jak panienka!
Zduńska Wola poważnieje, pełnią życia niby kwiat,
Sława miasta się rozrasta, ma już 150 lat!

Takiej pieśni młodzież ze zduńskowolskich szkół uczyła się 36 lat temu. Ze znajomości tekstu odpytywali poloniści. W tym roku jubileuszowi 186-lecia nadania praw miejskich Zduńskiej Woli nie towarzyszy żadna pieśń. Nie oznacza to jednak, że obchody Święta Miasta będą mniej rdosne. Rozpoczną się już w niedzielę na karsznickim przy ul. Okrzei Pierwszym Otwartym Turniejem w Bule (Stanque) im. Św. M. M. Kolbego. W niedzielę także zaplanowano dla mieszkańców koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Maksymilian i Jego Miłość - Ave Maria w twórczości różnych kompozytorów". Muzyczna gratka rozpocznie się godz. 16.00 w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej.  
Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w mieście w poniedziałek. Rozpocznie je o godz. 10 w Muzuem Historii Miasta spotkanie z cyklu Bliżej Zduńskiej Woli. Tematem przewodnim będzie "Życie i naśladowanie Świętego Maksymiliana - naukowo i popularnie". Muzeum odwiedzą ks. Grzegorz Klimczyk, dyrektor Wydawnictwa Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie oraz Olga Brudzyńska, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Rawie Mazowieckiej, która badała m.in. losy Franciszka Gajowniczka, za którego urodzony w Zduńskiej Woli Rajmund Kolbe oddał życie w oświęcimskim obozie zagłady. Pozostałe atrakcje, otwarte dla wszystkich chętnych, odbywać się już będą na stadionie przy ul. Łaskiej. O godz. 15 rozpocznie się mecz piłki nożnej Franciszkanie kontra Samorząd Zduńskowolski. A po meczu, ok. godz. 17.30, odbędzie się koncert zespołu Maleo Reagge Rockers.


Ewa Dobrowolska
korespondent siewie.tv ze Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u