Strona główna Artykuły Aktualności Aktywni 50+ na medal

Aktywni 50+ na medal

biegNiedawno na łamach naszego portalu pisaliśmy o projekcie Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking „Aktywni 50+”, który promuje aktywny tryb życia wśród osób powyżej pięćdziesiątego roku życia (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3459-sia-szybko-wytrzymao-czyli-nordic-walking-dla-aktywnych-50).

Najlepszym przykładem aktywnego pięćdziesięciolatka jest Krzysztof Grabowski, sieradzki przedstawiciel programu. Z prezyjemnością informujemy, że Krzysztof Grabowski zajął pierwsze miejsce w I Łódzkim Marszu Niepodległości w kategorii mężczyzn 50+.

We wtorek, 11 listopada w całym kraju odbywały się biegi i marsze poświęcone pamięci odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Nie inaczej było w Łodzi, w Parku im. Józefa Piłsudskiego, gdzie odbył się I Łódzki Marsz Niepodległości. Czterdziestu siedmiu uczestników Nordic Walking maszerowało z kijkami na dystansie czterech kilometrów. Sieradz reprezentowali: Zofia Gruszczyńska, Ryszard Gruszczyński i Krzysztof Grabowski. Krzysztof Grabowski ukończył zawody z wynikiem 00:24:38 i zajął 6.miejsce w klasyfikacji generalnej Open oraz 1. miejsce w M50+, Ryszard Gruszczyński zajął z wynikiem 00:25:07 miejsce 7. w Open oraz 2. w M50+, natomiast Zofia Gruszczyńska zajęła 44. miejsce w kategorii Open. Oprócz marszu odbył się I Łódzki Bieg Niepodległości na dystansie 10 kilometrów, w którym wzięło udział 676 zawodników. Sieradzanie wykazali prawdziwy hart ducha! Są doskonałym przykładem, że w każdym wieku można zacząć dbać o zdrowie i osiągać sukcesy! Gratulujemy!