Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności O krok od tragedii nad wodą!

O krok od tragedii nad wodą!

logo-maleMieszkańcy Ziemi Wieluńskiej wciąż pamiętają o tragedii, jaka wydarzyła się nad rzeką w ubiegłym roku. Wówczas woda zabrała czworo dzieci. Na oczach matki i towarzyszącej jej opiekunki. O tej tragedii w pisaliśmy na siewie.tv: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1906-na-oczach-matki-zgino-czworo-dzieci-ona-nie-chciaa-i-nad-wod-ale-dzieci-nalegay, http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2595-s-zarzuty-wobec-37-letniiej-beaty-b-latem-ubiegego-roku-na-jej-oczach-utona-czworka-jej-dzieci.

 

Tamta tragedia oraz apele policji uczulające na szybkie wzywanie pomocy do topiących się osób odniosły skutek w Osjakowie! Wczoraj (28 bm.) około godziny 10.30 do Komisariatu Policji w Osjakowie przybiegły dwie dziewczyny, które poinformowały komendanta, że w pobliskiej Warcie topi się starsza kobieta. Ten natychmiast pobiegł we wskazane miejsce. W międzyczasie powiadomił dyżurnego wieluńskiej komendy o zaistniałej sytuacji, aby ten wezwał straż pożarną. Jak się okazało, 67-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego siedziała sobie i odpoczywała nad brzegiem Warty. Nagle zsunęła się do rzeki i porwał ją nurt. Była na tyle przytomna, że złapała za jedną z wystających przy brzegu gałęzi i się jej przytrzymała. Przypadkowo przechodzący mężczyzna zauważył walczącą z nurtem kobietę i to on poprosił dziewczyny, aby wezwały pomoc. Gdy policjant dobiegł na miejsce złapał tonącą za rękę i trzymał do przybycia strażaków. Po kilku minutach komendant wspólnie ze strażakami ochotnikami z Osjakowa wyciągnęli z rzeki wystraszoną kobietę.

Policja apeluje o ostrożność nad wodą.

Już sześć osób utonęło w wodzie podczas tegorocznych wakacji w województwie łódzkim. Niestety, pomimo policyjnych apeli nadal dochodzi do sytuacji, które mogą skończyć się tragicznie. Wielu tragedii, do których każdego dnia dochodzi nad akwenami wodnymi, można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, odpowiednio oznakowanym, w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie zapominajmy również o tym, aby:
■nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu – najczęściej toną osoby pijane;
■nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę;
■nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
■po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy;
■nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły;
■nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
■nie skakać do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa;
■dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok;
■podczas skurczu mięśni nie wpadać w panikę. Kiedy coś takiego nam się przydarzy, starajmy się wezwać pomoc, jeśli jest ktoś w pobliżu. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy położyć się na plecach, spokojnie oddychać, zgiąć stopę w stawie skokowym i mocno przyciągając ją do siebie wyprostować nogę w kolanie i starać się dopłynąć powoli do brzegu.
Tylko przestrzegając tych podstawowych zasada możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u