Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prokurator był znajomym oskarżonego policjanta. Rozprawę odroczono

Prokurator był znajomym oskarżonego policjanta. Rozprawę odroczono

searchW Częstochowie miała się odbyć rozprawa dotycząca byłego zastępcy komendanta policji w Pajęcznie, Henryka K. Sprawa została jednak odwołana z dość nietypowej przyczyny. Okazało się, że prokurator delegowany na rozprawę w ramach pomocy prawnej jest dobrym znajomym oskarżonego.

 

Przypomnijmy, Henryk K. ma postawiony zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Prokuratura oskarżyła byłego zastępcę komendanta policji w Pajęcznie o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. W toku śledztwa ustalono, że 12 listopada 2013 roku Henryk K. wracał późnym wieczorem z komendy do domu i stracił panowanie nad pojazdem w Wąsoszu Górnym, uderzając w barierkę mostu. Z materiałów dowodowych wynika, że policjant miał aż 2,75 promila alkoholu w organizmie. Jak już informowaliśmy wcześniej, sprawa w zakresie śledztwa została przeniesiona do Myszkowa ze względu na to, że Henryk K. był kiedyś pracownikiem komendy w Kłobucku, podległej Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie. Jednak przeczytanie aktu oskarżenia miało się odbyć właśnie w Częstochowie.

- Spraw na wokandzie jest dużo i prokurator nie zwrócił uwagi na to, że oskarżonego zna osobiście, ponieważ jeszcze niedawno współpracowali ze sobą - tłumaczył rozgłośni Radio Ziemi Wieluńskiej odwołanie rozprawy rzecznik częstochowskiej prokuratury, Tomasz Ozimek. Choć może to dziwić - jak usłyszeliśmy, takie postępowania nie wymagają szczegółowego zapoznania się z aktami sądowymi i prokurator rozpoznał oskarżonego dopiero w sali rozpraw. Sprawa została więc odroczona, kolejny termin wyznaczono na 12 czerwca.

Od 1 maja oficjalnie wicekomendantem pajęczańskiej policji jest Adam Stochniałek, który do tej pory był „pełniącym obowiązki”.

O sprawie pisaliśmy już na łamach siewie.tv:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2368-s-zarzuty-czstochowskiej-prokuratury-dla-byego-zastpcy-komendanta-policji-w-pajcznie
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2178-pajczaska-komenda-policji-bez-zastpcy-zosta-zawieszony-za-jazd-po-pijanemu

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u